Silli IP: 82.169.57.**

Mnie wyszlo ze z tarczyca wszystko w porzadku, badania krwi w normie oprocz faktu ze mam anemie hahaha... raczej to przypadek niz fakt... jestem honorowym dawca krwi i tydzien przed badaniami bylam na donacji.. pewnie dlatego. Kulka w gardle od jakiegos czasu sie nie pojawia, ale ciagle szybko sie mecze i wieczorem oslabia mi sie wzrok.... juz nie wiem w jakim kierunku szukac przyczyny...

Biały IP: 79.162.255.**

Witam! Miesiąc temu zacząłem mieć wrażenie takiej *guli* w gardle do tego okropnie zaczerwienione było. Początkowo bolało, potem zaczerwienienie i ból ustąpił aby z lewej strony, a po prawej został. Zrobiono mi morfologię krwi + rozmaz OB (badano mnie pod kątem chorób rozrostowych) i wszystko ok. Badania tarczycy miałem robione ok 5 miesięcy temu gdy leżałem w szpitalu z powodu tachykardii i omdleń i wszystko ok zarówno z tarczycą jak i omdleniami i serducho biło już normalnie. Lekarze sugerowali, że mogą to być tzw nerwice. Już sam nie wiem, przedtem ta gula była aby odczuwalna podczas posiłków, potem jak o niej zapomniałem to pojawiała się raz na jakiś czas, bardzo rzadko. Teraz powróciła i jest cały czas + ból gardła- taki jakby ucisk gardła i nadal jest zaczerwienione, a i węzły mam powiększone... Mieliście coś podobnego??? 100 objawów na raz???

tomek IP: 85.134.221.**

Jest tutaj jeszcze ktoś?

Jerzy IP: 79.64.124.**

hej.ja tez mieszkam w anglii i obawiam sie wizyty u lekarza,potwierdzam paracetamol na wszystko,jak by mieli kontrakt z wytwornia.mam takie uczucie juz 3 miesiac i meczy mnie kaszel na okraglo prawie.najgorzej wieczorem jak juz sie klade spac,ciezko jest tez po umyciu zebow wtedy najbardziej to czuje,po ssaniu cukierkow mietowych przechodzi ale nie do konca.czym to nawilzyc?pomozcie prosze.Grzegorz

Justyna1982 IP: 83.3.212.**

Witam! JA mam ten proble już od dwóch lat.Co jakiśczas mam uczucie guli w gardle! Znika na jakis czas a pózniej znó sie pojawia .Obawiam sie najgorszego! Miałam robione usg gardłą ale nic nie wykazało:)Nie wiem co mi dolega bardzo sie boje:((Prosze o pomoc!

Ag IP: 83.31.101.**

moze to tarczyca?

Justyna1982 IP: 83.3.212.**

Na tarczyce też miałąm robione wszystkie badania!Byłam u endokrynologa stwierdził ze wszystko jest książkowo.

Biały IP: 79.162.255.**

Spróbuj Validol, to taki delikatny lek rozluźniająco-uspokajający bez recepty, to sa takie miętowe tabletki do ssania. Wykorzystałem dwa opakowania i jakby ręką odjął, a i staraj się o tej chorobie nie myśleć- to podstawa. Za każdym razem, szczególnie rano, gdy poczujesz to nie przyjemne uczucie *guli* w gardle zażyj tabletkę. Mi pomogło znakomicie...
Pozdrawiam...

DOMI~~ IP: 83.2.179.**

Witam, mam pytanie. Wczoraj w kinie jadłem popcorn i przełknąłem jedno *surowe* ziarno popcornu. Czułem uderzenie po prawej stronei gardła, trochę poniżej gardła. Teraz czuje uścisk, gule po prawej stronie gardła w okolicach (lub w) tętnicy która tam się znajduje. Jestem hipochondrykiem i nie wiem czy to jest problem mojej psychiki czy jakiś realny. Czy iść z tym do lekarza pierwszej pomocy ???

Pozdrawiam i z góry dziękuje

Dodam, że nie odczuwam żadnego bulu, moge oddychać, przełykać i mówić.

Biały IP: 79.162.245.**

Podrażniłeś sobie przełyk, przez kilka dni będziesz to pewnie odczuwał, weź cholinex czy coś w tym stylu, powinno pomóc. Mój znajomy miał to samo jak jadł słodką bułkę szybko bez popijania. Bo tego typu tabletkach problem ustąpił, jeżeli nie i to będzie na tle psychiki, spróbuj Validol

Dzięki :D

gosia_aurinko IP: 83.29.0.**

Witam,
Mam podobny problem...:( Wciąż mam okropne uczucie gula w gardle do tego wymioty:( straszne... przez to coś dochodzą straszne nerwy i uczucie smutku:(:(:( Dzisiaj dostałam skierowanie do laryngologa i na gaskostropie.. z tym ze gaskostropie bede mogla wykonac najwczesniej we wrzesniu (takie kolejki).. Moze ktoś wie co to może być?? Mam nadzieje ze uda mi sie to wyleczyć..

kaskara

witam,
tez dolacze sie do was z tym samym problemem,Otoz od 2 miesiecy mam dziwny bol gardla.uczucie guli, drapania, i wrazenie czestego przelykania sliny.Czasmi odczuwam czysty sluz juz gardle ale nie umiem powiedziec czy on splywa po tylniej czesci gardla z zatok czy jest juz w gardle.Leczono mnie 2 seriami antybiotykow -bez rezultatu, teraz biore jakis tabletki na reflux -kuracja 2 tygodniowa u mnie 9 dzien i tez zero efektu, w miedzyczasie zrobilam rtg zatok i badnie krwi, ide do lekarza we wtorek po wyniki.musze dodac ze nadanie cisnienia tetniczego mialam 165/110 ale byla troche zdenerwowana bo czeklalm u lekarza 2 godziny wiec weszlam do srodka bardzo nerwowa.na poczatku choroby leczyla sie sposobami domowymi, duze ilosci miodu, tabletek odkrztusnych, czosnku , moid z mlekiem i spirytus z czosnkiem , czy moglam uszkodzic lub podrzanic sobie przelyk? ale czy to tak dlugo zajelo by leczenie? czy ktos z was mial cos takiego?

Dorcia IP: 79.191.215.**

Hello, właśnie od laryngologa wróciłam, kolejnego ... szkoda kasy ! mam też gulę od 2 lat, byłam na tarczycę operowana, ja ją czuję po prawej stronie, prawy płat miałam usunięty. Strasznie mnie to matrtwi mam troje dzieci w tym jedno 2 miesięczne a lekarze nie umieją stwierdzić przyczyny tej guli, czase mnie ona delikatnie pobolewa. Ma ktoś tee pobolewania? i ucisk tylko z jednej strony? chyba usg jeszcze zrobie?