SandraG IP: 31.175.122.**

Witam,
chciałabym zakupić dobry, wiarygodny ciśnieniomierz dla kobiety koło 50 lat z nadciśnieniem. Jakiej firmy i jaki model jest najlepszy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Fallen2102

Witam , ja posiadam Tensoval comfort firmy Hartman i jestem zadowolony

yaco IP: 148.81.171.**

Najlepsze ciśnieniomierze robi polska firma OMRON; Tylko naremienne - nie nadgarstkowe( te pokazują błędne dane)

Nieobecny

OMRON nie jest Polską firmą tylko Japońską.
Też mam naramienny Omron już kilka lat i póki co sprawuje się znakomicie.

qhg IP: 89.22.208.**

Czy to jest ciśnieniomierz znanej marki Omron? bo coś się tu nie zgadza
http://allegro.pl/cisnieniomierz-omron-pl100-pro-logic-m2-naramienny-i4026210886.html
nie wiem czy kupić taki czy Tech-Med w podobnej cenie.

Magdullea IP: 83.6.52.**

To wcale nie jest tak,że istnieje jakiś najlepszy ciśnieniomierz świata.
Nie znaczy to,że Omron jest złą marką - chociaż po 2008roku jest produkowany w Malezji a rękawy tych aparatów pozostawiają wiele do życzenia. Ja bardzo preferują szwajcarską markę Rossmax (dają 5lat gwarancji!) i Nissei (Japonia).
Należy jednak pamiętać,że błędy wynikają z naszej niewiedzy. Trzeba pamiętać,że :nie wolno mierzyć takimi aparatami częściej niż co 20(!!!) minut. Mankiet zakładamy na gołą rękę ( a nie ma podwinięty rękaw!), 2-2,5cm nad zgięciem i NIE ŚCISKAMY MANKIETU ciśnieniomierza - pod mankiet swobodnie wchodzić powinny 2palce!
Jeżeli będziemy się tego trzymać - każdy ciśnieniomierz kupiony a patece czy sklepie medycznym będzie dobry.

lucas33 IP: 85.219.150.**

Specjalną serię ciśnieniomierzy dla seniorów wypuściła marka Sanity. Myśmy zamawiali babci ciśnieniomierz Senior Sanity. Zrobiliśmy małą zrzutkę z bratem, choć wcale drogo to nie kosztowało (120 zł około).

vasrrr IP: 185.70.182.**

Ja mam zaufanie do takich medycznych produktów niemieckiej marki Geratherm. Kupowałem ich ciśnieniomierz easy med. Dobra jakość, czytelny wyświetlacz, wygodny mankiet. Wykrywa arytmię, informuje u wynikach w postaci 3 sygnałów – żółty, czerwony, zielony. Także od razu człowiek na feedback.

KrystynaSokol IP: 89.79.141.**

Ja dostałam od syna taki naramienny od DIAGNOSIS i jestem zadowolona, bo łatwy w użytku

gosc74 IP: 178.235.86.**

Jak ciśnieniomierz to tylko naramienny i w pełni automatyczny. Polecam szczerze Stellio firmy MesMed. Sprawdza się rewelacyjnie.

karo99 IP: 188.114.85.**

Wygodnie mierzy ciśnienie nasz aparat czyli Geratherm EasyMed. Nie ściska ramienia tak żeby cokolwiek bolało, mankiet dobrze się układa i nie ma problemów z dopięciem. Z tego co widzę to bateria też długo trzyma, bo odkąd kupowałam to jeszcze nowej nie musiałam tam instalować. Wyświetlacz całkiem spory, podświetla się w zależności od tego jaki jest wynik pomiaru.

ula111 IP: 94.254.145.**

Używam ciśnieniomierza SmartCardio od Sanity. Warto moim zdaniem nad tym modelem pomyśleć. Duży wyświetlacz, także nie ma problemu z odczytywaniem wyników, poza tym mierzy naprawdę szybko, pompuje sprawnie ale bez większego ucisku na rękę. To jest model naramienny, nie ma opcji, żeby źle mankiet na rękę nałożyć wg mnie.

Danuta65 IP: 37.47.45.**

Ja polecam ciśnieniomierze ze strony https://medisquad.pl/
Moja córka jest pielęgniarką i w jej przychodni korzystają właśnie z nich