maugosia21

Czy ktos ma doswiadczenie z lekiem na nadcisnienie o nazwie Rampiril. Bardzo bym byla wdzieczna za podzielenia sie ze mna informacja. Czytalam ulotke i przerazily mnie skutki uboczne tego leku.

Bogdan_49 IP: 83.21.33.**

Biorę Ramipril w postaci Tritace 5 i 10. Brałem różne leki z grupy ACE i te najlepiej mi pasuje. Cena w miarę przyzwoita i działanie długie, dla lekarzy to klinicznie sprawdzony lek. Zależy też od tolerancji przez różnych ludzi, każdy reaguje inaczej. Ten lek działa długo i można go mieszać z wieloma innymi lekami. Zupełnie nieszkodliwego leku nie ma, ale można dobrać najmniej uciążliwy. Przestrzegam przed ramiprilem produkowanym w Indiach (nazwy nie przypominam sobie, tańszy o chyba 5 zł) niby to samo, a zupełnie rozregulował mi ciśnienie. Dopiero powrót do Tritace, też składnik Ramipril unormował mi ciśnienie. Jak wytłumaczył mi lekarz: Trabant i Porsche, to auto i to auto - a różnica ogromna. W ty przypadku chodzi o czystość składnika. Większość leków zbliżonych do Ramiprilu z grupy inchibitorów ACE ma podobne skutku uboczne tylko nie wszystkie są wymienione na ulotce dla pacjenta. W przypadku Tritace firma produkująca ten specyfik dokładnie wymieniła skutki uboczne i przy rozpoczęciu leczenia po prostu proponuję zwrócić uwagę na te objawy. Gdyby były bardzo uciążliwe i bolesne natychmiast proszę kontaktować się z lekarzem w celu zmiany leku na inny, jest w czym wybierać. Dla przykładu podam skutki uboczne dla niektórych leków: Enarenal - kobiety kaszel wieczorem, Accupro -silny ból trzustki, osobiście doświadczony, captopril - bardzo krótkie działanie, itd.

maugosia21

Dziekuje za odpowiedz. Oczywiscie zrobilam blad w tytule, ale Pan wiedzial o jaki lek chodzi:) Lekarz zalecil mi Ramipril Sandoz 2,5 mg dziennie. Bardzo niechetnie zazywam jakiekolwiek lekarstwa, tak wiec z dusza na ramieniu w niedziele przelknelam pierwsza tabletke- zazylam jednak tylko polowe, czyli 1,25 mg.Jak na razie cisnienie utrzymuje mi sie w normie i nie czuje zadnych efektow ubocznych (moze troche mrowienie jezyka...?), ale na pewno jeszcze na nie za wczesnie. Przez ostatnich kilka lat zazywalam Norvasc.Czulam sie zmeczona, puchly mi latwo nogi, mialam bicie serca i mialam zle analizy krwi ( u 0,1% pacjentow, czyli u 1 na 1000, dochodzi do leukopenii) Wlasnie ta krew mnie przerazila i poprosilam lekarza o zmiane lekarstwa. Mam cicha nadzieje, ze ta dawka 1,25 Ramipiru mi wystarczy:)) Czas pokaze...

Administrator

Poprawiłem błąd z tytułu. Pozdrawiam.

maugosia21

Dziekuje:)) pozdrawiam

Bogdan_49 IP: 83.21.10.**

Puchnięcie nóg jest to normalny objaw stosowania amlodypiny czyli Novasc lub Amlozek. Dodatkowo lek obniża ciśnienie tętnicze dlatego, że powoduje niedotlenienie serca, co niezbyt służy sercu.

mdyczewska

Przyłączam się do ostrzeżeń opisanych przez Bogdana jak chodzi o lek produkowany w Indiach. Jego nazwa brzmi RANOPRIL. Po kilkunastu dniach używania tego, aż nie chcę używać słowa - leku, wylądowałam w szpitalu z powodu wielkiego osłabienia, bólów serca, nierównego tętna i w ogóle byłam ledwo żywa. Dała mi ten RANOPRIL lekarka, której firma handlująca zostawiła bezpłatne opakowania. To jest bardzo,bardzo smutne, że są lekarze, którzy nadal ulegają takim naciskom zamiast zdobywać systematycznie wiedzę o lekach.

maugosia21

NORVASC bralam 4 lata i nie czulam sie po nim dobrze- puchly mi nogi, bylam potwornie zmeczona, dokuczalo mi serce. Moja lekarka twierdzila, ze takie sa wlasnie objawy uboczne i tyle. Sama sie teraz sobie dziwie, dlaczego to akceptowalam. Dopiero utrzymujace sie zle wyniki krwi na tyle mnie przerazily, ze poszlam do innego lekarza. Teraz od miesiaca biore RAMIPRIL SANDOZ 2,5mg i na razie wszystko jest dobrze. Zastanawiam sie tylko , czy z biegiem uplywu czasu i on nie zacznie dawac mi objawow ubocznych. Wtedy juz jednak nie bede czekac i cierpiec...

