Wroclawiak IP: 80.50.252.**

Witam. Mam pewien drazniący problem zdrowotny. Zacznę może od danych technicznych, bez któych nie da sie cokolwiek przewidywac:
wzrost: 172cm;
waga: 90kg (powinno być 75, jak tyle miałem to sie czulem najlepiej).

Problemy:
Prawie codziennie po powrocie z pracy (po 16:00) męczy mnie senność i znużenie. Wypijam sobie po obiedzie drugą kawę (2 łyżeczki płaskie rozpuszczalnej, pierwsza kawka jest rano, na *rozruch*) i senność ta przechodzi, wracam do formy, ale jest to okupione przyspieszonym biciem serca (przed chwilą liczyłem i wyszło mi 108 bić/min). Czuję wyraźnie w klatce jak ono tam tłucze sie w te i spowrotem. Nie wiem jakie mam w tym momencie ciśnienie bo nie mam czym zmierzyć, ale głowy mi nie rozsadza, czuje sie normalnie. Tego typu zjawiskom towarzyszą incydentalnie pojawiajace sie dodatkowe, nadplanowe uderzenia (poza cyklem). Oprócz tego okropnie się pocę. Robiłem w swym życiu kilka pomiarów ciśnienia i trzymały się one najczesciej granicy 125 - 135 (górne) na 75 - 80 (dolne). Raz w życiu (po kawie i red bullu) zanotowałem coś koło 140/80 (zaokraglam bo nie pamiętam dokładnie) z pulsem 115, ale wtedy to czułem te falę w głowie.
Co może być przyczyną tych skrajnych wydajności mej osoby? Z ta skrajnoscią chodzi mi o to ze albo stoje na nogach przysypiając, albo fruwam jak ptaszek z pikawą zasuwającą że mało nie wyleci ze mnie? Oprócz 1 - 2 kaw dziennie nie pije żadnych wspomagaczy, przy czym kawa pierwsza jest uczciwa (2 czubate łyżeczki), a druga to lura (1,5 - 2 płaskie).

czarna IP: 83.16.200.**

to ze serce po kofeinie przyspiesza jest oczywiste
a co do przysypiania.... wysypiasz sie w nocy?

Kasia IP: 82.160.79.**

Moja rada to:
-znajdz sobie codziennie chwile czasu na relaks (cisza,glebokie oddechy)
-uzupelnij niedobory magnezu (codziennie zazywaj magnez np w tabletkach ) a napewno serce nieco sie uspokoi i skurcze dodatkowe rowniez sie zmniejsza :) ( jak wiadomo kawa mocno wyplukuje magnez)

poprostu troche wyluzuj ;)

Twoje tetno nie jest takie zle sa na forum ludzie ktorzy maja tetno w spoczynku 180 ale i z tym da sie zyc :)

pozdrawiam cieplutko

Wroclawiak IP: 80.50.252.**

Czarna: ciezko powiedzieć, mój sen bywa kiepski, często budzę się zmęczony. Wtedy dopiero po tej kawie rozruchowej i odrobinie ruchu (w pracy wystarczy mi przejście sie z biura na hale produkcyjną) zaczynam dochodzić do normalności. Magnez zażywam nieregularnie, 200 - 300mg codziennie (zależy jaki dzień), a jak sie skończy to jest nawet tydzień przerwy zanim wybiore sie na zakupy po nowy. Dzisiaj w tą piękną pogode wskocze se na rower, trzeba pompie troche sportu zapodać, coby tłuszczem za dużo nie obrastała. Dzieki wszystkim za info, pozdrawiam.

tarczyczak IP: 83.15.172.**

Koniecznie sprawdź hormony tarczycy (TSH - lekarz rodzinny powinien dać Ci skierowanie). Moim zdaniem masz klasyczne objawy.
Ten wzrost wagi to tak sam z siebie, prawda? I senność, i potliwość... Radzę sprawdzić, to może być to...
Pozdrawiam

konsultantka IP: 212.2.99.**

biegnij do endokrynologa bo wygląda to na nadczynność tarczycy poza tym pomóż lekarzowi sam pomogę Ci w tym na www.kpz.edu.pl konsultantka klubu

sit IP: 89.77.54.**

Mam podobny problem. Z tego co wiem kawa, czy nawet mocna herbata lub alkohol również powodują nadpotliwość. Z powodu nadmiernego spożywania kawy jeszcze w liceum miałem nadciśnienie i potwornie sie pociłem. Staraj sie jej nie pić i chodzić wcześniej spać- to zmieni cykl snu i w ten sposób bedziesz mniej zmęczony po południu i rano.

Katarzyna IP: 212.2.101.**

druga rzecz, ja w ogóle kawy nie piję, bo normalne ciśnienie mam 90 na 140 a po kawach miałam 120 na 200 i tak się przeraziłam, że teraz tylko rozpuszczalna z pół łyżeczki i pół kubka mleka . też mi serce tłucze ale ja mam nerwice lękową i dlatego tak jest

Aga IP: 83.22.74.**

Witam mam ten sam problem moja rada to zgłosić się do lekarza ,aby dał skierowanie na badania czysto kardiologiczne np: ekg 2 rodzaje holtera .Mój problem jest identyczny ciężko sie wybudzam i też wspomagam się kawą. Senność to moje drugie ja. Moje tętno waha się od 44-115 i też odczuwam mocne kołatanie serca .Jak narazie jestem w trakcie badań.

szymek IP: 86.21.103.**

sorry ale jak bys miala tentno 44 to bys nie pisala wiadomosci na forum

ewa IP: 217.97.167.**

aga przed ablacjami mialam tetno 38 teraz bywa roznie od 40 do 60 czekam na 3 z koleji ablacje bo nadal czuje sie oslabiona z czestym mocnym biciem serca dusznosciami itd.

Anula IP: 89.79.247.**

Ewa nadal wierzysz w ablację skoro Ci poprzednie nie pomogły?

Monika IP: 94.40.97.**

Ablacja jest to zabieg , ktory ma za zadanie zmniejszyc tetno a nie go podwyzszyc- ewa . chyba nie wiesz co piszesz . W przypadku niskiego tętna uzywa sie rozrusznika tzw. sztucznego wezla zatokowego.

Wojtek11 IP: 83.30.224.**

Zamiast kawy najlepiej wystarczy lekki wysiłek fizyczny.
Magnez w tabletkach,zielona herbata też lepiej wpływa.
Czytałem że średnia dawka kofeiny może powodować kołatanie serca.
tętno jest wówczas powyżej setki:)
Tak że kofeine najlepiej odstawić na bok.

kazik1953

Tez ciagle czulem si zmeczony, ciagle spocony, rowniez w czasie snu. Ostatni pojawily sie problemy z nadcisnieniem. Zrobilem EKG wysilkowe i echo serca. Okazalo sie ze sa problemy z zastawkami i kardiomeopatia

Twoja odpowiedź