Ewa IP: 83.7.201.**

Panie Rafale ta informacja jest między innymi dla Pana, a także dla tych osób, które były zachwycone tym zabiegiem, jeszcze na starym forum:

*Pacjentka umarła po odmładzającym zabiegu

Najpierw straciła przytomność, chwilę później już nie żyła. Kobieta była w prywatnej klinice w Gdańsku i przechodziła tam odmładzający zabieg. Tzw. chelatację. Polega on na podłączeniu pacjenta do kroplówek z aminokwasami. Kuracja cieszy się wielką popularnością w gabinetach medycyny alternatywnej. Lekarze jednak ostrzegają: Takie leczenie grozi śmiercią!

Kobieta miała wykonywany zabieg, który miał jej pomóc w czyszczeniu tętnic. Pacjentka pozwoliła zaaplikować sobie kilkanaście kroplówek - podało radio RMF.

Chelatacja to zabieg, który nie jest oficjalnie zarejestrowaną procedurą leczniczą. Nikt nigdy nie udowodnił, że jest skuteczny. Nie są znane skutki uboczne częstego przyjmowania kroplówek.

Nie przeszkadza to jednak tzw. gabinetom medycyny alternatywanej reklamować chelatacji jako świetnej metody na leczenie różnych chorób m.in. miażdżycy. Lekarze ostrzegają, że częste kroplówki mogą uszkodzić np. nerki.*

Paweł IP: 89.76.170.**

Ale ludzie wierzą i będą umierać. Zawsze znajdą się tacy, którzy będą myśleli że im pomogło i będą nakręcać szarlatanom koniunkturę.

Życie jest smutne...

Ewa IP: 83.7.197.**

Zgadam się z Tobą Pawle. Przekleiłam swój post do już istniejącego topiku

Katarzyna Pokrywka IP: 83.12.67.**

Pani Ewo,

czy gdyby ta kobieta zasłabła podczas jazdy tramwajem a w chwilę potem umarła to też by Pani stwierdziła że ta kobieta padła ofiarą jazdy w tramwaju?

Pani odowiedź sugeruje, że to ten zabieg ją zabił. Ma Pani na to dowody? Proszę się zastanowić, radio to nie jest źródło informacji na temat przyczyny śmierci tej kobiety.
Równie dobrze mogło podać że Pani ta zmarła po wejściu do kościoła, ale akurat zdarzyło się podczas zabiegu chelatacji.

Pozdrawiam

Anatol IP: 83.15.58.**

Ja jestem po 2 zawałach, mam wszczepione 3 pomosty (by-passy)i nie bardzo było wiadomo co dalej. Przede wszystkim nie było sposobu na to, aby poprawić mi pracę serca przy wciąż pogarszającym się stanie choroby wieńcowej - pomosty również zarosły. I wtedy dowiedziałem się o chelatacji - nie od lekarza - spróbowałem. Miałem 25 wlewów i teraz mogę sobie nawet pobiegać, zupełnie jakby mi odjęto 10 - 15 lat!
To już nie jest wiara, to pewność, że ta metoda leczenia jest dobra. Podany tu przykład śmierci pacjentki jest niekompletny i w związku z tym niedorzeczny.

bizon IP: 83.15.58.**

A to ciekawe! W szpitalach nie będą już podawać kroplówek? bo uszkadzają nerki? A przepraszam - czy nerek nie uszkadzają również tabletki i kapsułki? a zwłaszcza te przeciwbólowe tak szeroko reklamowane przez firmy farmaceutyczne? Mój ojciec był na wojnie i umarł, a kroplówki tam nie było! Co za ogłupiająca wiadomość o śmierci pacjentki. Współczuję rodzinie zmarłej.

Tomek IP: 87.205.213.**

Chcę przedstawić krótką historię choroby mojego ojca. Ma on 62 lata i choruje na miażdzycę, głównie chodzi o tętnice udową która jest zapchana co powoduje brak krążenia krwi w nodze, najbardziej cierpi na tym stopa która jest chłodna i wygląda jak by była odmrożona. Tato dowiedział się o chelatacji zrobilismy wspólnie rozeznanie w internecie. czytalismy różne fora internetowe i wszedzie mozna spotkac zwolenników jak i przeciwników tych *Kroplówek* .Tato ma silna miażdzycę tętnicy udowej, rok temu przeszedł operację która miała za zadanie udrożnienie tej zapchaniej cholesterolem tętnicy. Niestety po ok roku czasu od zabiegu powróciły bóle i związane z tym trudności w poruszaniu się. Liczylismy ze ta kuracja coś pomoże ale jak sie okazało hu.... dała! tato jest po 22 kroplówkach aplikowanych po 2 razy w tygodniu od ok 2,5 miesiąca ! Wspomne ze koszt jednej kroplówki to 140 pln nie licze juz nawet dojazdu do Opola gdzie mieści sie ta *cudowna* klinika!!! Same kroplówki wyniosły nas ok 3 000 PLN. Niestety kroplówki te nie sa aż tak skuteczne jak przedstawiają nam ci zasrani dystrybutorzy. Pozdrawiam serdecznie i DUŻO zdrowia życzę.

