reginkaw

Wyniki USG po zawale Ao:31mm ,LP33mm, PMK:12mm, Lk43mm Hipokineza segmentó podstawowych PMKi Sciany przedniej EF ok.60% osierdzie wolne od płynu co znaczą te wyniki

kakabara

Za mało danych. Funkcja wyrzutowa lewej komory jest dobra jak po zawale. Są osoby które nie chorowały na serce a mają EF 55 % Więcej danych potrzebne jest, aby cokolwiek powiedzieć.

reginkaw

Mam tylko te wyniki i skierowanie do szpitala na dalsze leczenie

kakabara

Hipokineza to zmniejszona ruchomość serca. Występuje przy niedokrwieniu i po zawale. Ściana przednia i Przegroda międzykomorowa ma zakłóconą ruchomość, ale w jakim stopniu???? Nie wiem. Nie odpowiem Ci na to pytanie. Jeżeli tylko taki dostałaś opis to jest on skandalicznie niekompletny. Musisz przeprowadzić dodatkowe badania.

reginkaw

Dziękuje mam skierowanie do szpitala

andrzej145 IP: 89.71.14.**

Andrzej145 • 2013-10-18, 18:03 • IP: 89.71.14.**

05 wrz.2013 r.miałem ostry zawał ściany przedniej z uniesieniem odcinka ST - koronorograia-angioplastyka-stent i po 3 dobach do domu z akinezą 45% ściany przedniej.Tydzień w domu i dwa tygodnie rehabilitacji.Pod koniec rehabilitacji próba wysiłkowa z wynikiem 6.9 MET - czyli połowa metabolizmu zdrowego człowieka.Panikę , strach opanowałem , kłucia w sercu nie da się opanować , muszę z nim żyć - podobno kłucia nie należy się obawiać ale uważać na bóle mostka bo to one są niebezpieczne.Mam 60 lat przestaję palić ,przebyty zawał mam w 4 literach , W listopadzie wracam do pracy - nie mogę się doczekać.10 dni temu przejechałem przez Polskę tam i spowrotem wciągu 1 doby
Wszyscy zawałowcy - nie ściemniajcie tylko wracajcie do normalnego życia
Pozdrawiam Andrzej

Twoja odpowiedź