79tomi

Kiedys bedac malym chlopcem pojawily mi sie plamy na jezyku. Po kilku dniach zaczelo delikatnie piec. Pozniej z kazdym dniem bylo coraz gorzej. Wytrzymalem z tym bolem ponad 3 tygodnie az nie wyrobilem i w koncu powiedzialem mamie. Poszlismy do lekarza jednego, drugiego itd. zaden nie wiedzial od czego mam te plamy a tym bardziej jak je leczyc. Przepisywali rozne dziwne lekarstwa (po jednym mialem fioletowy jezyk) ale plamy byly coraz wieksze i pieklo coraz bardziej.
Juz nie tylko picie cieplych plynow sprawialo problemy ale i jedzenie zwyklej kanapki.
Lekarze dalej przepisywali co popadnie. Raz zaszlismy do apteki po lekarstwa i mama zagadala z pania, ktora stala za okienkiem. Powiedziala jej o moim problemie i o tym, ze nic na to nie dziala. Pani powiedziala, ze kiedys w jej rodzinie ktos (nie pamietam juz kto) tez mial taka sama sytuacje i tylko smietana pomogla...
I faktycznie mi tez pomogla. Trwalo to z tydzien czasu ale w koncu wyleczylem.
Nie mowie, ze to jest zloty srodek ale niektorym moze to pomoze - mi pomoglo !!
Tylko pamietajcie by nie przesadzac ze smietana, bo duze ilosci tez moga zaszkodzic..
Od tamtego czasu pojawilo mi sie jeszcze dwa razy i za kazdym razem pomaga smietana. Chcialbym tylko sie dowiedziec od czego to powstaje. Bo zdania miedzy lekarzami sa podzielone...
Jesli choc jednej osobie pomoglem to moj post byl wart tego by go napisac.
Pozdrawiam i zycze powodzenia :)

jak123456 IP: 84.10.181.**

śmietana? ale co piles ja czy obkładałes język??

mago IP: 178.73.50.**

Polecam z własnego doświadczenia smarowanie języka i wewętrznej strony jamy ustnej świeżo ukrojonym plasterkiem cebuli.Efekt natychmiastowy. Po 15 minutach wypłukać usta.
Sok z cebuli stosowałam przy zapaleniu jamy ustnej po antybiotyku u dziecka /tarta cebula z odrobiną cukru/, posmarować sokiem, oczywiście jeśli dziecko pozwoli. Skuteczny jest też Aphtin. Pozdrawiam

patkaaaaaaa IP: 89.191.147.**

Na jezyk geograficzny - jogurty, kefiiry itp. sa tam bakterie ktore zyja tez w jamie ustnej dlatego zalecza jezyk. Jesli mi *powraca* j.geograficzny to pije i potem mam ladny jednolity a nie z jakimis *dziurami* ze az szczypie :P

ktossss IP: 85.222.37.**

Mam 28 lat moja rada to mniej stresu wiecej *łagodnego* jedzenia... mam to od ok. 8 lat teorii było tyle ilu znawców w sumie wszystcy rozkładali rece... grunt to nie szukać na siłe odpowiedzi wmawiać sobie głupot... nie ma reguły przychodzi kiedy chce i znika nie wiadomo kiedy... czasami dokucza tydzień a czasem trzy miesiące... zaczolem od kompleksowych badan witaminy uczulenia gastroskopia grzybica zęby itp. okazało się że wszystkie badania są ok... pozostało sie przyzwyczaić............

Mazii IP: 83.4.234.**

Witam ja mam problem z językiem od trzech lat,dokładnie takie same objawy jak opisujecie .Zaczyna się od małej plamki z otoczką ,a potem cały język wygląda jak mapa geograficzna .Reaguję na ostre potrawy i kwaśne ,a także na alkohol .Zaobserwowałam w czasie, gdy karmiłam piersią i byłam na diecie jadłam głównie nabiał,nic smażonego nie używałam ostrych przypraw język był różowy , gładki bez tych uciążliwych plam. Niestety po zakończeniu laktacji uciążliwe plamy wróciły .Nie ma więc innego wyjścia jak trzymać dietę ,choć przyznam ,że ciężko jest bo wystarczy lampka wina do obiadu i mój język od razu reaguję .

wes IP: 193.227.131.**

Mi lekarze wmawiali język geograficzny. do tego był nieprzyjemny zapach z buzi. Wyleczyłam się biorąc Niclosamid(yomesan) i Stromectol(ivermectin). A są to leki na pasożyty. Ot i cała przyczyna.... z tym że lekarze bagatelizują ten problem, wręcz wyśmiewają. A i jeszcze pamiętajcie, że z badań z kału rzadko kiedy wychodzi wynik pozytywny. Leków nie kupicie w Polsce tylko za granicą przez aptekę online (nie potrzebna recepta)

P17 IP: 5.172.248.**

Witam , mam pewien problem z językiem :D:D Właśnie dziś mi wyskoczyły 3 plamki czerwone i one są takie jakby gładkie .. ale nie pieką .
Od tygodnia jestem Chory ostry kaszel , katar . itp ..
Nie przyjmuje , żadnych lekarstw ani żadnych antybiotyków ..
Czym może to być spowodowane ?
Proszę o szybka odp :D

Twoja odpowiedź