Dakar

@Franek87 u mnie podobnie lekarz stwierdził. Na chwilę obecną mam podejrzenie kardiomiopatii rozstrzeniowej ale jak powiedział *za szybko aby stawiać konkretną diagnozę jest wiele innych chorób serca o podobnych objawach narazie brać leki i będziemy obserwowac* będzie dobrze! Innej opcji nie ma. Skąd jesteś? Gdzie się leczysz?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Dakar

@Franek87 u mnie podobnie lekarz stwierdził. Na chwilę obecną mam podejrzenie kardiomiopatii rozstrzeniowej ale jak powiedział *za szybko aby stawiać konkretną diagnozę jest wiele innych chorób serca o podobnych objawach narazie brać leki i będziemy obserwowac* będzie dobrze! Innej opcji nie ma. Skąd jesteś? Gdzie się leczysz?

Beata1970

Witam wszystkich czytam Was od kilku miesięcy dokładnie od września 2016 wtedy dowiedziałam się ze mam kardiomiopatia rozstrzeniowa po badaniach w szpitalu na Długiej w Poznaniu- rezonans magnetyczny- potwierdzenie diagnozy kardiomiopatia pozapalna o niejasne przyczynie EF 30% niewydolnosc serca NYHA 3 obecnie frakcja około 50% Ale bardzo szybko się mecze praktycznie nie robię nic lekarze mówią że do pracy nie wrócę ponieważ rezonans wykazał zwłoknienia w miesnia serowym chciałabym wiedzieć czy takie zwłoknienia zawsze towarzyszą kardiomiopatii? Pozdrawiam wszystkich i fajnie że jest takie forum Beata

franek87 IP: 77.253.177.**

Dakar ja z Katowic. Jakie masz wyniki lewej i prawej komory ?

Dakar

Objetosc lewej komory
LVVED 153ml
LVVES 83ml

A wymiary jam w skurczu i rozkurczu ?

Dakar

Kurczliwosc mięśnia lewej komory w całości obniżona , nie co obniżone GLPSavg=-17
Wielkość pozostałych jak w normie.
Wzmożone beleczkowanie mięśni a lewej komory.
Kurczliwosc prawej komory dobra.
Zastawka aortalna w normie.
Zastawka moralną, platki w normie, składową fala zwrotna.
Zastawka III w normie
Cech podwyższenia ciśnienia płucnego nie ma. Osierddzie bez zmian.
HR 97bpm
EF 43%
LVSV 70ml
LVCO 6.8l/min
IVSd 0.9cm
LVIDd 5.9 cm
LVPWd 0.9cm
LVIDS 4.6 cm

A powiedz mi jeszcze czy jesteś osobą trenującą oraz wzrost i waga abym mógł odnieśc twoje wyniki do swoich.

Dakar

Właśnie nie. Wręcz przeciwnie, jestem a raczej byłem miłośnikiem piwa (tylko i wyłącznie piwo) więc podejrzewam że to wszystko przez używki. Od czasu zdiagnozowania choroby zero alkoholu , nie pale od pół roku. Zdrowe odżywianie i oszczędzanie się. Dużo owoców warzyw itp. Czas pokaże jak to sie wszystko potoczy. Ogólnie z samopoczuciem nie mam problemu czuje się dobrze a nawet bardzo dobrze. Gdyby nie lekkie kolotanie serca czasami to zapomnialbym psychicznie o tej chorobie

Dakar

Wzrost 177 waga 81

daniel0976

Witajcie serduszka jak się czujecie Jacek jak tam na wczasach ja wczoraj odbyłem pierwszą kąpiel w morzu spoczatku jak wchodziłem to serce mnie kłuło ale potem bylo już ok ale niema co przy 25%ef na cuda nie liczę męczę sie szybko staram sie oszczędzać ale nie zawsze wychodzi pozdrawiam serdecznie

Ja zaś od wielu lat zdrowy tryb życia regularne treningi a mimo to wyniki niepokojące. Jak na twój wcześniejszy tryb życia to komory faktycznie masz spore. Zależy to też od twojej budowy i wagi. Bo znam przypadek 130 kg chłopa co ma 8cm lewą komore i jest raczej zdrów.

Pisałeś wcześniej że po lekach pomniejszyła ci się trochę komora. Z jakiego wyniku na jaki ?

Dakar

Obniżyła mi z 165/100 ml na 153/83ml w ciągu miesiaca

Patryk12

Może macie ochotę porozmawiać prywatnie a nie na forum ? Ja mam 20lat pozdrawiam ...