Diana IP: 83.13.223.**

Mam 17 lat od ok.2-3 lat mam duszności i częste skurcze.Brakuje mi powietrza nie moge oddychac czesto sie denerwuje,a wtedy to sie nasila .Odczuwam bol w klatce piersiowej co dziwne zarowno z prawej jak i z lewej strony.Lekarz podejrzewał tarczyce lecz badania nic nie wykazały poza arytmią serca i ciągle wysokim ciśnieniem no i w sumie nic z tym nie zrobil,co dalej ? jak sie leczyc i co to moze byc za choroba? dodam jeszcze ze moj brat ma te same dolegliwosci a wiec musi to byc rodzinne. pozdrawiam i prosze o pomoc !

Agaaa IP: 89.228.221.**

ja mam 16 lat a tez mam duszności... jestem bardzo nerwowa i mi lekarz pwoiedział ze to na tle nerwowym i tyle. czasem nawet musze idac ulica sie zatrzymac i usiasc bo tak mnie boli w klatce ;/... a lekarz mowi zebym sie uspokoiła ;/ HelP !!

Diana IP: 83.13.223.**

własnie..mi powiedzial to samo ! ale to raczej mnie nie uspokoilo ;/

Kasiaaa IP: 83.31.170.**

Ja też mam 17 lat i często(ostatnio codziennie) mam bule w klatce piersiowej i po lwej i prawej stronie. I przy wysiłku fizycznym lub podczas tańczenia też mam te dolegliwości tyle że mocniejsze. Jeszcze nie byłam z tym u lekarza.

D IP: 83.13.223.**

znając życie powie Ci ,że to na tle nerwowym. eh ale warto sie wybrac mimo wszystko..

~Rafik~ IP: 77.252.72.**

polecam dyskusję na: http://www.sfd.pl/Ból_Serca-t230905.html tam znajdziecie odpowiedź na wasze pytania

Dagmara

Witam!

Ja mam 15 lat i od tygodnia boli mnie nieustępliwie serce. Zaczęło się od ostrego bólu w klatce piersiowej tydzień temu, i do teraz dalej mnie boli/kłuje. Czuję się teraz dość często słabo. Mam szmery w sercu. Być może spowodowane to jest ograniczoną aktywnością fizyczną - nie ćwiczyłam ze względu na ból kręgosłupa, który niedawno ustąpił. Jestem osobą szczupłą, ważę dzieś koło 45kg. Piję Hydroksyzynę, ale jak narazie nie pomogło. Co mogę zrobić? Udać się do lekarza czy czekać?

Pozdrawiam.

OlCia IP: 62.111.133.**

Witam :) Mam podobny problem .. czesto czuje klucie w sercu .. boli przez chwile a przy glebokim wdechu przestaje. Jakies 6 miesiecy temu mialam lewostronne zapalenie pluc . byc moze to powiklania po nim , Musze sie w koncu wybrac do lekarza zrobic EKG jestem osoba nerwowa..troche w zyciu przeszlam .. a mam dpiero 17 lat ........wydaje mi ise ze to rowniez przez to ze sie troche garbie i w ten sposob moze obciazam serce...:P czekam na wasze odp :) pozdrawiam :*:*::*

Anita IP: 83.21.255.**

Witam,
Gdy byłam nastolatką miałam to samo: szmery w sercu i silne kłucie, szczególnie po wysiłku fizycznym lub stresującej sytuacji. Stawało się to coraz trudniejsze do zniesienia więc udałam się do lekarza. Prawdopodobnie uznał że histeryzuję, wymyśłam. Twierdził że napewno nic mi nie jest, bo jestem za młoda by mieć problemy z sercem, a gdy usłyszał że mam skrzywienie kręgosłupa, zwalił winę właśnie na kręgosłup i nie chciał mnie przebadać. Upierałam się, więc niby mnie *przebadał* (wówczas czułam, że zrobił to byle jak, może nawet udawał). Tak się zraziłam do lekarzy że mimo iż wciąż miałam kłucia w sercu, nie wybrałam się do lekarza z tym problemem. Kiedy ból był nie do wytrzymania kładłam sie, oddychałam głęboko, uspokajałam się - jakoś przechodziło. Dziś mam 24 lata i już nie pamiętam kiedy ostani raz coś takiego mnie spotkało, przeszło bez śladu... :) może faktycznie ten lekarz miał rację. Obecnie często przeżywam stresujące sytuacje (wystąpienia publiczne), czasami intensywny wysiłek fizyczny i nic mnie już nie kłuje w sercu.
Mam nadzieję, że i Wasze dolegliwości znikną same. Życzę Wam tego