Tomek IP: 87.205.213.**

oto mój adres e-mail w razie jakich kolwiek pytań i zastrzeżeń * mlody-combat@wp.pl *

jureklubl IP: 83.28.7.**

jureklubl do Tomka mam podobne doświadczenia tylko w Warszawce za kwas wersenowy/EDTA/płaciłem 200zł.Niestety po kilku miesiącach dopadł mnie 2 zawał a koledzy kardiolodzy śmieją sie ze mnie,że dałem się nabrać na oszustwo. Jak chcesz pogadamy na skype:jurek_lublin.Pozdrawiam i życze Tacie ddużo pogodnych dni.Z poważaniem jureklubl

jureklubl IP: 83.28.7.**

Go Katarzyny Poktywki jueklubl. Szanowna Pani a z jakich zródeł czerpie Pani wiadomości z :Misia* czy broszurek o dobrodziejstwach chelatacji.Dla mnie materiałem jest właśnie niezależna prasa.Szkoda,że Pani jej nie czyta i uważa za coś zdrożnego.Szkoda mi Pani,gdyż wiele Pani na tym traci.Najlepszej informacji pewnie udzielał Pani sekretarz zakładowy PZPR albo ksiądz proboszcz. jurek lubl

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

*~jureklubl, 2008-03-05 16:50:07 (IP: 83.28.7***)
Jureklubl do Tomka mam podobne doświadczenia tylko w Warszawce za kwas wersenowy/EDTA/płaciłem 200zł.Niestety po kilku miesiącach dopadł mnie 2 zawał a koledzy kardiolodzy śmieją sie ze mnie,że dałem się nabrać na oszustwo. Jak chcesz pogadamy na skype:jurek_lublin.Pozdrawiam i życze Tacie ddużo pogodnych dni.Z poważaniem jureklubl*
Można samemu taniej to przygotować.Poniżej 10 zł jak się robi hurtem(bo trzeba kupić sporo odżywek).A po kilku miesiącach to mogło bo jak znowu sobie coś usyfiłeś to nic dziwnego.

LipaPanie IP: 77.255.199.**

Chelatacja, chelacja - w medycynie jest to metoda odtruwania, usuwająca szkodliwe związki osadzające się wewnątrz komórek ciała człowieka. Do chelatacji wykorzystuje się związki chelatowe, wprowadzane do organizmu przez kroplówkę. Metodę tę stosuje się w przypadku ostrych zatruć metalami ciężkimi.

Stosowanie jej w innych chorobach (m.in. w chorobie wieńcowej) uważane jest za terapię kontrowersyjną, ponieważ nie ma wystarczających danych o jej skuteczności uzyskanych w badaniach klinicznych. W 2003 rozpoczęły się zakrojone na pięć lat badania kliniczne nad tą terapią w chorobie wieńcowej prowadzone przez amerykańskie Narodowe Centrum Medycyny Alternatywnej i Komplementarnej (NCCAM). We wrześniu 2008 zostały one zawieszone po przeprowadzonym śledztwie w sprawie niedokładnego informowania pacjentów o możliwych skutkach ubocznych eksperymentu.

Skutki uboczne mogą obejmować hipokalcemię, nudności, biegunkę, bóle głowy i podrażnienia skóry. Możliwe jest również działanie toksyczne na nerki.

hary IP: 81.190.29.**

chelatacja jest metodą drogą i nieskuteczną. W leczeniu miażdżycy najskuteczniejsze i bezpieczne są pijawki. www.leczeniepijawkamigdynia.pl

Rafał IP: 83.23.149.**

Z całym szacunkiem dla wszystkich tutaj zgromadzonych, ale większość informacji zawartych w tych postach ma się nijak do aktualnych wyników badań i co najważniejsze dla ludzi którzy za pomocą chelatacji wrócili do zdrowia, o czym co raz rzadziej można mówić w przypadku tych którzy oddali się w ręce niedouczonych i niedoinformowanych lekarzy.
Jeśli istnieją bezinwazyjne i naturalne metody to należy z nich korzystać.
Należy również odróżnić osoby pragnące się odmłodzić !?...od tych dla których chelatacja może się okazać ostatnią deską ratunku.
Wszystkim zainteresowanym polecam naturalne, w pełni bezpieczne i od lat rekomendowane przez uznanych specjalistów z całego świata suplementy firmy . *a href=*http://www.formor.com.pl**ForMor*/a*...Każda terapie należy na bieżąco monitorować, a biorąc pod uwagę szereg dostępnych dzisiaj rozwiązań nie powinien to być kłopot dla nikogo kto się takiej terapii poddaje.
Natomiast wszystkich tych, którzy chcieliby się *odmłodzić* w pierwszej kolejności zachęcam do zmiany trybu życia, nawyków żywieniowych i przede wszystkim, aktywności fizycznej.

Benek 88 IP: 80.51.216.**

Lech Wałęsa jest poddawnay chelatacji ,sa to zabiegi tylko dla ybranych a teraz dla wszystkich .

Twoja odpowiedź