Tara IP: 80.50.121.**

Od 5 lat zmagam się z depresją i nerwicą. Przez większość czasu mam nudności, jest mi niedobrze lecz nigdy jeszcze nie zwymiotowałam. Byłam w takim stanie, że na dzień zjadłam jedynie jogurt albo banana - nic więcej nie mogłam, ciągle było mi niedobrze, okropnie niedobrze.
Muszę dodać, że w międzyczasie trafiłam do szpitala z zakażeniem paciorkowcem oraz gronkowcem - doszło do zapalenia mięśnia sercowego. W trakcie leczenia nudności były jeszcze gorsze, później nieco zmalały i dalej tak się ciągnęło.
Były dni, że czułam się dobrze potem coś się psuło i cały czas nudności, brak apetytu, ucisk w żołądku, uczucie, jakbym zjadła co najmniej kilogram kamieni + uczucie, że muszę się wypróżnić ale nie mam czym, dodatkowo zgaga i horror po położeniu się (cofanie, odbijanie, jeszcze gorsza zgaga). Coraz bliżej było mi do spania w pozycji siedzącej.
Leczyłam się psychiatrycznie - bez skutku.
Stado lekarzy niestety nie widziało problemu w moich nudnościach, w końcu dostałam Debridat, Ortanol, syrop na uspokojenie + coś o podobnym działaniu jak Debridat. Po dłuższym czasie pomogło, czułam się o niebo lepiej jednak znów powróciły nudności tuż po wstaniu rano.
Kuracja się skończyła, czułam się lepiej jednak dalej mam napady tych cholernych nudności. Stresowa sytuacja - tydzień ciągłych nudności. Bywa że i bez powodu mój żołądek żyje własnym życiem. Robię ciepłe okłady, piję gorącą herbatę - wtedy jest mi trochę lepiej ale ileż można się tak męczyć? Nie mogę zjeść w szkole - odrzuca mnie, nie zjem również w kinie, w galerii - nigdzie nie licząc mojego domu i domów znajomych, czasem uda się gdzieś na świeżym powietrzu.
Za tydzień wrzesień - nadchodzi horror, drugi tydzień ciągłych nudności z przerwą trzydniową. Jak sobie radzić? Macie jakieś sposoby?
Mam już tego wszystkiego serdecznie dość. :(

kardiolog Marek Kośmicki

Droga Pani Taro,

Jeżeli miała Pani zapalenie mięśnia sercowego, to prawdopodobnie otrzymywała Pani szereg leków, z których część może dawać nudności i wymioty.
Jeżeli nudności i wymioty będą się powtarzały, wtedy warto ze swoim lekarzem przeanalizować wszystkie leki, które Pani otrzymuje, łącznie z antydepresyjnymi, i zastanowić się, czy któryś z nich nie powoduje podobnych objawów.

Twoja odpowiedź