olka IP: 83.175.191.**

Oczywiscie może byc to na tle nerwowym i to jest najbardziej prawdopodobne ale nie bagatelizujcie niczego. Często wszyscy myślą ze jak nastolatke boli serce to musi to byc ściema. Warto postawić na swoim i poprosić stanowczo o EKG, Was to nic nie kosztuje a lekarz Wam nie odmówi. Ja gdy miałam 15 lat tez co jakis czas mialam dusznośc ale to olewałam przypadkowo lekarz zobaczył na badaniu RTG powiększone serce, zainteresował sie osłuchał mnie dokładnie i wysłuchał szmer a potem okazal sie ze mam wade serca i po 2 miesiącach przeszłam operacje. Teraz mam 24 lata i jest ok. Nie pisze tego po to żeby Was przestraszyć, to ze ja tak miałam nie znaczy że tak jest u Was ale nie bagatelizujcie niczego co Was niepokoi jesli same nie wiecie jak sie za to zabrac pogadajcie z rodzicami zróbcie sobie taki mały bilans - EKG, badania krwi, powiedzcie lekarzowi ze sie tego boicie ze przeszkadza Wam to w normalnym funkcjonowaniu. Trzymam kciuki zeby wszystko wyszło dobrze.

Auro IP: 89.171.218.**

prosze pomocy...moja dziewczyna(17 lat) po treningu w siatkowke doznala omdlenia...wczesniej jej sie to zdarzylo ale teraz przez dluzszy czas nie mogla odzyskac przytomnosci....bardzo sie boje...maja zrobic jej jakies badania...odczuwa bol w okolicach serca prosze odpiszcie...

JunioR IP: 83.20.90.**

witam!!! ja równiez miewiam duszności przeszedłem szereg kompleksowych badań i nadal nie poznałem jakiejs szczególowej diagnozy co mnie martwi,jakby tego było mało boli mnie dosyc czesto klatka piersiowa i gurne czesci pleców,kucie w sercu no i te okropne duszności,ktore nieraz sie nasilają:( chodze na terapie do psychologa ale jakos nie jestem jeszcze przekonany aby to mi pomogło!!!! nie wiem co mama robić? czy zapisać sie pywatnie do psychiatry? bo chodze do psychologa na NFZ i on mi ciagle wmawia ze musze sobie z tym poradzic np. słuchac relaksujacej muzyki ale to nie daje wiekszych rezultatów a psychiatra mi przepisał jakis pły ale bez skutków,jest zle bo człowiek nie jest w stanie sie nie denerwowc a kazdy ma swoje jakies problemy jedni wieksze drudzy mniejsze ja chyba mam troszke wieksze:[ alenie moge sie jakos do tego przekonac ze to własnie one to powoduja, za duzo bolu na raz!!!!

Asiolek

Ja mam bardzo dziwną sytuację. Chciałam zrobić badania kontrolne - takie jak USG jamy brzusznej, ECHO serca oraz EKG. Podczas EKG poczułam bardzo mocny i dotkliwy ból serca (którego wcześniej nigdy nie czułam), zakręciło mi sie w głowie i zrobiło mi się słabo. EKG okazało się nieprawidłowe. A przecież zawsze miałam zdrowe serce, nie robiło mi się słabo ani nic! Żadnych bólów! Od czasu EKG ból serca bardzo się nasila. O czym to może świadczyć? Czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza?

kiciu IP: 82.10.55.**

Prosze o pomoc!!!

Mam 17 lat
w wieku 13 lat zaczolem trenowac kolarstwo moje serce bylo skazane na ciagly wysilek w wieku ok 15 lat przestalem trenowac rozleniwilem sie zaczolem popalac papierosy czasami pic i od ok roku boli mnie serce sa to kucia z prawej jak i zlewj strony kaltki piersiowej silne i slabe dlugie i krotke roznie raz mialem tak ze spadlem zlozka z bolu albo idac po ulicy zatrzymywalem sie bo mnie tak bolalo nie wiem co mi jest prosz eo pomoc!!!!!

MAGDA IP: 83.243.177.**

Witam!
Mam 28 lat.Czytam właśnie wasze komentarze,bo mam podobną sytuacją do niektórych z Was.Od kilku tygodni czuje dziwne kłucie w sercu i cieżko mi złapać oddech a jak już go złapie to niesamowicie czuje ukłucie i czuje sie tak jakby cos mi sie w środku gdzieś obok serca przesunęło, wiem ,że to dziwne ale nie potrafie tego dokładnie opisać.Wczoraj w nocy było mi ciężko złapać oddech, martwie się trochę i muszę wybrać się do lekarza ,tylko może ktos mi odpowie na pytanie jak nazywa się lekarz który bada właśnie serce ...Dziękuję!