bol lydki wazne IP: 89.206.32.**

Witam

Mam 21 lat. Od wczoraj podczas chodzenia boli mnie prawa łydka ( chociaz nie cała, tak z połowe od kostki). Jak idę to tak jak by tam mnie ściskało. Najbardziej chyba troszkę nad lewą kostką. Gdy siedzę bólu nie ma. Nic spychnięte na razie nie jest. Jak wpisałam w internecie to wszystko o zakerzepach piszą. :( Aż się trochę wystraszyłam. Biegałam i ćwiczyłam trochę ostatnio ale miałam kilka dni przerwy. Nie wiem co robić, nie jest to też bardzo bardzo silny ból, ale jak wpisałam w neta i zobaczyłam co piszą to się wystraszyłam.Czy to może być coś innego? Czy od razu biec do lekarza..

444 IP: 212.96.228.**

Nie panikuj, może to mięsień jakiś lub ścięgno nadwyręzone. Idź do apteki,weź coś do smarowania na kontuzję mięśnia.

W tak młodym wieku zakrzepy wyjątkowo mogą się zdarzyć jedynie tym, co paląc papierosy biorą jednocześnie tabl. antykoncepcyjne i w dodatku mają dziedziczne skłonności do zakrzepów.

humana IP: 178.42.4.**

Miałam to samo ,ból prawej łydki szczególnie przy staniu ,lub chodzeniu,pozatym noga nie była ani spuchnięta ,ani gorąca,no kompletnie nic,nie paliłam ,nie brałam nigdy środków antykoncepcyjnych a jednak to był zakrzep ,więc zanim zaczniesz smarować,czy masować to upewnij się że to tylko naciągnięty mięsień,bo z zakrzepem nie ma żartów ,ja swój zakrzep odkryłam za pomocą badania zwanego d-dimerami ,bo tak to lekarz twierdził że noga nie wygląda na zakrzepicę,uparłam się i mi zrobił to badanie ,zakrzepu już nie mam ponad rok ale leki nadal biorę,więc to jest poważne ,nie lekceważ tego,

HUMANA IP: 178.42.4.**

DO 444
zakrzepy zdarzają się bardzo młodym ludziom ,leżałam w szpitalu i spotykałam tam mnóstwo młodych osób a nawet nastolatki więc nie pisz że to sytuacje wyjątkowe bo to nie prawda

lydki IP: 89.206.32.**

Nie wiem to mam jechać od razu na pogotowie teraz? Właśnie kurcze to nie jest ból takiej łydki że z tyłu tylko tak nad kostką kawałek i tak obok łydki, mały kawałek w jednym miejscu, nie że cała łydka z tyłu. I właśnie jak chodzę tylko i wyłącznie, więc na razie altacetem smarowałam. Bo jak mam się upewnić co to innego jest. Teraz się boję tej nocy bo wiem że się urywa zakrzep, a teraz mnie boli jak chodze cały czas. Najwyżej pobiegnę jutro do pierwszego lepszego lekarza. Teraz jak nagle mnie przestanie boleźć to co to znaczy że dalej się posunął. Hmmm. sama nie wiem co robić.

Jest takie badanie USg ,gdzie badaja przepływy w naczyniach w nogach.Może takie badanie dałoby ci odpowiedź co to jest? Idź do lekarza.On dokładnie zobaczy w któym miejscu cię boli,bo najpierw piszesz,że łydka cię boli od połowy,a potem,że w pewnych miejscach....nikt ,,zaocznie** nie powie co ci jest.

lydki IP: 89.67.191.**

Od wczoraj mnie właśnie już nie boli, więc chyba na razie obejdzie się bez lekarza :)

ananana IP: 89.229.212.**

Powiem tak, wiek nie ma wplywu na takie choroby, przyklad z zycia wziety;
mialam kolezanke 18letnią, która nie chorowala przewlekle itd, zdrowa jak ryba, na jesien ją wzięło przeziebienie które przeszlo w zapalenie pluc.Poszla na kontrolne rtg, ktore nic nie wykazało. Jakis czas pozniej zaczela sie codziennie zle czuc, bolaly ja nogi itd ,
zemdlala i po dziewczynie. Sekcja wykazała, że zakrzep oderwał sie i powedrował z nogi do serca. Nie palila, tabletek tez nie brala, nie pila, odzywiala sie zdrowo.. Wiec nie generalizujcie;)

Twoja odpowiedź