Kormoranjasny IP: 46.170.30.**

Jak często zabijają? które są groźne? czy śmierć jest bolesna czy raczej szybka? czy echo serca wykrywa je lub ich przyczyny?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

SAKREBLE2 IP: 83.216.95.**

Na forum sie pomaga w konkretnych przypadkach dlatego lepiej opisz jak to sie ma do Ciebie, co CI dokladnie sprawia problem, dolega i czego sie dokladnie boisz

Twoje pytanie jest za emocjonalne i troche bezsensu.
Brzmi jakbys sobie robil zart. Mniemam ze ktos CI powiedzial ze zabijaja albo gdzies to wyczytales

krmoraas IP: 46.170.30.**

A co nie zabijają? zadałem pytania jak ktoś będzie chciał to mi odpisze jeśli nie to trudno...

jacop1984

Raczej nie zabijają mam je 7 miesięcy i jakoś żyje moja matka też je miała i żyje.Troszke straszny ten post

sakreble2 IP: 83.216.95.**

Oczywiscie ze nie zabijaja

ludzie maja je po 20 lat

co innego jak sie ma serce nieprawidlowe strukturalnie

wtedy mozesz dostac czestoskurczu komorowego, potem migotania i po Tobie jesli nikt Ci nie zrobi elektrowczasow. Pewnie wiele widziales przypadkow zawalow w filmach i jestes w stanie to sobie wyobrazic

nawet nie majac skurczow i zdrowe serce mozesz umrzec w ten sposb poprzez nagla smierc sercowa.

Kazdy przypadek jest inny, skurcz skurczowi nie rowny, rozne sa rokowania w zaleznosci od tego jaki jestes zdrow gdzie indziej

kormoransjasn IP: 46.170.30.**

Dlatego pytam czy echo wykryje przyczynę ewentualnie holter? Wydaje mi się ,że zdrowe serce nie powoduje takich skurczy więc to chyba nie jest normalne ,że występują...

kokrmoonan IP: 46.170.30.**

Pytałem też które są groźne bo czekam na wynik holtera i chciałbym wiedzieć

SAKREBLE2 IP: 83.216.95.**

Holter wykryje liczbe skurczy i ich rodzaj . Moze tez wykryc caly szereg innych anomalii.

USG jesli podczas badania nie bedzie skurczy to ich nie wykryje.

Tak czy sia to sa 2 bardzo wazne badania.

Skurcze u zdrowego czlowieka bez zadanej choroby wystepuja w liczbie do ok 200 dziennie.

Jednakze dopiero od 20tys sie robi zabieg.

Nadkomorowe sa zawsze nie grozne. Komorowe sa nie grozne u osob ze zdrowym sercem (co powteirdzi lub wykluczy usg)

Dodatkowe skurcze moga byc od zdenerwowania, zlego poziomu elektrolitow, tarczycy lub bez powodu .

Ile ich masz dziennie?

kormomorrooroma IP: 46.170.30.**

Nie wiem ile mam bo czekam na wynik ale od czasu do czasu co kilka dni czuję np. raz czy dwa razy dziennie takie przelewanie lub przeskoczenie (z tego co wyczytałem to właśnie te skurcze) a ostatnio coraz częściej bo wcześniej to powiedzmy raz na tydzień. Chyba jednak dla spokoju zrobię sobie jeszcze echo bez względu na wynik holtera.

jacop1984

A ja mam takie pytanie czy niedomykalnoś zastawki mitralnej śladowe i skurcze nadkomorowe to już ta waxa jest poważna

jacop1984

Bo miałem robione 2 usg serca tego samego dnia i u jednego wyszła niedomykalnoś zast.mitralnej i trujdzielnej a na drugim usg tegi samego dnia tylko sladowa dwudzielnej. Na pierwszym wszystko inne w normie a na drugim sladowe powiekszenie lewego przedsionka gdzie górna norma to 40 mm a ja miałem 41 a na pierwszym wyszło mi 38 mm.Tak samo frakcja wyrzutowa w pierwszym 62% w drugim 67% i jak tu człowiek ma być mądrym

Sladowe fale zwrotne sa fizjologiczne

frakcja wyrzutowa tez w normie , w brew pozorom ona nie moze byc 100%, powinna miec mniej niz 70-75

najlepiej skonsultowac to z kardiologiem

co do badania usg to jak sie ma te 150zl i sie nie mialo nigdy robionego lepiej dla spokoju zrobic.

jacop1984

Tak tylko mnie nie pokoją te skurcze nadkomorowe i pieczenia w klatce i kłucia

Skad wiesz ze sa nadkomorwoe ?

jacop1984

Miałem holtera w polsce w lutym ale w tym czasie ich nie czułem ale teraz w uk mają mi robić 7 dniowego i nowe usg .Najgorzej mam podczas zasypiania ale odczuwam je jako podskakiwanie ciała wraz z idącym prądem po rękach.