madziiek

Hej. :) Mam pytanie. Wiem co to jest fala zwrotna itp, ale lekarz nie do końca wytłumaczył mi o co chodzi z tą całą skalą. W każdym bądź razie, patrząc w mój magiczny zeszycik od kardiologa czytam, że fala coś tam coś (pismo lekarza) 4 m/s z trzema wykrzyknikami. O co chodzi? Chciałam się zapytać, ale jakoś nie miałam odwagi.

Ewa30zToF IP: 83.145.149.**

Hej! To znaczy, że zastawka się nie domyka, więc krew cofa się z komory do przedsionka. Niedomykalnośc mierzy się 4 stopniami, od śladowej, nieistotnej, do dużej, a wtedy zwykle zastawkę się wymienia.

madziiek

No to jeżeli mam maksa to nie ma ratunku, trzeba wymienić?

A masz cztery plusiki przy nazwie zastawki? Nie, raczej szybkość przepływu krwi (metry na sekundy chyba). Koniecznie pokaż te wyniki kardiologowi,który się zna na wadach zastawkowych i póki co się nie załamuj.

madziiek

Tu jest napisane tak *Vmax MI 4 m/s*. Nie mam pojęcia co to znaczy, a ten kardiolog raczej się na tym zna. Zagroziła mi już operacją, jeżeli nie przybiorę na wadze, a poza tym mam w czerwcu wizytę z dokładnym badaniem echo.

V max to prędkość maksymalna :-) To się powinno pamiętać ze szkoły..
Cóż, trudno, musisz poczekać do czerwca.
Ja jestem po 3 operacjach serca, w tym po wszczepieniu zastawki płucnej. Czeka mnie kolejna operacja, nie wiem, kiedy.

jozefjan

Witam...mam kłopot z zastawką mitralną w lewej komorze serca ,której niedomykalność określił kardiolog na ok 20-25% powrotu krwi.Wadę tą usłyszałem 2lata temu.Chodzę regularnie do kardiologa,pilnuje INR-mam regularne wyniki 0k 2,6-3,biore 1 raz dziennie acenocumarol 2mg,ale ostatnio wróciło mi migotanie przedsionków.Podczas przygotowania do umiarowienia migotania-wykonano badanie echo serca przez przełyk-stwierdzoną skrzeplinę w sercu i nie wykonano umiarowienia.Mam 59lat,mam wstawione 3stenty,po których czuje sie dobrze,,,ale idac dalej metodą naprawczą chciałbym podreperować moją poszarpane płytki zastawki.Otrzymałem informacje ,że występuję metoda małoinwazyjna natrawy zastawki ,poprzez nacięcie ok 2cm w okolicy lewej strony żebra i stamtąd możliwość wykonania zabiegu..Jest to dla mnie nowy temat i nie znam i żadnych opinii.Mam serdeczną prośbę :może ktoś z Panstwa miał wykonany podobny zabieg i zna juz podobne sytuacje,a chciałby podzielić się informacją,,,z góry b.dziękuje i cieplutko podrawiam....

Twoja odpowiedź