Mylenne IP: 194.181.196.**

Witam serdecznie. Piszę nie dlatego, że się martwię ale dlatego, że jest to już irytujące.
Bardzo często sztywnieje mi kark, zdarza się to średnio co miesiąc lub dwa. Trzyma tydzień po czym przechodzi, a parę tygodni później znów to samo. Do tego dochodzą dość częste bóle głowy i nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale *przytyka* mi się lewe ucho.
To wszytko jest bardzo męczące, szczególnie, że dobre samopoczucie jest mi bardzo potrzebne w pracy. Jestem instruktorem tańca, sama tańczę i śpiewam. Prowadzę zdrowy tryb życia, zażywam dużo ruchu. Jestem niskociśnieniowcem.
Czy znacie może jakieś sposoby na pozbycie się tych męczących dolegliwości?
Proszę o pomoc.

Bogu IP: 91.90.188.**

Ja mam podobna dolegliwosc tylko ze mnie juz boli kark okolo 3tyg. Co to moze byc?

Mylenne IP: 79.187.218.**

No ja też nadal nie wiem. Już miałam trochę spokoju a tu znowu ból, teraz przenosi mi się dodatkowo na lewą łopatkę i między łopatkami. Strasznie uciążliwa dolegliwość.

sloneczko74 IP: 87.205.108.**

Chciałabym Wam polecić forum neurologiczne, na który porusza się temat takich dolegliwośći. Sa tam naprawdę ciekawe i cenne informacje http://www.forumneurologiczne.pl/forum/af,33. Bardzo polecam. Jestem na etapie szukania informacji związanych z bólem - sztywnością karku i związanym z tym bólem głowy. Proszę poczytajcie. A potem koniecznie do ---***NEUROLOGA!!!

Majka IP: 83.5.166.**

CZesc !Pisze do was bo mam podobne objawy ale troche inne... to znaczy mam straszny bol glowy kark mnie bardzo boli czuje cieplo na twarzy i karku ,szybkie bicie serca caly czas czuje sie zmeczona a na dodoatek ostatno zauwazylam ze lewa reka mi sie trzesie i nogi wiecie moe co to jest?

dzidka IP: 83.27.176.**

Proponuję neurolog, ale wiele takich dolegliwości może mieć też podłoże nerwicowe :/

Marek IP: 193.0.242.**

Zimna woda pomaga lub zimne okłady, ciepła woda wręcz odwrotnie chwilowo ulga ale później jeszcze gorzej.

teresa IP: 87.207.42.**

Hej mam 30 lat i również sztywnieje mi kark jest to bardzo uciażliwe,lekarz stwierdził,że to nerwica,więc mam się uspokoić.

erica IP: 83.29.51.**

To mogą być objawy nadczynności tarczycy.Trzeba by zrobić badania hormonów tarczycy TSH, Ft3, Ft4.
Przy nadczynności tarczycy wystepują objawy ze strony układu nerwowego.Drażliwość, bezsenność, niepokój itp.
Hamburg leży nad morzem tzn., że jest tam więcej jodu w otoczeniu niż gdzie indziej.To, że poczułeś się tam źle, może świadczyć właśnie o problemach z tarczycą, bądź o alergii na jod.
W roku 2000, kiedy byłeś w ósmej klasie, wprowadzono obowiązek jodowania soli w całym kraju.Wtedy właśnie po raz pierwszy miałeś problemy, jak piszesz.To też wydaje się wskazywać na problemy z tarczycą bądź z alergią na jod.
Podanie antybiotyków mogło spowodować powstanie kandydozy ogólnoustrojowej, co doprowadziło do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, ze strony ukł.nerwowego również.
O tej poważnej chorobie można przeczytać tu np.
http://www.sfd.pl/CANDIDA-t285598.html
Pozdrawiam.

fisher IP: 79.162.115.**

Witam. Ja sprawdził bym również Boreliozę. Daje bardzo podobne objawy.

basia IP: 80.54.173.**

A prześwietlałaś kręgosłup szyjny czy wszystko w porządku?????

busia IP: 80.54.173.**

DO MAJKI- zbadaj poziom hormonów tarczycy : TSH,T3,T4.Jak będzie w porządku,to do neurologa,prześwietlić kręgosłup szyjny.Jak coś nie tak,to na rehabilitację-pomaga laeser,krioterapia i masaże.A może kiedyś cię kleszcz ukąsił???

lolo IP: 80.54.173.**

SIEDZICIE ZA DUŻO PRZY KOMPIE I KRĘGOSŁUP SZYJNY WAM WYSIADA,skoczcie po rozum do głowy i zacznijcie cwiczyc ,a ćwiczenia na kręgosłup szyjny znajdżcie w....internecie.

steropian

ja miałam straszny ból w szyi + sztywnienie kończyn... w ogóle się nie wysypiałam i bardzo często budziłam się obolala rano, chodziłam zmęczona i zła. Ciężko było mi się skupić w pracy , nie mówiąc już o tym, że w ogóle nie mogłam usiedzieć w jednej pozycji... tragedia. Co się okazało - zwyrodnienie kręgów szyjnych!!! Kupiłam tą poduszkę z gryką w środku i u wierzcie mi, że odkąd na niej śpię jak ręką odjął. Po pierwsze ból szyi ustąpił a co za tym idzie reszta problemów również. Nareszcie się wysypiam. Poczytajcie sobie o tym na lepszysen.pl. Ja polecam z ręką na sercu..

JOJOPARIS IP: 93.2.57.**

Witam ,

Objawy ktore opisujecie to jest albo neuralgia arnolda albo choroba ucha wewnetrznego. Odwagi !!!!!