Bogdan_49 IP: 213.158.204.**

Wracając do indyjskiego Ramiprilu, który *rozregulował* mi ciśnienie to był RAMICOR w kapsułkach 5mg lek kupiony w aptece tańszy o około 5 zł od Tritace. Pojawiły się nowe leki zawierające Ramipril np.: Ramitren, Axtil, Mitrip, Piramil, Ramicor, Vivace. Może to swiadczyć jedynie o skuteczności tego leku bo wiele firm chce zrobić *kasę* na jego produkcji. Ja osobiście pozostaję przy Tritace i nie będę eksperymentował z moim organizmem. Jeden sprawdzony niewiele droższy i to wystarczy. Jest on bardzo wygodny w stosowaniu bo mogę przełamać tabletkę - czego nie idzie zrobić z lekiem w kapsułce (Ramicor). Jak dawkować - zależy od lekarza. Gdy rozpoczynamy leczenie dawkujemy lek powoli zwiększając dawkę np. przez tydzień pól dawki (i pół dawki starego leku z grupy ACE), następny cała-bez starego leku. To sposób dawkowania przy zmianie leku w ramach tej samej grupy leków - inchibitorów ACE ...prili (końcówka nazwy łacińskiej. Przy leczeniu pierwsza dawka Ramiprilu będzie nieodczuwalna dopiero następna po 24 godzinach *zadziała*. W moim przypadku lek osiąga swoje maksimum działania po 3 godzinach od zażycia i np. lekarstwo o godz 7.00, a o 10.00 lub 11.00 piłem kawę (gorzką) bo trochę miałem ciśnienie za niskie i byłem ospały, ale to było odczuwalne przy rozpoczęciu leczenia. Tak walczę z skutkiem ubocznym. Działanie Ramiprilu utrzymuje się przez około 24 godziny ale radzę dokładnie przeczytać na ulotce. Odnośnie kawy 1 nie za mocna może być,ale kawa generalnie osłabia działanie lekarstw - ale o tej godzinie to ona mnie leczy. Maksymalna dawka dzienna Ramiprilu 20 mg. Gdyby ciśnienie przez cały dzień było dobre po zażyciu porannej dawki lekarstwa, a po południu lub wieczorem wzrastało ponad normę, można przyjąć dodatkowo połowę dawki po połudnu. Dla przykładu: rano-5mg, po południu-2,5mg. Oczywiście przy nadciśnienu utrzymują się 2-3 dniowe skoki ciśnienia w ciągu miesiąca i z tym też trzeba sobie radzić- zwiększenie dawki, inne lekarstwo itp. i w tym miejscu każden nadciśnieniowiec musi znaleźć metodę na jego opanowanie.

kolo IP: 89.25.128.**

Ja od 3 miesiecy mam obiawy bardzo niepokojace, bole w miesniach, oslabienie glownie nog, pieczenie skory, lekkie obrzeki z tylu kolan, problemy z widzeniem, swiatlowstret... w polsce bylem u 3 neurologów, okulisty, no i u lekarza rodzinnego chyba z 20 razy, wsztscy rozkladali rece i mozili ze to nerwica. Pojechalem do francji do rodziny sie leczyc, pierwsza diagnoza to bezpodstawne stosowanie leku vivace... bralem go przez 8 miesiecy w dawce najwiekszej 10mg, a mam 20 lat i lekko podwyzszone cisnienie;/ lekarze byli w szoku ze to biore, w polsce nikt nie zwrucil uwagi na to, podobo lek ten podaje sie przy chorobach srcach, po zawale itp. objawy nie pozadane sa takie jak moje, bole miesni, stawow, uczulenie na swiatlo, problemy dermatologiczne. teraz sie odtruwam z tego, narazie nie czuje znaczacej poprawy ale podobno trwa to okolo 3 miesiace... oby bylo lepiej, pozdrawiam

Bogdanka IP: 77.253.27.**

Ludzie, Wy jesteście nienormalni! A szczególnie Pan Bogdan! Jak długo Pan pracuje w firmie, której lek Pan tak zachwala?! Nieźle Panu ta firma móżg wyprała! Przecież normalny pacjent nie jest w stanie pisać takich referatów, zwyczajnie nie posiada takiej wiedzy! i jeszcze jedno: ramipril jest zarejestrowany raz na dobę, więc teoretycznie nie bierze się 2 dawek, tylko jedną, no ale oczywiście firma Pana Bogdana chce oskubać pacjenta i wyciągnąć od niego 30 zł na miesiąc a od NFZ dodatkowo 45 zł, czyli razem 75 zł na miesiąc. Ludzie! Przestańcie czytać bzdury i zaufajcie własnemu rozsądkowi!!!

