Aga IP: 83.12.134.**

Witam

Podczas ostatniej zimy chorowałam na silną anginę a później na ostre zapalenie tchawicy. W ciągu tego okresu wybrałam 3 rodzaje antybiotyków + leki przeciwgrzybiczne. Po miesiącu od choroby na języku zaczęły pojawiać się duże (ok. 2 cm średnicy) oraz małe plamy. Pytałam o te zmiany chorobowe lekarzy, ale nikt nie potrafił stwierdzić, co jest tego przyczyną. Plamy pojawiają się co jakiś czas i trwają około 1,5 - 2 tygodnie. Ból chorych miejsc jest podobny do tego, jaki ma miejsce przy poparzeniu języka gdy wypije się coś zbyt gorącego. Wybrałam już dodatkowo leki przeciwgrzybiczne oraz witaminy z grupy B, ale to nadal się pojawia. Kiedyś czytałam, że może to być oznaką chorego serduszka. Może ktoś miał coś podobnego i wie jak z tym walczyć?

fiona IP: 83.143.40.**

Cześć. Miałam podobne objawy i okazało się , że z osłabienia organizmu pojawiły się Afty. Na to jest maść *nazwy nie pamiętam*. Mam nadzieję, że u Ciebie to tez afty. Pozdrawiam Cię cieplutko

meg IP: 84.6.29.**

Witaj, ja sie wyleczylam biorac Trilac, przez okolo 2 tygodnie. Pozdrawiam!

gra IP: 83.12.171.**

mam ten sam problem. Przez dłuższy czas brałam antybiotyki. Teraz mam czerwone plamy na języku czasem mnie pieką. Są otoczone biała obwódką. Piję Aktimel, kefir, parę dni temu zaczęłam przyjmować Lakcit. Dzisiaj zaczęłam stosować płyn na pleśniawki dla dzieci Aphtin. Na razie nie ma wielkiej poprawy. Doradzono mi rownież pić pepsi.

Walkiria IP: 83.31.248.**

Mam ten sam problem niestety. Z początku pomyslałam, że te plamki moga byc od kolczyka bo mam przekłuty język, ale w sumie kolczyk mam juz kilka miesięcy. Niedawno chorowałam troszke i lekarz przepisał mi antybiotyki ale nie przepisał nic osłonowego niestety. Tak więc zainwestowałam dzis w Trilac i zobaczymy co bedzie.

gra= witajcie ponownie- tydzień temu położyłam sie w szpitalu bo już nie mogłam wytrzymać z tymi plamami na języku. Tak mnie piekły że podjęłam taką decyzję . Zrobiono mi wszystkie badania; gastroskopie, rektoskopie, EKG, morfologie, USG jamy brzusznej. Wyszło że mam refluks żołądka i najprawdopodobniej plamy na języku są od tego. Dostałam z leków Controloc. Zażywam go pół godziny przed śniadaniem i na razie widzę znaczną poprawę.Mój lekarz powiedział mi że leczenie potrwa pół roku albo nawet dłużej - rok. Nie przeraża mnie to jedynie chcę aby przestał mnie piec język . Muszę także stosować dietę jak przy wrzodach żołądka , jeść często a mało i ostatni posiłek jeść najpóźniej o godz. 5. Schudłam już 4 kilo z czego się bardzo cieszę.Pozdrawiam wszystkich z podobnymi problemami.

gra- zaczęłam walczyć z tymi plamami na języku i chyba się udało. Przeczytałam gdzieś w internecie że taki język z plamami ti język geograficzny. Stosuje się na to SORKOSERYL. Kupiłam i zaczęłam smarować . Nie zniknęły jeszcze całkowicie ale ma to tendencje zanikowe. Pozdrawiam wszystkich- spróbujcie

martula IP: 87.105.10.**

Gra napisz czy wyleczyłaś już te plamy...? i co pomogło? czy SORKOSERYL czy Controloc?
Ja też mam takie plamy, i cały czas byłam leczona na grzybice i w końcu sie wkurzyłam i sama pojechałam sobie na wymaz (bo żaden z lekarzy mi tego nawet nie zaproponował i ciągle przepisywali leki przeciwgrzybiczne i śmiali sie że jak w takim wieku można jeszcze dostać pleśniawek wrrrrrrrr). Z wymazu wyszło że na pewno to nie jest grzybica. Od tamtej pory przestałam chodzić do tych lekarzy i żyje tak z tymi plamami.....
Napisz jak to u Ciebie teraz wygląda.
Pozdrawiam

george IP: 217.98.25.**

Witam-miałem podobny problem, jeden lekarz, drugi wysłał do trzeciego i tak dalej nik nic nie wie, ostania wizyta u dermatologa i chlopina mowi ze tak juz ma byc ;) Po poł roku mowie ze cos nie tak musi byc ide do innego lekarza , i Pani dokotor wysyła mnie bym zrobil badania na helicobacter. Okazuje sie ze mam ten syf w ząłądku i on powoduje to co pojawia mi sie na jezyku no i chop zaczynam się leczyc. Helicobacter to niezly syf ktory naprawde moze narobic szkod- wrzody, a nawet rak... WIec wio ludziska badania, poki jeszcze ten syf jest maly;) . Pozdrawiam

mrowka IP: 83.18.92.**

ja mam takie plamy i nie wiem jak mam je wyleczyc, bralam przez dluzszy czas antybiotyki i po nich dostalam **bialych** plam na jezyku, grzybica to nie jest ani bakteria, robiłam nawet wymaz z ktorego nie wychodowano bakterii chorobotworczych, podejrzewam, ze to moze bys z osłabienia org. wiec nalezy sie zdrowo odzywiac i przyjnowac ............witaminy......ale jakie?????

madziorek:) IP: 78.8.87.**

ja tez to mam! To jest od antybiotyków!Spokojnie..

madziorek:) IP: 78.8.69.**

mrowka a czy bralas probiotyk wraz z antybiotykiem? zaloze sie ze nie...odpisz,.

klara IP: 83.18.7.**

mam to samo, plamy na języku z białą obwódką, pojawiają sie i znikają.. tylko że mnie to juz trzyma ok 5 lat :( i nie mogę sobie z tym poradzić, byłam juz chyba u wszystkich możliwych lekarzy i kazdy mowi ze nie wie co to, ze tak ma być. No chyba raczej tak być nie powinno! mialam badanie na helicobacter i wyszly mi znikome ilosci, mam tez problemy z żołądkiem.. może to jest powód, ale żaden lekarz nie jest w stanie mi pomóc :(

Anna IP: 83.178.176.**

Pomocy niewiem co mi jest . Od 2 tygodni mam jedną czerwoną plamę na języku .Nie boli mnie , Niemam również żadnych ropnych zmian,nie chorowałam ostatnio ,wcale może ktoś wie od czego to jest i czy można to jakoś wyleczyć?

Laura IP: 213.156.97.**

Witam Cię Klaro!
Piszę do Ciebie ponieważ mam ten sam problem od dwóch lat. Plamy na języku pojawiły mi się po gastroskopii, która wykazała refluks. Plamy są o tyle uciążliwe,że pieką i boli mnie cały język. Byłam już u wielu lekarzy, trafiłam też do Kliniki Nabłonka Jamy Ustnej gdzie stwierdzono że jest to język geograficzny. Napisz mi jeżeli możesz jakie Ty masz dokładnie dolegliwości u jakich lekarzy byłaś i jakie masz wyniki.
Będę wdzięczna za każdą informację.
Pozdrawiam Laura.