Malgorzata i Emilia IP: 31.7.40.**

Mam zalecenie wykonania córce badania TEE możecie mi pomóc gdzie mogę to wykonać. Ponieważ sprawa jest bardzo poważna i pilna zapłacę te 150zł za badanie ale znalazłam tylko Lublin i Świdnik...może podpowiecie gdzie w pomorskim to robią?...ew pojadę z nią do Szczecina, ale to jednak daleko

kardiolog Marek Kośmicki

Droga Pani Małgorzato i Emilio,
Warto porozumieć się z lekarzem, który widzi wskazania do wykonania przezprzełykowego echa serca u córki. Jeżeli córka jest dzieckiem to badanie najlepiej wykonać w oddziale/klinice kardiologii dziecięcej, a jeżeli osobą dorosłą - to w klinice kardiologii dla dorosłych. Osoby 16-letnie są w wieku z pogranicza, pomiędzy dzieckiem i dorosłym. Można zatem badanie próbować wykonać w klinice kardiologii dla dorosłych. Odnalezienie szpitala, gdzie można to wykonać zależy od miejsca, w którym Panie mieszkają. Zasadniczo takiego badania nie wykonuje się ambulatoryjnie, poza szpitalem. Warto, żeby zrobić je w miejscu, gdzie będzie można dobrze zinterpretować wynik, czyli wyciągnąć praktyczne wnioski i odpowiedzieć sobie na pytanie - co robić dalej?

Twoja odpowiedź