Axis IP: 153.19.220.**

Mam 21 lat i miesiac temu zdiagnozowano u mnie zapalenie miesnia sercowego. Lezalem w szpitalu 1,5 tygodnia i podawano mi wylacznie polopiryne s. Caly czas czulem sie dobrze i tak jest az do teraz. Jednak mam zalecone unikanie wysilku fizycznego itp Chialbym sie dowiedziec od ludzi ktorzy na to zachororwali jak wyglada teraz ich zycie? Czy to minie i bede mogl robic co chce, biegac itp? Czy da sie to wyleczyc i w jakim czasie? Bo ogolnie to teraz jestem zalamany jak se pomysle ze nic nie bede mogl robic do konca zycia. Mam wrazenie jakby czekalo mniezycie takie jak ludzi po zawale.

_Kasia_ IP: 82.160.79.**

Trudno uwiezyc w to ze leczono Cie tylko polopiryna s !!! Napewno miales zapalenie miesnia sercowego?

Axis IP: 153.19.220.**

Tak dostawalem w szpitalu tylko polopiryne s a po wyjsciu nie otrzymuje zadnych lekow. Na pewno zapalenie miesnia sercowego. Dodaje ze poza kilkoma godzinami przed trafieniem do szpitala to juz potem czulem sie caly czas bardzo dobrze i nie odczuwalem zadnych dolegliwosci.

Lubek IP: 89.78.131.**

Zapalenie mięśnia sercowego zdiagnozowana u mnie 2 tygodnie temu, dziś wyszedłem ze szpitala. Podawano mi antybiotyk dożylnie podczas leczenie w szpitalu, teraz dostałem dwa leki na obniżenie ciśnienia tętniczego. Lekarz wyraził się jasno - przez 3 miesiące się oszczędzaj, unikaj alkoholu i innych używek a za najdalej rok wrócisz do swojego poprzedniego trybu życia. Mam nadzieję, że to Cię choć trochę pocieszy.

Asia IP: 83.18.87.**

Witam, ja przebyłam zapalenie mieśnia sercowego w 1999r niestety przebieg choroby byl bardzo ostry. leczona bylam lekami sterydowymi i antybiotykami w olbrzymiej ilosci poza tym mialam wszczepione sztuczne komory (przez prof. Relige). w szpitalu przebywalam 3 miesiace, niestety uszczerbek na zdrowiu jest dosc spory i do dnia dzisiejszego nie wrocilam do takiego stanu zdrowia jak przed zapaleniem miesnia. ale bardzo duzo zalezy od pozytwnego nastawienia. pozdrawiam

kasia IP: 83.11.24.**

witam ja mialam zdiagnozowane zapalenie miesnia sercowego 3 miesiace temu. leczenie to 2 miesiace w szpitalu 6 antybiotykow dozylnie, a przy tym wszczepienie kardiostymulatora serca. niestety bylo to ostre zapalenie, a moje zycie duzo sie nie zmienilo jestem 19 latka teraz wrocilam do szkoly i mysle ze ja ukoncze. a samopoczucie to roznie nieraz dobrze a nieraz strasznie nie mam sily wstac z lozka

pozdrawiam

nucha2 IP: 83.10.168.**

Witam
Mam 29 lat i dwa tygodnie temu po cięzkiej pracy w domu nagle w nocy dostałem duszności i bardzo bolało mnie w piersiach. Jednak nie wezwałem pogotowia bo liczyłem że mi przejdzie. Jednak na drugi dzień bolało mnie i postanowiłem jechac na pogotowie. U mnie w szpitalu nie wiedzieli co mi jest i przewieźli mnie do Łodzi do kliniki Kardiologii. Tu stwierdzono * Ostre zapalenie mięsnia sercowego w przebiegu sródmiąższowego zapalenia płuc*. Czułem sie fatalnie strasznie szybko sie meczyłem i z tego co sie pozniej dowiedziałem to wogóle ledwo przezylem. Lekarze mówili ze minie sporo czasu zanim odzyskam siły(przynajmniej 3 miesiące). Dziwiło mnie to że juz na trzeci dzien pobytu w szpitalu czułem sie dobrze jak by sie nic nie stało. Po tygodniu zrobili mi znów Echo i sami widziałem ze lekko nie wierzyli co widzieli bo wszystko praktycznie sie cofneło. No i jestem w domu. Poczytałem troche o zapaleniu miesnia i jestem przerażony co ludzie opisują i calą tą choroba. Jednak nie mam zadnych objawów, czuje sie dobrze. Czy jest mozliwe ze tak szybko mi sie serducho naprawiło czy sie po prostu lekarze nie poznali? Ale w sumie wyniki z pierwszego Echo były fatalne, wiec nie rozumie co sie stało i czy mam sie bać ze sie to nagle cofnie. Proszę o opinie

kasia_oli IP: 82.160.79.**

Wydaje mi sie ze powinnes sie cieszyc ze wszystko dobrze sie skonczylo. U mnie dopiero po kilku latach cofnelo sie zwloknienie na sercu ktore mialam po IZW choc doszly po czasie inne schorzenia: niedomykalnosc zastawki, czestoskurcze...
ale u Ciebie nie musi tak byc :)
Pamietaj tylko o kontroli u lekarza.
Napisz od czasu do czasu jak sie czujesz...
pozdrawiam

js26 IP: 83.18.122.**

Witam.Jkis czas temu mialem robione echo,bylo wszystkim na nim ok.Jednak od czasu do czasu mam doleglowosci tzw.nierowne bice serca ,,jakby bicie serca sprawialo bol dusznosci,czxasami tez sie pojawia stan podgoraczkowyNi raz sie czuje wysmienicie aczasami yle co mnie zmeczy..Po wyjsciu ze szpitala czulem sie nawet ok,bylo w lutym.Lekarze mowi ze bede mial takie objawy:(.SAm nie wiem o co tym sadzic??

