jacop1984

Żyjemy jutro profilaktycznie holtera na 48h ale pewnie wykaże tylko parę skurczy które mnie wkur ale nie tak mocno jak kiedyś.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

MARTULEK38

Trochę za dużo tych liczb i posty nie chcą się włączać.U mnie dwa tygodnie temu po Holterze wyszło mi,że mam arytmię komorową 1000 ekstra na dobę,z EKG wychodziła mi nadkomorowa. W dzień Holtera zupełnie nic mi się nie działo,mogłam góry przenosić,miałam jeszcze dwa jakieś niedobre skurcze ale kardiolog mówił,że nie zagrażają życiu.Dzisiaj od południa byłam osłabiona,ale na szczęście pod wieczór mi przeszło.

LETSROCK IP: 62.122.232.**

Witam, jak wcześniej opisywałem to dalej się nic nie zmieniło na lepsze, jeszcze 2 tyg temu bałem się jedynie nocy, bo jak zasypiałem pojawiała sie arytmia tj dod skurcze, co jakieś 2-3 minuty, czasem częściej- na to pomagal alkohol zeby szybciej zasnac lub lek Sedamz - w każdym razie jak wstawałem to podczas dnia mialem luz ze strony serca - czasem kilka potknięć. Zrobiłem prywatnie Rezonans magnetyczny serca (950 zl) - który nic nie wykazal tj, mam zdrowe serce. Pisząc moje wypociny mam na sobie Holtera ponieważ tak jak podczas nocy serce zaczeło wariowac tez i w dzien - bez wyrazniej przyczyny. Czasem 3 -10 na minute czasem 4 na godzine itd - potem 3 h przerwy a teraz meczy bo jest po 22 drugiej wiec nocna pora. Jutro robie badania krwi tj magnez potas itd, ale chyba tylko sie łudze bo zawsze mam w normie a arytmia jak byla tak jest. Nie wiem skad takie pogorszenie - jedna wielka zagadka, moze leki przestały nagle dzialac moze upaly ? skonczyly mnie sie pomysly bo nie nakrecam sie nawet, nie stresuje tym faktem tylko jestem mega zmeczony tak naglym postepem,, Pozdrawiam wszystkich potykajacych

Mały edit. Odebrałem wyniki Holtera - ostatnio miałem tylko 70 komorówek - teraz ponad 500 a co jest mega dziwne i smieszne - głownie w nocy nawet do 58 dod. na godzine. W nocy raczej organizm odpoczywa wiec mnie ciut to niepokoi. Wyniki krwi w sumie dobre poza cholesterolem i niskim cukrem, ale nawet jak mialem wszystkie wyniki ksiazkowe to arytmia nadal wystepowala. Mimo ze to lagodna arytmia to martwi mnie jej postęp. Pozdrawiam

KormoranJasny IP: 46.170.30.**

To wcale nie musi być postęp arytmii przyjacielu. Podczas tamtego choltera zwyczajnie mogłeś mieć lepszy dzień a podczas tego gorszy. Skurcze nie działają każdego dnia jednakowo i raz ich może nawet nie być wcale a innego mogą być tysiące. Ja w nocy również mam skurcze i to najgorsze bo w środku nocy miałem pary a w dzień nie (podczas akurat tego holtera). Nie wiem czy ktokolwiek rozwikła zagadkę tych pierniczonych skurczy i nam jakoś pomoże.

Witam, jako ze kolejna noc nie spie, bo skurcze nie daja zasnąć (nawet rytmoron mało pomaga), to postanowiłem szukać, grzebać czytać i znalazłem cos ciekawego na forach zagranicznych. Mianowicie mozna spotkac się z wieloma informacjami na temat Tyraminy - ktora m.in występuje w serach w avokado bananach i wielu innych i powoduje ona arytmie. Wystarczy wyGooglowac. Ponizej wypowiedz osoby na ktora zmiana diety zadzialala zbawiennie.

**For a couple of years now I*ve had frequent, persistent *ectopic beats*. After trying all sorts of changes, including ceasing all coffee and alcohol consumption, I stumbled across the concept of tyramine sensitivity a few weeks ago, and have cut right down on foods containing it. I used to have yoghurt and bananas every morning, and I love aged cheese, cured meat and wine, but no more. Since I*ve gone off these foods the ectopic beats have all but ceased. As far as I*m concerned I’m certain I*ve found the source of my problem. As you say, I*m very confident this isn*t a psychosomatic illness that’s responded to the “placebo” of a changed diet. While I believe anxiety/stress is a factor, the change in my case has been too dramatic for that to be the cause - I*m as stressed and anxious as ever, but no ectopic beats.*

reasumujac- w/w osoba jadla duzo produktow zawierajaych Tyramine - po zmianie diety atytmia ustapila. Bede sprawdzal to na sobie - nie mam nic do stracenia a duzo to zyskania. Pozdrawiam

jacop1984

Witam ponownie wszystkich.Akurat jestem na wycieczce w Hiszpani i jak wspinałem się na stromą górę gdzie znajdował się zamek, przez godzinę tak zlałem się potem że wytrąciłby wszystkie minerały jakie tylko miałem.Na następny dzień dopadły mnie skurcze dodatkowe ale szybko minęły bo po 3 dniach, po zażyciu magnezu.

Ale od czasu do czasu odczówam taki pojedyńczy skurcz w mostku jakby ktoś mnie dźgnoł nożem i ten skurcz rozchodzi się po całym ciele ,a p rękach idą dziwne prądy.Ale te mam żadko.

Dużo tych skurczy nie mniałem bo około 100 dziennie ale bardzo mnie wkur...lub.

A tak poza tym czekam na wyniki 6 już holtera który trwał 48 h i pewnie też będzie tych skurczy mało.

Pozdrawiam

Mimoza

Zażywam magnez skurcz i jest odrobinę lepiej, do tego unikam kawy.

jacop1984

Czejść czy stara gwardia tu zagląda.Pozbawiona radości ,ALICJA I INNE OSOBY