rep IP: 77.79.229.**

Przychylam się do wypowiedzi BOGDANKI iż normalny zwykły śmiertelnik nie jest w stanie posiadać takich szczegółowych informacji - nie ma ich na ulotce. Widać odrazu, iż osoba podpisujaca się jako BOGDAN_49 jest pracownikiem firmy farmaceutycznej i nagania nastepnych klientów firmie w której ptacuje. Leki z grupy Ramiprilii (dokładnie generyki) są dużo tańsze w zakupie a nie tylko trochę i dla osób nie posiadających zasobnego portfela jest to dobre rozwiązanie. Jak wiadomo leki generyczne muszą się różnić z orginałem, ale niech pan BOGDAN_49 wyjaśni dlaczego firma mjąca TRITACE w swoich szeregach, sprzedaje lek w postaci tabletek (wszelkie badania były prowadzone naTRITACE w postaci kapsułek) TYLKO I WYŁĄCZNIE W POLSCE !!! W pozostałych krajach TRITACE jest sprzedawane w kapsułkach, jak się ma wchłanianie leku w postaci kapsułek (poparte badaniami) a w postaci tabletek - zgoła odmiennie się wchłania.
Nie ukrywam iż jestem pracownikiem firmy farmaceutycznej i mamy w swoim portfolio Ramipril (jaki nie napisze aby nie robic rekalmy badz antyreklamy). Mam prośbę do wszystkich pacjentów, aby naprawdę zaufali lekarzowi który ich leczy i stosowali się do jego zaleceń, a będzie dobrze. Ludzie pamiętajmy o tym, iż LEKARZ który stawia pieczątkę w karcie pacjenta, na recepcie - się podpisuje pod naszym leczeniem i bierze odpowiedzialność za nie, więc miejmy trochę więcej zaufania do lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia !!!

student IP: 83.22.128.**

Panie Bogdanie. Proszę się zastanowić co Pan pisze. Amlodypina nie powoduje niedotlenienia mięśnia sercowego. Bzdury Pan wypisuje.Przytaczam zapis ulotki, która jest zgodna z tym co jest napisane w książkach do farmakologii. Jestem studentem medycyny, aby była jasność.

Antagonista wapnia III generacji z grupy pochodnych dihydropirydyny o długotrwałym, nie krótszym niż 24 h działaniu. Amlodypina hamuje przezbłonowy napływ jonów wapnia do komórek mięśnia sercowego i komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Działanie przeciwnadciśnieniowe jest spowodowane bezpośrednim rozszerzeniem naczyń krwionośnych, głównie obwodowych. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym lek obniża ciśnienie krwi zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej. Dokładny mechanizm korzystnego działania amlodypiny w leczeniu choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego nie został do końca poznany. Amlodypina zmniejsza stopień niedotlenienia w wyniku następujących efektów: rozszerza tętniczki obwodowe, zmniejszając całkowity opór obwodowy i związane z nim obciążenie następcze lewej komory serca; prawdopodobnie rozszerza także duże naczynia i tętniczki wieńcowe zarówno w obszarze niedokrwienia jak i obszarach o prawidłowym ukrwieniu. Amlodypina zwiększa całkowitą tolerancję wysiłku, zmniejsza częstość i nasilenie bólów dławicowych. Nie zaburza czynności węzła zatokowego, przewodnictwa przedsionkowo-komorowego, czasu refrakcji, nie działa inotropowo ujemnie. Stosowana w zalecanych dawkach nie wpływa na wielkość filtracji kłębuszkowej, zmniejszając opór przepływu przez naczynia nerkowe. Po podaniu doustnym amlodypina wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego. Pokarm nie wpływa na wchłanianie leku. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 6-12 h od podania. Biodostępność wynosi 64-80%. Wiąże się z białkami osocza w ponad 97%. T0,5 wynosi 35-50 h. Lek jest prawie całkowicie metabolizowany w wątrobie. Wydalany jest głównie z moczem, w 10% w postaci niezmienionej i w 60% w postaci nieaktywnych metabolitów. U pacjentów z zaburzoną czynnością wątroby i u pacjentów w podeszłym wieku okres półtrwania jest wydłużony.

sarna1 IP: 91.115.163.**

amlodipin spowodowal u mnie zaburzenia rytmu serca ostre bole w klatce piersiowej oraz dusznosci to trucizna

Darek IP: 81.190.141.**

Panie Bogdanie, a ja przyjmuję Ramipril o nazwie VIVACE. Brałem Tritace ale poprosiłem w aptece o tańszy odpowiednik i dostałemwłaśnie ten lek. Po obu czuję się identycznie. Czytam na ulotce, że Vivace nie jest robione w Indiach jak Pan sugeruje, tylko w Danii. I też jest tabletką, którą mogę dzielić, powiem szczerze, żenawet bardziej mi to dzielenie odpowiada, bo Tritace było bardzo malutkie a mój aktualny lek jest nieco większy i to dzielenie sprawia mi mniejszy kłopot. Przyłączam się do opinii, że pracuje Pan w firmie farmaceutycznej...Pozdrawiam.