kapriss IP: 83.18.141.**

Mam taki problem, mam 20 lat i właściwie odkąd pamiętam co jakiś czas mam kłucia w sercu. Nie zdarza mi się to często, więc moja mama zawsze bagatelizowała ten problem, mówiła, że jest to związane z dojrzewaniemi to przejdzie, a znajomi sugerowali, iż mogą to być nerwobóle. Ja jednak ostatnio coraz więcej o tym myślę i boję się, że to może być coś poważniejszego. Kłucie jest dosyć dokuczliwe i nie trwa długo. Jednak w tym czasie nie mogę wziąć głębszego oddechu (bo wtedy bardziej boli) i siadam skulona, bo mi to trochę pomaga. Dwa razy miałam coś jakby ataki kłucia serca , były dłuższe, taka jakby seria kłuć i zdarzały się jak niosłam coś bardzo ciężkiego. Kłucie najczęściej występuje podczas upałów. Wtedy też mam takie delikatne kłucia przez cały dzień.
Właśnie ostatnio miałam takie kłucie podczas upału, zmierzyłam sobie ciśnienie i miałam dziwny wynik 120/59 (normalnie mam ok 120/79) Puls wynosił 90, a zazwyczaj mam niższy, ok 75-80. Dodam jeszcze, że jak mnie kłuje to czuję że serce mi szybciej i mocniej bije, wręcz kołacze...
Czy ktoś ma może podobny problem i mógłby napisać czego to mogą być objawy?

krysia IP: 83.142.72.**

ja mialam podobny i okazalo sie ze jestem chora wykryli u mnie wade mój numer gg jak chcesz pogadac 2801668

vikiwawa IP: 83.143.40.**

Witam, mam 23 lata i mam to samo co Ty. Czasami jak mi serce zacznie walić to cała *chodzę*, tzn. nawet głowa mi lata tak jak bije mi serce. JEst to strasznie uciążliwe. Lekarz powiedział, że mam nerwice, ale zrezygnowałam z tego kardiologa, gdyż wiem, że nie można tego ocenić bez kompleksowych badań.

Hej vikiwawa, przeczytałam twoje posty (ten tutaj i ten w założonym przez Ciebie temacie) i myślę, że ja mam jednak inny problem. Nie mam żadnych innych widocznych dolegliwości poza tym kłuciem i przyspieszonym biciem serca (i nie zdaża mi się to tak często jak Tobie). Natomiast nie mam omdleń, nie mam czegoś takiego, że cała chodzę... I moją przypadłość mam od zawsze (nie od kilku lat jak ty). Moim zdaniem powinnaś koniecznie pójść do jakiegoś dobrego lekarza, takie omdlenia mogą być b.niebezpieczne. Pozdrawiam serdecznie*

Alicja! IP: 83.7.78.**

Kapriss... takie dolegliwości mogą, ale nie muszą świadczyć o po prostu nie odkrytej wadzie serca, być może niewielkiej, ale wymagającej interwencji. Skoro masz takie objawy od dzieciństwa to warto się temu lepiej przyjrzeć. Powinnaś zrobić echo. Napewno Cię uspokoi. To nie musi być wada, ale najczęściej rady znajomych dotyczące zdrowia ZAZWYCZAJ się nie sprawdzają.

Masz rację, powinnam zrobić echo, tym bardziej, że skurcze ostatnio się nasilają, a dziś po skurczu miałam puls 105- czyli o wiele szybszy niż zazwyczaj... A to i tak był w miarę łagodny skurcz. Muszę się w końcu zmobilizować i pójść do lekarza. Pozdrawiam.

karla IP: 24.188.139.**

proponuje zrobic badanie krwi na potas i magnez, nie pic duzo szczegolnie kawy i herbaty takze zielonej bo bardzo wyplukuja te mineraly, a profilaktycznie brac acard to jest bez recepty, zawiera wlasnie te substancje. i skonsultowa c sie z lekarzem. pozdro

iwa IP: 86.17.56.**

ja też mam jakieś dziwne objaw: kłuje mnie serce, jak ide kilka kroków to się zatrzymuję bo nie mogę złapać oddechu i czuję się jakbym przebiegła maraton. nie mogę oddychać, mogę tylko złapać pół oddechu bo póżniej czuję straszny ból-jakby coś mi go blokowało. Byłam u lekarza le nic nie wykryło EKG. miałam stan podgorączkowy i mam trochę biegunkę. ale odesłali mnie do domu bo stwierdzili, że jestem młodą osobą (23 lata) i nic mi nie jest. Lekarz mówił, że jak dalej będzie bolało to żebym do nich przyszła znów. Tylko żeby czasem nie było tak, że nie zdążę. Mam nadzieję, że będzie ok!
kurcze, co się z nami dzieje! pozdrawiam!

