Arkadiusz Komorowski IP: 213.158.196.**

Mam pytanie...Ostatnio zrobiłem zdjęcie klatki piersiowej, na którym wyszło, że mam powiększoną lewą komorę serca. Pani doktor poinformowała, a raczej uświadomiła mnie, że takie schorzenie dotyczy ludzi z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym. Nigdy nie zwracałem uwagi na swoje ciśnienie, aż do wizyty u lekarza dwa dni temu. Mam nadwagę, mój wskaźnik BMI wynosi 28. Postanowiłem zmienić swój tryb życia, więcej ćwiczyć, zwracać większą uwagę na to co i jak jem, ogólnie rzecz biorąc chcę walczyć z nadciśnieniem. Dodam jeszcze, że mam 27 lat. Chciałbym tylko wiedzieć czy moja powiększona komora wróci do normy? Czy ta zmiana jest już na stałe? Proszę o informacje.

Z góry dziękuję

EWKA IP: 83.24.250.**

WITAJ ! Nie jestem lekarzem , ale musisz zadbać o siebie !
Jesteś młodym człowiekiem , jeżeli schudniesz to i ciśnienie wróci do normy !- Doswiadczyłam tego na sobie !
Nie wydaje mi sie żeby komora zmniejszyła sie , ale możesz przyczynić się aby sie nie powiększała . Zapytaj lekarza czy musisz przyjmowac leki , czy wystarczy abyś zmienił swój tryb życia !
pozdrawiam(trochę starsza od Ciebie !)

Arkadiusz Komorowski IP: 83.12.148.**

Dzięki za odpowiedź. Masz może jakąś super dietę dla trochę młodszego kolegi? Oczywiście oprócz diety mż, bo to mi nie zawsze wychodzi...

Pozdrawiam!

EWKA IP: 83.24.193.**

Witaj ! diete kopenhaska ( jest bardzo rygorystycvzna , info . znajdziesz w necie !)_ ale zapytaj lekarza czy Ty możesz ją stosować ? pozdr. i życze zdrowia !

patka96 IP: 62.21.80.**

Hej mam 16 lat i byłam wczorj u lekarza i się okazało ,że jednak mam prawa i lewą komore powiekszona powiedział ,że dostane leki ,żeby te komory się nie powiększały i w dodatek powiedział jeszcze ,że mam ognisko jednio albo dwa ...... Najprawdopodobniej będziesz leczony lekami tak jak ja :(

kkkatia IP: 213.241.122.**

Dieta kopenhaska jest bardzo wyniszczająca i nie polecam.

seba404 IP: 31.183.51.**

Witam, niewiem jak to wszystko opisać więc najlepiej od początku... w grudniu 2012 miałem na laborkach z chemii kontakt wdechowy z jakimiś chemikaliami które sam mieszałem, niby nic groźnego bo wszystko nieorganiczne ale jednak słabo się poczułem... były wędrówki po lekarzach przez dobre półroku i wszedzie zdrowy tylko ja sie słabo czułem I TERAZ WAŻNE miałem w maju z powodu zasłabniecia i ekg, holtera i echo i wszystko w porzadku. Odpusciłem sobie wszystkie badania bo ile mozna i zylem sobie raz lepiej raz gorzej przez wakacje i w pazdzierniku dochodziło czasem do takiego jakby *zachlystywania* się serca... czułem przez moze 2sekundy takie zachlysniecie... zdarzalo sie 2-3razy dziennie a czasem kilka dni wgl... byłem z tym u lekarza rodzinnego w końcu i po osłuchu ok ale po ekg powiedział, że mam przerośniętą lewą komorę ale ciśnienie w porządku bo 120/80... w piątek prywatnie ide do kardiologa ale moje pytania:
-Czy to groźne ten przerost?
-Da się to cofnąć?
-Nie umre na to???
Bo się strasznie boje i skąd się to wgl wzieło;/
Mam 23lata a czuje się na 80;/

Twoja odpowiedź