Wanda IP: 213.158.196.**

Po urazie stawu skokowego dostałam szynę i lekarz przepisał mi profilaktycznie clexane. Kiedy zaczęłam brać ten zastrzyk w nocy budziłam się z uczuciem niepokoju i bólem w okolicy serca, uczuciem gorąca. Co to mogło spowodować?

migdaleder IP: 83.18.69.**

widzę, że nikt nie odpowiedział na to pytanie, ale ja zapytam dalej: po podaniu 3 dawki clexane 120 zaczęło mi gwałtownie rosnąć ciśnienie ( codziennie jedną dziesiątkę) az po 7 dawce osiągnęło pułap 180/94!! puls 104 mierzone o 5:00 rano!! podam, że moje normalne ciśnienie waha sie od 115-120 /60-70 :(( do tego koszmarny ból głowy, oczu i karku, czerwony rumieniec na twarzy ,serce obijające żebra i uczucie dusznoci. Poszłam do lekarza zaniepokojona tym stanem, a on narnormalnej w świecie kazał mi to dalej brać dylko dał mi captril 50mg na zbicie cisnienia! co się działo po 8 zastrzyku żal opisywać, dziękuję wszelkim mocom, że nie wylądowałam na SOR-ze! Miałam znowu wysokie cisnienie, ból głowy do tego wymioty, biegunkę i po captrilu potworny ból w okolicy górnej częśi żaładka ( chyba wątroba nie wytrzymała tego eksperymentu!) 9 zastrzyku już nie zrobiłam, wszystko powoli wraca do normy, ale ja wciaż nie wiem czy to jest reakcja alergiczna i co mam dalej robić? jedno jest pewne, więcej tego świństwa sobie nie wstrzyknę, bo mogłaby to byc ostatnia moja czynność na tym świecie :(( jeśli ktoś zna odpowiedź na te dolegliwości to prosze o kontakt na mail*a: migdaleder@gmail.com

serdeczny IP: 83.8.210.**

to twoje urojenia i tyle i widzimisie hahaha

barbara IP: 83.6.127.**

Serdeczny- czy ty masz dobrze w głowie?

wh IP: 87.205.64.**

profilaktyczną /ortopedyczna/ dawką jest 40mg s.c. czyli podskórnie no ew. 80mg przy dużej masie pacjenta ale głównie podaje sie 40mg Dziwie sie ze nie zadzwoniłas do lekarza który ci to zlecił, bo ten do którego poszłaś to pewnie nie był nim... twoje objawy to zwykłe działanie niepoządane, silne ale poprostu działanie uboczne, ciekaw jestem czy zażywałaś inne leki w czasie terapii clexane. reakcja anafilaktyczna /uczuleniowa/ to tez nie jest bo byc nie dotrwała do 8 zastrzyku. podchodze sceptycznie do pomiarów ciśnienia bo mierzyć ciśnienie trzeba umieć, a nie założyc opaske na nadgarstek i czekac az sie napompuje....

płucko IP: 83.16.38.**

Witam. Brałem 30 szt po 120 ml. i 90szt po 100 ml. nie mam żadnych objawów jakie wystąpiły u Ciebie. Musiały się nałożyć leki z którymi nie wolno podawać clexane. Pozdrawiam

Lukasz IP: 83.29.49.**

Wygląda na to że jesteś uczulona na ten lek, Ja na Twoim miejscu zawiesiłbym stosowanie i natychmiast skontaktował się z lekarzem.

Ps. Po niektórych wstrzyknieciach mam since na brzuchu i przez 1-3 minut trochę piecze.

dotty IP: 83.29.140.**

Możesz poprosić lekarza, który ci to zapisał żeby zamienił ci heparynę na doustne antykoagulanty np. acenocumarol. Z tym, że zaczynaja one działać dopiero po 3 dniach od przyjęcia pierwszej dawki i oczywiście tez mogą mieć działania niepożądane.

misza51 IP: 212.76.37.**

Czesc a macie moze cos takiego ze po wstzryknieciu tej substancji was piecze przez ok 10 min ? To normalne chyba ?

dotty IP: 83.29.151.**

Tak to jest normalne. Zależy najbardziej od twojej umiejętności zrobienia sobie zastrzyku.

marcin IP: 82.115.68.**

a czy w trakcie leczenia mozna spozywać piwo ????

Młody P-śl/Wro IP: 156.17.228.**

ja teraz biore clexane i po jednym piwie miałem niezłą bombe jak bym tak ze 3-4 wypił a do tego ciśnienie mi skoczyło, wypieki na twarzy i ból głowy więc nie polecam aczkolwiek możliwe że Ty inaczej zareagujesz ja tylko po piwie miałem takie jazdy a bez piwa pełny komfort zero efektów ubocznych pozdro

MarekWRO IP: 87.99.19.**

Młody P-śl/Wro - te same objawy. Po 6 kieliszkach wodki mialem wypieki na twarzy i niezla banie. Cisnienia nie mierzylem jeszcze. Aczkolwiek uwazac chyba trzeba z alkoholami. Pozdrawiam

Januszek IP: 80.50.134.**

Moi drodzy,w moim przypadku ten zastrzyk działa jak wiagra.Od kiedy to wstrzykuje to mój sprzęt jest cały czas w gotowości- co robić? ?

facet IP: 85.222.86.**

Ja jestem już po 8 zastrzyku tego *gowna* i dochodze do wniosku, ze trzeba to odstawic. Poł godziny od zastrzyku zaczyna sie okropny ból głowy i sztywnienie karku. Do tego otępienie, spowolnienie myślenia i senność. Trwa to kilka godzin, potem przechodzi i tak do następnego zastrzyku. W szpitalu pielegniarka powiedziała mi, że to może być pozostałość po znieczuleniu dolędźwiowym i powinno przejść, a sam zastrzyk nie powinien nic powodować. Jednak ja widzę zbieżność objawów z samym zastrzykiem. (a mam ich wziąć 50!!!). Teraz bardziej dokucza mi głowa niż noga poskręcana na śruby.