Jasny22

Student 22 lata, nikotynizm od 5 lat(od pół roku walcze z nałogiem palę niewiele średnio 3 na dzień). Zaczeło sie rok temu, odczuwałem czasami na udach albo na ramionach raz na pare dni drżenie albo pulsowanie. Aktualnie dolegliwości jest bardzo nasilone odczuwam je nagminnie i praktycznie w każdym miejscu na ciele (na spodzie stóp, okolice jamy brzusznej, ramiona, na plecach w okolicach łopatek, drgajace brwi i sporadycznie na szyji,). Czasami jest to tak silne żę boje sie że zaraz we mnie coś pęknie... (dolegliwosci trwaja tak od kilku do kilkunastu sekund o różnej sile). Gdy wystepuja te objawy na rekach - widze je gołym okiem (żyła drży albo rusza się). Objawy nasilaja się różnież po wiekszych i skomlikowanych posiłkach albo po spożyciu alkoholu zwieksza mi sie ciśnienie krwi i puls.
Jestem szczupłą osobą 172 wzrosu i 60kg wagi - aktywna fizycznie (po wysiłku dolegliwosci zanikją ale wracają gdy sie na dłużej zasiedzę... bardzo prosze o poradny.
Miałem robione echo serca rok temu - (powiększona jedna komora ale to dlatego ze uprawaim dużo sportów kardiolog powiedział że wszystko pozatym w normie)
Regularnie biorę magnez i vitB6 od pół roku :)

Juliette07 IP: 178.43.151.**

Mam podobny problem, najczęściej pojawiający się nocą przez co czesto nie mogę zasnąć. czuje pulsowanie na rękach, nogach, drżenie powiek itp. Również mam 172cm wzrostu jednak ważę troche mniej. Myśle że u mnie spowodowane jest to faktem że przez całe życie byłam BARDZO aktywna fizycznie, i od maja zeszłego roku przestałam uprawiać sport, od tego czasu czuje się osłabiona, mam bóle kregosłupa, cześciej bóle głowy, obniżone ciśnienie, i w ostatnim czasie to pulsowanie. Ktoś mi mówił że to może z powodu braku Wapnia lub Magnezu, możliwe. U mnie najczęściej pojawia się ten problem jak się dużo stresuje, jestem zmęczona, kładę się późno spać i to tez prawdopodobnie może być tego powodem.
Nie wiem czy u Ciebie ma to jakiś związek z Nikotyną ale ja NIGDY NIE PALIŁAM, i nigdy też nie piłam alkoholu, mam 19 lat.

Allicja

Takie drżenia mięśni bardzo często są wynikiem niedoboru magnezu, może za mało go bierzecie? może zrobić badanie w laboratorium ile go macie? w ogóle zrobić sobie podstawowe badania,

Jasny22

Ja regularnie biore witaminy od 6 miesięcy... magnez i wapń ;( raczej nie ma to wogle wpływu na moje obiawy :(

Jasny22

Czemu każdy mowi że to drżenia mięśni ? Ja to postrzegam u siebie ewidentnie jako układ krwionośny....

pantalon IP: 94.246.157.**

Też mam podobne drżenie, zaczyna się w okolicy serca, a jak za bardzo się na nim skoncentruję to rozchodzi się albo na ręce albo na nogi, raz miałem taki atak, że zaczęło mnie całego trząść i dostałem częstoskurczu. Myślałem, że to jakież zaburzenie rytmu serca ale EKG miałem 6 razy i nic nie wykazało, pogotowie wzywałem, to dali mi tabletkę na uspokojenie, nawet stetoskop sobie kupiłem, żeby faktycznie wysłuchać czy to od serca, ale nic nie słychać poza normalnym rytmem serca. NERWICA.

ona 33 IP: 31.61.136.**

Mam to samo, ciekawa jestem czy autor wie co mu dolega? Bo ja jeszcze nie mam postawionej diagnozy

dna IP: 78.30.82.**

Może to być też objaw przywry krwi schistosomatoza

naffay IP: 188.33.28.**

Mam podobne objawy. U mnie drżenia zaczynają/ły się w okolicy serca, w większych mięśniach np.pośladki, uda, ramiona. odczuwałam też jakby *wibracje*(parestezje)
Leczyłam się na boreliozę i antybiotyki pomogły, niestety wszystko wróciło po użądleniu przez osę :( . Też podejrzewano najpierw niedobory, nerwice, tarczyce, problemy neurologiczne, kręgosłup (wszystko wykluczyłam badaniami/konsultacjami). Jedyne co mi pomagało to ciepło i sauna...wtedy drżenia przechodziły.

Obecnie zaczęłam leczenie ziołem kasztanowca i jest o niebo lepiej..zauważyłam poprawę już po 3 dniach picia naparu z kwiatów.

Piszę to, bo może komuś pomoże...

życzę dużo zdrowia:)
M.

szymon790 IP: 85.221.249.**

Możliwe, że jest to spowodowane niedoborem magnezu, trzeba go uzupełnić, jednak ważne aby przyjmować go w przyswajalnej postaci takiej jak cytrynian magnezu lub mleczan magnezu :)

Twoja odpowiedź