Paweł IP: 80.53.0.**

U mojej żony wykryto tętniaka aorty piersiowej. Jest skierowan do kliniki w Aninie na operację właśnie tętniaka i wymianę zastawki. Chciałbym zdobyć informację na temat samej choroby, operacji i leczenia pooperacyjnego.

izabela IP: 213.134.183.**

A co chcesz wiedziec?
Tęniak czyli poszerzenie aorty najczęsciej jest spowodowany nadciśnieniem , rzadziej chorobami genetycznymi, urazem itd.
ZAbieg przeprowadza siew krążeniu pozaustrojowym, wymienia sie poszerzoną częśc aorty wszczepiając specjalną protezę, jesli zastawka aortalna jest niedomykalna lub zmieniona , to takze ją sie wymienia na sztuczną. Postępowanie pooperacyjne jest podobne jak po każdej operacji kardiochirurgicznej.

paweł IP: 80.53.0.**

Dziękuję ci Izabelo. Czy wiesz może jak skuteczne są takie operacje i czy moja żona będzie mogła funkcjonować w miarę normalnie? Czy po takiej operacji jest mozliwość w przyszłość zajścia w ciążę?

Izabela IP: 213.134.183.**

Tak zona będzie mogla normalnie zyc. Co do ciazy-będzie musiala być pod opeiką kardiologa i odstawić antykoagulanty z przejściem na heparyne ,ale myslę ,ze jest to wykonalne. Zyczę powodzenia!

Dziękuję ci serdecznie.

Paweł IP: 83.9.249.**

Chciałbym sie jeszcze dowiedzieć jak długo moga żyć osoby po takiej operacji? Czy gdzieś mozna zdobyć jakieś dane na ten temat?

marta IP: 82.160.130.**

moja mama jutro bedzie miala wlasnie ta operacje.strasznie sie boje ale mam nadzieje ze bedzie dobrze

a czy przy tej operacji jest duze ryzyko????

Tom IP: 84.10.52.**

Witam, jestem 6 miesięcy po takiej operacji i wszystko jest ok. Nasi kardiochirurdzy naprawdę znają się na swojej pracy i w przypadku Twojej mamy na pewno wszystko będzie dobrze, pozdrawiam.

http://www.viamedica.pl/gazety/gazeta1/darmowy_pdf.phtml?indeks=66&indeks_art=903&VSID=5805a7707115968f937e0a309c5aa51d

mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze.moja mama jest juz na stole operacyjnym.jeszcze 3 godziny.a ja umiweram ze strachu...

Aleksandra IP: 83.16.125.**

Marto trzymam kciuki za powodzenie operacji. Będzie dobrze.

mam nadzieje.ten czas powoli leci.nie wiem co mam ze soba zrobic.boje sie najgorszego.5 lat temu stracilam tate.tez mial tetniaka ale w glowie...

Trzymaj się Marta. Ja z zona czekamy na wyznaczenie daty operacji.

mama jest juz po operacji.lekarz mówił ze przebiegla dobrze..ale musimy czekac az sie wybudzi...czyli 15 godzin!najgorsze jest to czekanie.nie wiesz co bedzie.ciesze sie ze juz joest po operacji.ale dalej sie boje.