Rafal S IP: 87.207.8.**

Witam.

Wiec tak wszystko zaczelo sie jakies 16.01.13 w srode wysoka temperatura i pojsciem do lekarza ktory stwierdzil przeziebienie poczatki grypy w sobote nagle zaczelo mnie gniesc w klatce piersiowej,mrowienie rak, lek i uczucie jakby serce mialo sie zatrzymac. Wkoncu nie wytrzymalem i moja dziewczyna wezwala pogotowie. Przyjechali zrobili ekg i podali w zastrzyku hydroksyzyne. To mnie uspokoilo troche i zasnalem. Nastepny dzien bylo ok i tak caly tydzien do niedzieli. W niedziele powtorka z poprzedniej soboty te same objawy tylko troche w mniejszym nasileniu. Wtedy zazylem okolo 25 kropli milocardin ktore mozna powiedziec ze pomogly. W poniedzialek czulem sie ok i postanowilem umowic wizyte u kardiologa. W piatek teraz bylem u kardiologa ktory zrobil mi ekg i echo serca. Zmierzyl tez cisnienie po ktorym stwierdzil ze mam nadcisnienie oraz po badaniu echa serca stwierdzil ze mam powiekszona lewa komore serca oraz rozciagnieta tetnice. Zalecil mi badania holetr RR i EKG oraz EKG wysilkowe Badanie krwi na cholesterol i Dno oka. Powiedzial tez ze nie bedzie przepisywal lekow zeby nie zmienily wynikow badan na ktore musze czekac do 13 lutego. I ze jak wytrzymalem to wytrzymam jeszcze. Po wiedzialem mu tez ze kiedys dawno temu mialem podobne objawy i lekarz rodzinny przepisal mi propranolol 10 mg oraz aspargin. W sobote znowu sie zle poczulem i nie wiem co robic. Uczucie jakby serce mialo przestac bic, nie moge porzadnie wziasc wdechu, powietrze lapie jak ryba, mam tez delikatne mrowienie w rekach, uczucie leku, czuje kazde bicie w szyi. Jak chodze cos robie to w miare jest ok a najhorzej jest jak siade lub sie poloze nie wspomne o momencie kiedy mam isc spac. Powiedzcie co robic?

pawelb1993

Witam serdecznie zmagam sie od 3 dni z podobnym problemem i też nawet teraz zastanawiam sie nad tym czy nie wezwać pogotowia.. miałem robione badania w ubiegłym roku i nie licząc zespołu borlowa wszystko ok.. więc podbijam pytanie co można zrobić ?

micjac IP: 178.36.64.**

Propranolol, hydroksyzyna to uspokajacze serca. Czy na pewno bije za wolno a nie za szybko?

Uczucie jakby bilo za wolno... w moim przypadku cisnienie 118 na 76 puls 67

pawelb1993

No i skończyłem na pogotowiu.. rozpoznanie zaburzenia depresyjno lękowe dziękuje dobranoc

jaaakinga IP: 178.115.250.**

Rafal, twoje cisnienie oraz puls sa idealne, z jakiego momentu masz ten pomiar? jesli ciagle tak masz to po pierwsze nie masz nadcisnienia, a po drugie serce za wolno ci nie bije! opisz to uczucie dlaczego myslisz ze serce przestanie bic?

Cisnienie mierzylem sobie w ciagu dnia akurat to bylo o 16:15 a np teraz cisnienie mam 137 na 86 puls 68 zaznaczam ze nie pije kawy nie pale juz 3 tydzien papierosow i od ponad 2 miesiecy nie pije alkoholu czy to moze byc przez to? Uczucie ze przestanie bic serce jest bardzo dziwne... nie wiem jak to opisac... bicie serca czuje na ciele najbardziej na szyi, ciezko mi oddychac, tak jakbym tracil oddech a wtedy serce coraz wolniej bije... Tak jak teraz w tygodniu chodze do pracy i tam jestem caly czas w ruchu to jest ok ale jak przychodzi wieczor juz jest gorzej... chyba musze byc caly czas w ruchu :) dziwne to

optymistka IP: 31.175.249.**

A może podswiadomie zbyt głęboko oddychasz - takie oddychanie podrażnia nerw błędny, co wyraża się zwolnieniem akcji serca.

