Janek IP: 83.14.240.**

Mojej żonie proponuje się wszczepienie zastawki, szukam kontaktu z osobami które są już po wszczepieniu ,może na tym forum znajdą sie osoby które podzielą się swoimi opiniami swoimi spostrzeżeniami chciąłbym wiedzieć jak najwięcej na ten temat nie ukrywam jestem trochę zaniepokojony żona ma 50 lat

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Przepraszam prosząc o kontakt osób po przeszczepach nie podałem namiarów na siebie mój numer gg 3902984 prosze o poważne informacje pozdrawiam

Łukasz S IP: 83.30.167.**

Ja mam wstrzepioną zastawkę. Napisałem ci na gg, odpisz co byś chciał wiedziec, bo dużo tego jest. Pozdrawiam.

Halina IP: 83.10.187.**

Witam mam na imię Halina , mam 58 lat . Jestem już 20 lat po wymianie na sztuczną zastawki aortalnej . Od tego momentu czuję się świetnie . Zażywam tylko lek na skrzepliwość i propranlol w malej dawce ( dwa razy po pół tabletki - 20 ). To jest wszystko z leków .Czasami , sporadycznie mam dodatkowe skórcze międzykomorowe , ale nie wnikam w to , lekarz nie widzi w tym nic niebezpiecznego . Uważam że warto poddać się oparcji w wczesnym stadium . Efekt takiej opreracji jest wtedy całkowicie zadawalający , wraca się wpełni w zdrowia , nie ma ograniczeń w czynnościach życiowych , nie mogę wykonywac tylko cieżkich prac , moge sie teraz w pełni spełniać w zyciu zawodowym i osobistym . Nigdy nie słuchałam plotek ludzi , zawsze ufałam swojemu lekarzowi , który to dzisiaj sprawuje nademną kontrolę . Jest nim Profesor Jaszewski z Łódzkiej kilniki kardiochirorgicznej . Wspaniały człowiek , bardzo go polecam . Raz dom roku jestem u niego na badaniach kontrolnych , z innych lekarzy nie korzystam . Pozdrawiam Halina .

Ola IP: 83.30.204.**

Witaj Halino :)
Jestem mamą nastolatka z wada aortalna stąd moje pytanie do Ciebie. Jak to jest u Ciebie z badanie poziomu INR ? Czy bardzo to dezorganizuje zycie dorosłemu człowiekowi ? Czy czujesz *obce* ciało w swoim ciele w jakiś szczególny sposób ? Ile lat chorowałaś przez operacją ?

Pozdrawiam i zyczę zdrowia

Witaj Halino uspokoiłas mnie i moją żonę trochę ale myślę że sama wiesz co przechodzi człowiek i jego rodzina przed operacją, różne myśli przechodzą przez głowe,ale tacy ludzie jak Ty dodają otuchy,i za to wielkie dzięki z góralskim pozdrowieniem Janek

Łukasz S IP: 83.30.178.**

Witam wszystkich. Ja mam 20 lat, jestem po dwóch operacjach, chętnie powiem co kto chce. Jaklbyście coś chcieli to piszcie na gg: 3159257, tylko przedstawcie się że to ktoś z was.
A apropo pytania OLI, to o co chodzi z ciałem obcym w organizmie?
Przecież INR się mieżrzy przez pobranie krwi. Z INRem, to na początku trzeba dużo sie nastarać aby unormalizowac dawkę, ale potem to już czasem można zmierzyć INR, choć ja nie mieżyłem od roku. Bo wiem że nie potrzebuje zmieniać dawki. Po kilku latach można wyczuć jak zastawka powinna chdzić (chodzi o tikanie.) POZDRAWIAM HEJ:*:*

Ola IP: 83.30.245.**

Pisząc *obce* ciało miałam na mysli zastawkę mechaniczną.
Pozdrawiam

kdz IP: 83.18.78.**

Łukasz od roku nie mierzyłeś INR przy zastawce? Chociaż mam zastawke 13 lat to nigdy nie robilem wiekszej przerwy jak miesiac. Według mnie rok to zdecydowanie za dużo to moze byc bardzo niebezpieczne. Tez juz nauczyłem sie jak kontrolowac INR aby za mocno nie skakal ale wystarczy czasami jakies leki wziasc magnez itp a INR moze skakac. Byc moze ja troche za czesto mierzę ale takie miałem zalecenia z CZD i obecnie z mojej poradni.

Halina IP: 83.10.225.**

Halina . Pozdrawiam ciebie Janku i Twoją żonę . Z moich najbliższych znajomych którzy chorowali na serce , wszystkie operacje zakończyły się pozytywnie .Osoby te cieszą się teraz dobrym zdrowiem . Nie żałują decyzji o poddaniu się operacji . Bardzo waznym jest , aby osoba przed operacja miała do niej pozytywne nastawienie . Szybciej wtedy wraca się do zdrowia . Obecnie czas pobytu w szpitalu nie trwa dłużej niż 2 - tygodnie . Jezeli przed opreacja jest się w miare dobrym stanie zdrowia , to sam zabieg jest swoistą rutyną .

Halina IP: 83.10.225.**

Witaj Olu . Wskaźnik utrymuję w granicach od 30 do 40 a nawet do 50 - jest to zalecenie Pana prof. Jaszewskiego . Przez 20 lat nie miałam problemu z utrzymniem właświego wskaźnika , sporadycznie były wachania , ale korektowałam je dawkami leku acenokumarol . Wskaźnik wykonuję raz na 2 - miesiace . Przyzwyczaiłam sie do tego ( nie nadużywam leków przeciwbólowych , poczatkowo po operacji przez pewien czas częściej wykonywałam to badanie , z czasem ustawił mi sie wskażnik na stałym poziomie . Nie czuję zastawki , natomiast nieraz ją słyszę , ale wtedy wiem że dobrze pracuje ( przyjemne ciche cykanie ) , musi byc wtedy absolutna cisza ,idzie się do tego przyzwyczaić . Przed opreacją chorowałam 20 lat , była to wada nabyta w wieku 10 lat ( niedomylalność zastawki aortalnej ) . Przed opreacją byłam w dość dobrej kondycji , jednkże czasem miałam skoki ciśnienia do 180 przy czym rozskurczowe spadało do 0 .

Łukasz S IP: 83.30.179.**

Mojej zastawki nie słychać mocno, bardzo cichutka (są róne , zależy kto jaką ma), ale jak chce słyszeć zastawkę to ją słyszę. Nawet w najgłośniejszych warunkach (typu disco) potrafię slyszeć zastawkę, bo idzie sie wczuć.:)
Mnie tez się uregulował inr. Jest kilka produktów które podwyższają wksaźnik, ale nie dużo.
Pozdraiwm :)

Ola IP: 83.30.198.**

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za wyjasnienia. Wciąz mnie to gnębi. Miałaś Halino tą samą wadę co mój syn. Wciąz jednak w głebi serca mam nadzieję, że mu się uda uniknąć operacji. Nie ma dnia bym o tym nie myślała. Pozdrawiam i zyczę Wam zdrowia :)

Może jest ktoś z okolic Suchej Beskidzkiej odwiedzający to forum po przebytej operacji wszczepienia zastawki , jeżeli tak proszę się odezwać na gg (numer wyżej podany )lub na tym forum

Izabela IP: 213.134.183.**

Jesli jesteście z Suchej Beskidzkiej -zapraszam na spotkania do Krakowa stowarzyszenia SONS , a wiec osób operowanych na serce, mozna zobaczyc jak aktywnie spędzają czas osoby nawet wiele lat po operacji