aga IP: 83.29.149.**

jakie są objawy tzw. wody w płucach ??

Łukasz IP: 80.48.9.**

:) Woda w płucach to tak naprawde przesącz tkankowy. Zbiera się on w płucach (dokładniej w pęcherzykach płucnych) kiedy dochodzi do niewydolności lewej komory serca. Objawami są duszność i wykrztuszana pienista wydzielina. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej to napisz mi na maila o co chodzi to chętnie pomogę:)

Barbara IP: 193.91.26.**

U ojca po operacji kardiologicznej stwierzono, iż zbiera Mu sie woda w płucach. Operacja była 8 dni temu, ojciec ma problemy z oddychaniem. Proszę o informacje dotyczące tej kwestii.

łucka IP: 83.30.213.**

Witam fajnie,że zaoferowałeś swoja pomoc.Napisz coś więcej na ten temat(woda w płucach)najlepiej wszystko:)

robert IP: 83.26.113.**

moja mama(ma 57 lat) ma wode w plucach ktora ciagle sie w nich zbiera i regularnie jest z nich sciagana.ma przy tym problemy z oddychaniem.chcialem wiedziec czy to jest grozne i czy pluca te da sie wysluszyc.jaki jest do tego potrzebny czas?

aneta IP: 83.21.154.**

Witam - mam wielki problem gdyż odnoszę wrażenie, że lekarze opiekujący sie moim Tatą (ma 69 lat) odpuścili sobie należyte starania :( może wiesz jak często można ściągać wodę z płuc ?.. w piątek ściągnęli Tacie pierwszy litr i jeszcze zostało, mówią mi że pogorszenie sytuacji może nastąpić w każdej chwili - z tego co czytałam wnioskuję, że obecnośc wody w płucach świadczy o niewydolności lewej komory serca, nie zgadza mi sie tylko to, że Tato ma normalne cisnienie i puls w granicach 64 - 68 uderzeń na minutę; uważam więc, że nieściągnięcie wody z płuc, która przecież znacznie ogranicza mozliwości oddechowe doprowadzi do zawału serca :( bardzo proszę o szybką podpowiedź - dla utrudnienia dodam (sorki za żartobliwy ton), że Tato jest od 1.5 miesiąca dializowany - niestety nie ma nerek :( zdaję sobie sprawę z faktu,że sytuacja jest nadzwyczaj trudna ale przed usunięciem drugiej nerki lekarze zapewniali, że da się bez nich żyć nawet latami - problem w tym, że teraz Tatą opiekuje sie inny oddział a chirurg, który (w dobrej wierze zdecydował się na wycięcie 2giej nerki - pierwszą usunięto 16 lat temu) niekoniecznie miał pojęcie o podejściu lekarzy nefrologii do takiej kategorii pacjentów; Tato ma silny organizm, boję się, że lekarze nefrologii odpuścili sobie temat i swoją bezczynnoscią doprowadza mojego Tatę do zawału :(( proszę o pomoc !!!!!!

Łukasz IP: 195.82.185.**

Nie chodzi tutaj o ściąganie wody z płuc tylko z opłucnej. Rozumniem, że tata miał punkcję i w ten sposób ściągano mu płyn gromadzący sie w jamie opłucnej. Jest kilka mechanizmów gromadzenia sie płynu W tym przypadku prawdopodobnie powodem są nerki a dokładniej ich brak (lekarze muszą popracować nad parametrami dializy) oraz niewydolność prawokomorowa. Do zawału w tym przypadku raczej nie musi dojść, chyba że jest jeszcze do tego wszystkiego choroba wieńcowa. Myśle, że lekarze robią wszystko co mogą, raczej sobie nie odpuścili, po prostu jest to ciężki przypadek. Co do ilości ściąganego płynu to jest to dość skomplikowane i zależy od wielu czynników. Jeśli ma pani jescze jakieś pytania to prosze na maila
luxus3@op.pl
Pozdrawiam

Agnieszka IP: 83.28.245.**

Jeżeli ktoś może odpowiedziec mi na pytanie i wyjaśnić czy występowanie wody w płucach może mieć bardzo poważne skutki to bardzo bym o to prosiła. Moja znajoma zachorowała na zapalenie płuc, po długim pobycie w szpitalu okazało się że ma wodę w płucach. Wypuszczono ją do domu, ale nadal źle się czuła więc zdecydowała się na wizytę w klinice i okazało się że znowu ma wodę w płucach. Znowu ma iśc do szpitala. Bardzo prosze o informacje na ten temat. Oczywiście chciałabym wiedzieć czy choroba ta może zagrażać życiu. Bardzo dziękuję

renata sikora IP: 83.29.243.**

moja mama ma wode w płucach. przy 2 zabiegu lekarz sciagnal 1l płynu. czy moge uzyskac informacje na temat tej choroby
dziekuje

ula IP: 212.2.99.**

Prosze o wyczerpujące informacje na temat opisanej przez Ciebie choroby. Zdarzyła się ona u mnie w rodzinie, dlatego szukam jak najwięcej informacji na jej temat.

ula IP: 212.2.99.**

Woda w płucach przyczyną jest niewydolność krążenia czy ktoś może mi napisać coś więcej na temat tej choroby.Cierpi na nią mój tata duszność woda w płucach to jedne z objawów.

angela IP: 83.27.190.**

moja babcia ma wodę w płucach ma iść na ściągniecie ale bardzo się boje bo nic nie wiem na temat tej choroby proszę o pomoc

Basia IP: 83.4.44.**

Witam.
Mając niewydolność lewej komory serca zbiera się woda w płuchach. Mam kilka pytań:
- jak można to leczyć
- czy jest szansa wogóle to wyleczyć
- jak często ta woda w płuchach się zbiera
- czy wystarczy leczyć to tabletkami
Za odpowiedź z góry dziękuje.

Łukasz Otremba IP: 80.238.64.**

*Woda w płucach* to tak naprawdę płyn zbierający się w opłucnej jamie otaczającej płuca -która składa się z dwóch blaszek - dlatego może się tam zbierać płyn.

- Jeśli powodem jest niewydolność serca to się ją leczy. To jest główna przyczyna tego objawu (bo jest to właśnie objaw)

- Jeśli wyleczymy chorobę podstawową to tak

- To zależy od tego w jakim tempie powstaje i co powoduje ten stan

- Czasem wystarczy podawanie diuretyków (leków moczopędnych) ale to też zależy od przyczyny

Pozdrawiam
luxus3@op.pl

azja IP: 80.54.202.**

witam! moja mama miala operacje na przepukline rozworu przelykowo-zoladkowego po 2 tygodniach zaczalo bolec ja miejsce gdzie byl dren teraz jest znowu w szpitalu i okazalo sie ze ma wode w plucach czy ktos jest w stanie mi powiedziec od czego???