Taki Jeden IP: 178.214.152.**

Witam,

Potrzebuję ciśnieniomierz dla osoby z dużą arytmią. Znalazłem 2 modele: Hartmann Tensoval Duo Control i Rossmax AC701 kCA. Oba mierzą metodą Korotkowa, ale różnią się czujnikiem - Rossmax ma mikrofon w mankiecie, a Hartmann - w urządzeniu (mankiet Hartmanna jest połączony jednym wężykiem, a Rossmaxa - dwoma przewodami). Które z tych rozwiązań jest w praktyce lepsze i dlaczego? A może znacie jakieś inne dobre ciśnieniomierze do pomiarów przy arytmii?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Sam sobie odpowiadam. Już kupiłem aparat (tego Rossmaxa - był w promocji za 160zł w pobliskiej aptece, a Hartmanna nie mogłem nigdzie znaleźć). Na razie wygląda, że sobie dobrze radzi z arytmią - sygnalizuje nierówną pracę serca, ale ciśnienie mierzy, a wyniki wyglądają na wiarygodne). Zobaczę, jak będzie w dłuższej perspektywie, ale na razie wygląda, że to dobry sprzęt.

ula78 IP: 89.239.109.**

Ja mam z Microlife - https://sklep.chde.pl/nadcisnienie/25,microlife-cisnieniomierz-automatyczny-bp-a200-afib.html i wykrywa migotanie przedsionków, więc jeśli podejrzewasz u siebie zaburzenia, warto to regularnie badać.

Tu nie chodzi o wykrywanie migotania (bo to robi wiele ciśnieniomierzy), ale o właściwy pomiar przy arytmii (a z tym już mało który sobie radzi - np. ten podany przez Ciebie Microlife tego nie robi (poza tym jest drogi - za tę cenę można mieć dwa Rossmaxy, które zarówno wykrywają arytmię, jak i mierzą poprawnie przy arytmii).

U Ojca migotanie przedsionków jest non stop (Ojciec ostatnio miał założonego holtera i praktycznie cały czas było migotanie). Mi nie chodzi o wykrywanie arytmii (ona jest i wykrywanie niczego nie zmieni), mi chodzi o właściwy pomiar ciśnienia przy arytmii (a z tego, co się orientuję żaden Microlife czegoś takiego nie nie umożliwia). Ale jak już pisałem, już kupiłem ciśnieniomierz i jak na razie jest OK.

Arturr IP: 94.254.145.**

Hej, cześć. Jak szukałem ciśnieniomierza dla rodziców to miałem trochę ból głowy bo teraz takich automatów to są setki...Wybrałem coś polskiej firmy – Senior Sanity i z tego co mówią to są zadowoleni. Dostosowana do osób starszych konstrukcja z wyświetlaczem który bardzo wyraźnie pokazuje wyniki, nie ma szans, żeby coś źle odczytać. Gwarancji mi dali na 5 lat co też na pewno mnie przekonało dodatkowo.

Twoja odpowiedź