Kedar IP: 62.87.244.**

Witam
Czy objawem nadciśnienia może być drganie (uczucie ściągania) powieki , w moim przypadku dolnej ?
Wiem ,że mam nadciśnienie. Ostatnio przechodzę duży stres z czym powiązane jes podwyzszenie cisnienia (do 160/107).
Zauważyłem że przez dużą część dnia drga mi powieka.
Czy jedno z drugim jest powiązane ?
Dzięki

Słonko IP: 193.151.24.**

No wreszcie na forum kardiologicznym pytanie okulistyczne! :-)
Kedar- nadciśnienie nie powoduje drgania powieki- jedyne jego okulistyczne objawy są widoczne na dnie oczu- i czasem dochodzi do samoczynnych wylewów podspojówkowych- za każdym razem wywołują bardzo silny niepokój chorego- bo nierzadko taki wylew jest solidny.
drganie powieki - jest wywołane przez zaburzenia elektrolitowe- najczęściej- z reguły wystarczy Aspargin ,żeby sobie ten poziom uzupełnić-
czasami powieka drga- bez uchwytnej przyczyny- to znaczy - myślmy jescze nie poznali co sprawia owe drgania.
najfajniejsze jest to- ze sama jestem okulistą i też czasem drga mi powieka- bardzo mnie to wtedy śmieszy- bo myślę ,ze wszyscy to widzą- i myślą,że ja im perskie puszczam.
ale na szczęście dla otoczenia- jest to najczęściej niewidoczne.
Pozdrawiam

Kedar IP: 62.87.244.**

Dziękuję bardzo.

Michał IP: 80.48.93.**

a jezeli mi co chwile drga gorna powieka?
to jest jakies grozne?
juz tak mam od tygodnia :(
Pomocy :(

Hubcio IP: 87.205.183.**

hehe ja tak mam juz od pol roku nie schizujcie :)) pozdro a aspargin z wit B compositum robi cuda :)

aneta IP: 195.205.232.**

mi też od dwóch tygodni drga górna powieka i bardzo sie boję co to może być a jeszcze czytam tu o guzu mózgu i już mam dość od trzech dni biorę aspargin ciut mniej mi drga ale wciąż czy ktoś też tak miał?? pa aneta

kama IP: 83.2.160.**

Drganie powieki jest związane z niedoborem magnezu.Pozdrawiam

lolek IP: 217.98.58.**

Ja też miałem ostatnio drgania powieki.Teraz natomiast zaczynają mi drgać różne części ciała (właściwie to są punktowe drgania).Na szczęście drgania te nie wiążą się z bólem.Lekarz mówi że prawdopodobnie mam nerwicę,a takie objawy są typowe dla nerwicy.

Patryk IP: 79.184.202.**

Mi też drgała powieka ostatnio ale tylko 2 dni bardzo śmiesznie to wyglądało myśle że to nie jest od nadciśnienia bo ja nie mam a jakoś mi drgała ta powieka

Agnes IP: 83.7.202.**

trzeba sobie podjesc czekolade i po sprawie

Paula IP: 83.18.78.**

ja rowniez mam nadcisnienie;P i równiez drga mi dolna powieka;P tak co jaka godzine dwie i tak mam od miesiaca;P takze rowniez przydadza mi sie owe rady;D ;)

4 IP: 83.6.205.**

Słonko pisze: ,,najfajniejsze jest to, że sama jestem okulistką i tez czasem drga mi powieka- bardzo mnie to wtedy smieszy...*
Czy to jest ,,najfajniejsze*? To jest żałosne, że lekarz do tego dopuścił! A gdzie profilaktyka?

PAN HUJ IP: 81.15.197.**

Ja też mam drgania powieki :-[

KURWA JAK SIE TEGO POZBYĆ???!!!

kasiek IP: 83.25.254.**

hahaha mam i ja:):) no co to jest śmieszne , bo naprawdę wydaję mi się jakby wszysycy to widzieli:)::) wpadłam się czegoś ciekawego dowieść o co halo!!:):) bo od 3 dni dgra i dgra

blond IP: 79.163.149.**

wystarczy nie pić kawy i łykać magnez :D powinno pomóc :)