~motylek IP: 83.27.84.**

Witajcie! Mam nadzieje, że pomożecie mi, bo nie mam pojęcia czy to jakaś choroba czy to normalne. Po pierwsze nie mam stałego tętna (nie mówie tu o przypadku gdy sie wysilam czy jestem zestresowana, chodzi o normalne spokojne dni, wakacje w końcu mam :) ) z EKG wyszło, że mam rytm zatokowy miarowy i pojedyńcze niestałe pobudzenie dodatkowe nadkomorowe, np. gdy leżę sobie spokojnie to brakuje mi tchu i serce mocno bije nie szybko tylko mocno, jak wstane z łóżka wtedy mam szybszy puls, zawroty głowy, mroczki az w końcu muszę spowrotem usiąść. Dodatkowym problemem było kołatanie serca (rzadko bo co 2,3 miesiące) serce zwalniało az w końcu był taki jakby przeskok zatrzymało się na 2sek. a potem to tak waliło że az cała sie trzęsłam, nagle oblewały mnie poty byłam blada jak ściana i musiałam sie czegoś podprzeć bo inaczej zemdlałabym (co zdarzyło sie juz). Ostatni raz zdarzyło mi się to w marcu (coraz rzadziej). Nie wydaje mi się żeby to były jakieś sytuacje stresowe czy wysiłek fizyczny bo wtedy nie miałam, żadnych takich sytuacji, po prostu stałam sobie i nagle... wszystko sie zaczynało. Kończyło sie dopiero gdy usiadłam i głęboko oddychałam co było troche trudne. Prócz tego gdy wychodze na dwór a jest bardzo ciepło mam przyspieszone tętno i bardzo słabo sie czuje. Ciśnienie mam 90/60 przy pulsie ok 100. Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale jak długo biegam to strasznie bolą mnie ręce. W głowie często czuje ucisk a najgorzej kiedy chcę sie skoncentorwać dłuższy czas na czymś. Jeżeli chodzi o moj puls to przez jakiś czas bije normlanie pjawia sie dodatkowy skurcz a potem przez 2 sek. nie ma nic (serce jakby stawało)i znowu, czesem bije normalnie i jest tylko ten dodatkowy skurcz. To chyba wszystko dziękuje z góry za odpowiedzi :)

EWKA IP: 83.24.194.**

Motylku ! - poczytaj watek *Dodatkowe skurcze *
pozdrawiam :)

marzena IP: 83.22.169.**

nie przejmuj się też tak miałam to nerwica serca przeżyjesz

motylek IP: 83.27.130.**

a to przechodzi ? czy juz tak zawsze będzie ?

malo IP: 89.187.248.**

Ja mam tak stale to zn. w okresię dojrzewania było najgorzej z omdleniami na czele tak do 23 roku zycia. Teraz (30 lat) notoryczna senność, często zmeczenie ciśneinie mam 90/60 zazwycza,j rzadko wzrasta. Przyzwycziłam się do takiego trybu zycia. Tętno okolo 90 w spoczynku. Czasem odczuwam tzw. kłócie w sercu* ale rzadko.

mala IP: 188.33.27.**

cześć ja mam to samo i kardiolog przepisał mi Propranolol najpierw 20 mg a teraz 40 mg i biore co dziennie i mam z tym spokój

Anula IP: 87.206.142.**

załóż sobie holtera dla pewności- koniecznie- mnie to wygląda na jakiś częstokurcz. i nic sie nie bój:)

eerer IP: 83.5.254.**

ja sprobowalem zajac sie ogrodnictwem nie wiedzialem ze tak umiem :*
sypie nawozy w swoim *ogrodku* wszystko rosnie az sie znajomi dziwią.

Najwazniejsze to znalezc sobie jakies zajęcie

Domini IP: 83.24.23.**

witajcie wszyscy niskocisnieniowcy i nie tlyko:)czy przy bardzo niskim cisnieniu mozliwe jest odczuwanie takich objawow,jak zawrpty glowy,przykurcz szyi, problemy z oddychaniem,...podczas wysokiego cisnienia na zewnatrz np 1030 hpa...

domi IP: 85.222.52.**

Domini daj znak, napisz,ja tez mam dusznoci identyczne objawy.napisz!!!!!!!!!!!!!!! gg 1519837

m IP: 81.190.87.**

i jak motylek?

Twoja odpowiedź