Artur 16 lat IP: 79.185.230.**

Witam, mam na imię Artur, mam 16 lat, chodzę do I klasy LO profilu biol-chem, mam pytanie co do mojego niskiego ciśnienia. mam ciśnienie 8/60, generalnie czuje się z nim dobrze, natomiast gdy spadnie mi chyba do 70(ale nie sprawdzałem) lub podniesie mi się po kilku kawach to odczuwam właśnie zawroty głowy, szum w uszach itd. Gram regularnie w koszykówkę, a wysiłek przy tym jest ogromny, przy okazji obciążam tym stawy i odcinek lędźwiowy, w rodzinie mama i bracia też mieli i mają niskie ciśnienie ale nie aż takie, mamie z wiekiem ustabilizowało się do 120/80. Mam pytanie czy jest konieczność leczenia, bo tak na prawdę odżywiam się zdrowo, spożywam mało cukrów, chodzę na spacery na świeżym powietrzu i tak mi się wydaje że skoro czuję się dobrze a jestem typem stoika to nie potrzebuje regulowania go.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

444 IP: 212.96.228.**

Jak się dobrze czujesz ,to jest Ok. Ale gdyby ci spadło i źle się poczujesz, to raczej nie pij kawy.Kawa uzaleznia.I podnosi na chwilę tylko. Lepiej napij się ziela rozmarynu.Kupuje się w sklepie zielarskim. Zaparzaj sobie,przecedź i pij po szklance rano i po obiedzie.Wieczorem -nie. Wypróbowałam to na sobie. podniosło mi o 10-15.Rozmaryn nie ma żadnych skutków ubocznych i nie uzależnia.Pozdr.

Artur 16 lat IP: 95.49.0.**

Ale czy to podniesienie w czymś ci pomogło? :) bo obecnie nie widzę sensu w podwyższaniu, może ma to jakieś negatywne efekty

444 IP: 212.96.228.**

Pomogło w tym sensie,że przy zbyt niskim ciśnieniu byłam ospała i powieki same mi opadały,zupełnie nie dożycia.A po---- ożyłam i poczułam sie normalnie.

Kajetan z warszawy IP: 188.146.66.**

Pomaga dosalanie pokarmów, ale nie za dużo, bo zaszkodzi w drugą stronę ;)

magdaG

Niskie ciśnienie powinno być leczone tak jak się leczy wysokie ciśnienie .
Przez niskie ciśnienie z latami wiele organów wewnętrznych jak serce , nerki , mózg będą niedotlenione i źle przyswajane składniki pokarmowe spowodują uszkodzenia tychźe organów

xxxxxx12 IP: 79.184.116.**

Bzdura, żaden lekarz nie leczy niskiego ciśnienia.

Kajetan z warszawy IP: 188.146.74.**

Leczą kardiolodzy, chociażby miodaryną, zbyt niskie RR może prowadzić do omdleń, niedotlenienia mózgu itd
Polecam lektórę na temat niedociśnienia

xxxxxx12 IP: 83.23.222.**

A ja słownik j. polskiego.

saba IP: 87.79.208.**

Te uszczypliwe komentarze sa nie na temat

Rubicon78 IP: 89.78.80.**

Witajcie.Ja mam podobny problem tzn zdiagnozowana Hipotensja.Jeszcze większym problem ze mam hemodializy już ponad 8 lat.Lekarze nie chcą mnie zakwalifikować przeszczepu przy tym niskim ćiśnieniu,Gdyż nerka ponioć nie podejmnie pracy.Zupełnie nic dla mnie nie działa na podniesienie.Biorę Gutron,Efortill,Z naturalnych typu kawa tak samo-czyli nic lepiej.Musze spróbować tego rozmarynu.Może ktoś mi coś podpowie by mi pomóc.Dodam ze ze miałem przeszczep nerki 4 lata temu-nieudany(ponoć przez niskie cisnienie)

kormoranjasny IP: 46.170.30.**

Ja zazwyczaj mam też niskie ciśnienie tak na poziomie 108/75 i jestem stale jakby zaspany , spowolniony... teraz kiedy doszła arytmia i dostałem betabloker to po malutkiej jego ilości ciśnienie spada na 98 i wtedy to już wcale nie ogarniam tego Świata takie mam zamulenie... więc nie wyobrażam sobie jak ludzie funkcjonują z ciśnieniem na poziomie 80/60 ale pewnie każdy to inaczej odczuwa. Dodam ,że puls też mam naprawdę niski bo 60 a po betabloker nawet spada do 50 i żaden lekarz nic mądrego mi na ten temat nie powiedział tylko ,że to pewnie moja natura taka jest... taki puls to mają osoby wytrenowane a ja niestety ale kondycji to nie miałem nigdy i po 100 metrach przebiegniętych chyba bym padł więc co jest nie tak czy jest jakiś mądry człowiek który mi odpowie na to pytanie?

Artur 17 lat IP: 83.31.145.**

Ciekawe, obecnie mam wyższe bo 90/60 i czuje się tak samo świetnie jak kiedyś. Biegam, gram w koszykówkę i wytrzymuje więcej niż rówieśnicy, inni odpadają wcześniej. O ile moje ciśnienie nie powoduje uszkodzeń mózgu to nie chce tego zmieniać ;) Nie czuje się zaspany, spożywam tyle samo alko co inni, jedyne co mi przeszkadza to to, że czasem jak wstanę z łóżka i szybko zacznę coś robić to mam mroczki i głowa mnie pobolewa ale to przez chwilę i nigdy nie zemdlałem :)

Mimoza

Ja mam bardzo niskie ciśnienie. Wcześniej żyłam tylko praktycznie kawami, ale żołądek zaczął protestować, teraz kiedy mogę robię lekkie ćwiczenia. Krew szybciej krąży i robi się cieplej.

Julia1991

Też mam 80/60 i czuję się fatalnie. Nawet urywa mi się film jak ból przekroczy granicę wytrzymałości. Wciąż jestem znudzona i senna.

Twoja odpowiedź