barbara40 IP: 188.47.47.**

Witam. Jaka jest różnica między częstoskurczem komorowym a nadkomorowym.Wczoraj miałam napad częstoskurczu ale odczucia inne jak przy nadkomorowym[choruje na napadowe częst.nadkomorowe] .Zaczęły mi drżeć nogi oczywiście serce waliło szybko i mocno dodam że stało to się przy ciężkim wysiłku fizycznym .Odczekałam chwilę myślałam że przejdzie jak odpocznę ale nie. Wypiłam rytmonorm a przyjmuję tez codziennie concorcor.i wtedy zaczełam sikać co piec minut. Przeszlo mi po ok40min.ale jeszcze ze 2 godz to sikałam chyba ze 30 razy.Wypilam trochę wody ale nie aż tyle. Może ktoś miał coś podobnego. Proszę o poradę

barbara40 IP: 188.47.47.**

Może Pan doktor coś poradzi. Proszę nigdy przy ataku nie miałam częstomoczu.

Zosia56 IP: 89.25.232.**

Mam częstoskurcz nadkomorowy od dziecka , tzn.od 50 lat. I tak jak Ty , czasem mam to połączone z nadmiernym oddawaniem moczu. Pytałam o to lekarza , powiedział,że coś się dzieje z szybszą przemiana elektrolitów czy coś. Nie biorę żadnych leków , uciskam na szyji tętnicę lewą lub prawą i jak się serce zatrzyma , to puszczam i serce wpada w normalny rytm. Nauczył mnie tego pewien młody lekarz jakieś 30 lat temu.

barbara40 IP: 31.63.84.**

Dziękuję. Też czasami to stosuje ale mi nie pomaga. Mam dodatkowe skurcze komorowe i pauzy dwusekundowe wiec teraz nawet boje sie tego stosowac bo przy szybkim biciu serca bardzo odczuwam te pauzy. na napadowe częstoskurcze choruję od 9 roku zycia mam teraz 40. Ostatnio napady mi się często zdarzają nie wiem co się zaczyna dziać jestem pod stałą opieką kardiolog. jestem na lekach ale efekty marne. Przerwałam atak ostatnio rytmonormem..

Zosia56 IP: 89.25.232.**

Pije szklankę zimnej wody, kompres zimny na serce , z pozycji siedzącej zmieniam na leżącą nabieram powietrza i wykonuję masaż tętnicy w kierunku do serca. Oczywiście trzeba to robić z wyczuciem . Nigdy nie pozwalałam na to lekarzowi. Znając różne przypadki po ablacjach , nie zgodziłam się na nią. Pozrawiam

barbara40 IP: 188.47.10.**

Dziękuję serdecznie. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.

Twoja odpowiedź