zabka IP: 83.14.55.**

Również małam coś takie gdy byłam mała od zawsze sie bardzo stresuje i przejmuje * błachostkami* . Kiedyś tak mnie zaczeło kł€c ze cięzko było mi oddychac wiec rodzice ze mna pojechali do szpitala (miałam kiedyś wade serca ale sie zrosło) i byłam w szpitalu przez 5 dni na badaniach wszytskich okazało sie ze jestem zdrowa a przyczyną kłucia są nerwobole jesli jednak czujesz sie zaniepokojona to zgłos sie na kompleksowe badania teraz tez mam czesto te bol jednak juz sie tak nie martwie bo wiem ze jest wszytsko ze mną w porządku wtedy probuje sobie myslec o czymś miłym i nie przejmowac się bolem :]

karolcia IP: 83.20.197.**

Ja również to mam. Mam 13 lat. Byłam na różnych badaniach w szpitalu i wyniki były dobre i mi powiedzieli ,że to przez dojrzewanie. Alee to jest dlamnie bardzo dziwne bo nikt w tym wieku tego nie ma tylko ja...i to mam juz od ponad roku ;/

decu IP: 87.96.12.**

hej mam 20 lata i mkam bardzo podobne objawy jak vikivava wrecz idętyczne.Od jakiegoś czasu badam sie się u bardzo dobrego specjalisty.Zrobione mam narazie badania ekg,usg oraz prześwietlenie płuc.Narazie nie usłyszałem jeszcze diagnozy gdyż muszę wykonać badanie Holtera.Lekarz podejrzewa wadę serca lecz pobadaniu może sie okazać ze to poprostu nerwica zobaczymy Pozdrawiam wszystkich sercowców

luk IP: 83.15.244.**

Witam, mam 22 lata i bardzo podobne objawy ale kłucie odczuwam jakby wokół serca. Oczywiście nie zdarzają się często. Od około 2 lat pojawił sie lekki ból gdzy śpe na lewym boku ale podobnie jak z kłuciem nie odczuwam go w samym sercu ale jakby obok. Zauważyłem (i prosze nie myśleć że robie sobie żarty) że kiedy śpe na lewym boku ale wcześniej pije alkohol ból sie nie pojawia. Rozmawiałem z ojcem na ten temat i twierdzi że ma te same objawy co ja więc wydaje mi sie że jest to uwarunkowane genetycznie ale nigdy nie robiłem badań.

kuba1987 IP: 88.64.35.**

wiekszosc tych objajow jest spowodowane przez nadmierne palenie papierosow i picie alkoholu.taka jak vikivava mialem *atak*kluc na dluzszy czas i mialem prze to wypadek samochodowy.lekarz stwierdzil ze jest wszystko okej a ja jestem zdrowy jak ryba.po odlozeniu papierosow bole byly zadziej i nie takie mocne a jak skonczylem mocnym alkoholem to wogole znikly gdzie bole mialem przez 5 lat i zaden lekarz nic nie stwierdzil.uwazajcie takze na srodki przeciwbolowe oraz antybiotyki gdyz kazde podwyzszenie cisnienia wywola bole.nawet najmniejszy ruch czy zbyt szybkie przemieszczenie sie o pare krokow moze spowodowac *nerwobol.*notatka tyczy sie do osob ktore sa pewne ze niemaja nerwicy.

breena IP: 83.10.76.**

Mój 32 letni kolega miał podobne objawy co iwa, poszedł do lekarza, przebadali go wzdłuż i wszerz, zrobili ekg itd... Stwierdzili ze nie ma powodów do niepokoju, przepisali tabletki. Dwa dni później trafił do szpitala z zawałem serca! Ludzie, gdzie kształcą tych lekarzy skoro nie potrafią stwierdzić na dzień przed zawałem ze ktoś ma całe naczynia poblokowane cholesterolem?!!!! Jestem w szoku i już zupełnie nie ufam lekarzom po tym czego byłam świadkiem!

Sy IP: 87.204.190.**

Mam 18 lat i takie same objawy, i tak samo jak u Luka gdy śpię na lewym boku czasem mam te bóle (i wtedy śa dłuższe i mocniejsze niż gdy np. siedzę czy idę). Moja mama ma 42 lata i też czasem takie kłucia. Dodam, że żadna z nas nie pali papierosów.
Co do nerwicy, to może, bo obie jesteśmy nerwowe, ale gdy mam te kłucia to jestem całkiem spokojna.
Ech.. dziwna sprawa ;/