Grzesiek IP: 83.12.68.**

W lipcu okazało sie że mam zapalenie, wiec niedawno. Rano mialem bóle, ale wytrzymałem, ledwo... Za to wieczorem nie byłem w stanie nic zrobic, przebierałem nogami i na sama mysl o polozeniu sie mialem ochote wyrwać serce. Eh, niepolecam. Okazało się ,ze mam ostry stan zapalny, a zaczęło się niewinnie, tydzien wczesniej goraczka i bol gardla, lekarz dal mi bioparox i nic więcej, zlekceważył gorączke 40-41 stopni i powiedział, ze to nic.. Po tygodniu kuracji w domu tym bioparoxem stało się to co pisałem wcześniej. W szpitalu spędziłem trochę ponad tydzień, ale 4 dni na tzw. *R*. Lekarz powiedział, że mam na siebie bardzo uważać, nie pozwalal mi nawet isc samemu do ubikacji tylko jeździć wózkiem... Dla dwudziestolatka to troszke dramat. Dostałem leki, łykam je cały czas, ale wczoraj mialem bradykardie, prawie mdlalem, okazalo sie, ze Concor Cor, troszke mnie wykończył. Teraz jestem ogólnie słabszy niż wcześniej, postanowiłem zmienić tryb życia na zdrowszy, narazie daje sobie radę, ale moje życie bardzo się zmieniło. Zapalenie uszkodziło Zastawkę Mitralną... Nalazie obserwacja, co będzie dalej, nie wiem. Pozdrawiam wszystkich i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

michał IP: 79.185.12.**

Ja miałem kolegę który miał tą chorobę i niestety nie udało się go uratować ja się boję strasznie tej choroby może ktoś mi powiedzieć jak ta choroba ma obiawy

magda IP: 217.97.182.**

Jak się czujecie teraz?

Zrozpaczona IZW IP: 149.156.101.**

Witajcie, mam do Was prośbę o pomoc- szczególnie do kasi-oli, która przeszła IZW. Otóż ja również jestem po zapaleniu wsierdzia -przeszłam je kilka miesięcy temu ( 2 tyg. antybiotyku dożylnego na kardiologii, potem 5 tyg. doustnie w domu). Mam uszkodzone zastawki- mitralną i aortalną, wypadanie płatka etc… Potem lato i jesień całkiem spokojnie i bez ekscesów- aż dziw, bo wcześniej wciąż chorowałam na zapalenie gardła, krtani itp. a tego roku nawet spokojnie lody mogłam wcinać No i radość moja nie trwała zbyt długo- otóż 3 tyg. temu wystąpiły stany podgorączkowe (nie przekraczające 38 stopni) i od razu-internista antybiotyk-żeby nie wróciło IZW. Po 1,5 tyg- żadnej zmiany, więc do szpitala- tam antybiotyk dożylnie- od razu 36,6- oczywiście na Wewnętrznym, bo się kardiologia wypięła po tym jak echo serca przezklatkowe wyszło podobnie (na oko oczywiście) do poprzednich. Postanowili zrobić mi też przezprzełykowe (TEE)ale po 2 dniach odżegnali się od niego (no bo oczywiście pewnie zjadłabym im tą rurę)! Po tygodniu bez zmian- wypisali mnie do domu-tam jeszcze tydzień antybiotyku (Amoksiklav 100mg 2xdziennie).Po 4 dniach wrócił stan podgorączkowy- tym razem 37,2-37,7  Skończyłam antybiotyk i chcąc poobserwować się nie poszłam jeszcze do lekarza- i nadal mam taki stan (więc czy bez czy z antybiotykiem- tak samo)- przy czym nie odczuwałam na początku żadnych dolegliwości. Teraz- po jakichś 3dniach bez antybiotyku czuję delikatny ból-czasami w plecach-na wysokości łopatek i dyskomfort w klatce piersiowej- czasami delikatne kłucie, czasami czuję się jak w przyciasnym biustonoszu Nie wiem co robić- czy to może być na tle nerwowym, czy możliwe że wraca mi zapalenie wsierdzia?? Dodam, że te temperaturki pojawiają się ok. godziny 10 i trwają do jakiejś 19, po czym-przed snem, w nocy i całkiem rano wracają do normy - nawet 36,4-36,6  Czy to normalne? Błagam Was o wskazówki, pomoc, porady, mobilizację ew. pocieszenie…

stracatella IP: 83.30.168.**

Napewno tego nie można bagatelizować. Sama miałam zabieg na sercu (przezskórny) we wrześniu br. i od tego czasu cały czas stan podgoraczkowy, Jestem w grupie ryzyka IZW. Miałam odczucia takie jak ty - ucisk w mostku i miedzy łopatkami, osłabienie i dreszcze.
Lekarz zalecił badanie CRP i OB i Leukocytozę - jeśli żaden z tych wyników nie odbiega od normy znaczy nie ma stanu zapalnego czyli jest stres. Wiadomo co robić jeśli któryś wynik jest zły.
Po badaniach goraczka częściej spada ponizej 37,0 czyli jednak się trochję wyluzowałam. Wczesnij tylko późnym wieczorem albo rano była niska... może wtedy byłam mniej spięta.
pozdrawiam serdecznie

pionier87 IP: 79.162.24.**

witam ja tez dowiedziałem się ze miałem zapalenie mięśnia sercowego i boje się co teraz bedzie jak mam zyć zeby było dobrze pomózcie mi