pawelb1993

Według mnie jak jesteś w ruchu to o tym nie myślisz i to pewnie przez to a tak w ogóle to mam identycznie ten sam problem jak już wyżej pisałem stwierdzono u mnie te stany depresyjno lękowe też nie pale od dłuższego czasu i nie pije bo to mi pogarszało całą sytuacje.. dalej niestety to samo i nie wiem już czasami myśle że wyjade nogami do przodu i nawet sie z tym pogodziłem haha troche dziwne ale jak by ktoś przeżywał to od 2 miesięcy to pewnie też by wyszedł z taiego założenia dostałem leki na depreche i lęki ale po nich miałem taką jazde że nei mogłem wstać z łóżka i było mi mega słabo jak już wstałem to serce tak szybko biło że nie nadążył bym z liczeniem a jak sie kładłem to zwalniało elegacko od 19 zaczynam psyhoterapie ale niestety w ogólnie nie wychodze z domu bo mam spine że coś mi sie stanie wgl obecność ludzi ostatnio mnie drażni jak byłem człowiekiem który nie mógł zdzierżyć samotności teraz samotność jest moim najlepszym przyjacielem możę przez to że nikt nie potrafi mnie zrozumieć gdy skarże rodzinie sie na dolegliwości to wytykają mi jakieś różne sytuacje i mówią żebym o tym nie myślał to przejdzie CIEKAWE jak.. A u Ciebie Rafał jakaś poprawa ?

Kerrian IP: 109.243.33.**

Porównanie wyników echa serca

Badanie pierwsze
LK - 4,4 cm
PK - 2,0 cm
LP- 2,9 cm

stwierdzona niedomykalność mitralna 1 stopnia, powierzchnia fali zwrotnej 1,8 cm2

Badanie drugie (dokładnie 2 lata później)
LK -4,8 cm
PK - 2,0 cm
LP - 3,1 cm

stwierdzona niedomykalność mitralna 1 stopnia, powierzchnia fali zwrotnej 1,3cm2

Badania dokonał ten sam lekarz, na tym samym sprzęcie, ani on ani ja nie mieliśmy przy drugim badaniu poprzednich badań do porównania. W obu wypadkach wpisane zostało jednak, że rozmiary serca pozostają w normie.

Zmniejszyła się fala powierzchni zwrotnej, nie zwiększyła się komora prawa, w drobnym stopniu zwiększył się LP ale LK zwiększyła się o 4 mm.

1. Czy jeśli weźmie się pod uwagę moje nieznaczne gabaryty (mężczyzna, 1.70 wzrostu, 57 kg wagi, aktywność fizyczna w niskim stopniu) to czy taka zmiana rozmiarów LK oraz sama końcowy rozmiar lewej komory nie dają podstaw do przyjęcia, że jest lewa komora powiększona?

2. Czy przy wynikach jak powyżej dopuszczalna jest aktywność fizyczna na siłowni - chodzi bezpośrednio o trening z ciężarami?

waga IP: 83.23.5.**

Masz poważną niedowagę ciała.

Kerrian IP: 109.243.33.**

Dziękuję za odpowiedź jednak najbardziej zależy mi na uzyskaniu odpowiedzi w zakresie kardiologii.

PS Ważę owszem mało. Niemniej dla ścisłości niedowaga rozpoczyna się od BMI poniżej 18,5 ( http://www.kardiolo.pl/niedowaga.htm )
Moje BMI to 19,7 więc mieszczę się w granicach normy i zdrowia w tym zakresie (choć dolnych granicach) i nie należy tego kwalifikować jako niedowagi. A już na pewno jako poważnej.

Tomek 1986 IP: 89.200.158.**

Miałem podobne objawy co Rafał bóle w klatce piersiowej , lęk , pocenie się, serce biło akby raz wolniej raz szybciej i tak w kółko :/ wylądowałem na pogotowiu mówili że wszystko jest ok i puscili mnie do domu niestety taka sytuacja powtorzyla sie kilka razy az wkoncu postanowiłem isc do PSYCHIATRY !!! pani doktor powiedział mi ze to nerwica lekowa :/ dostałem leki Bioxetin i Pramolan i pomogło w jakis sposob ;) w miedzyczasie zanim poszedlem do psychiatry mialem robione echo serca, echo serca z dobutamina, holtera, ekg wysiłkowe i bóg wie co jeszcze :/ mówiono mi ze niby wszystko jest ok ze nie mam sie martwic ze mam chodzic do psychologa ze to w koncu minie :/ tak też zrobiłem.... to wszystko o czym pisze miało miejsce na poczatku zeszłego roku ( 2012 ) podczas zażywania lekow , chodzenia do psychloga itd wydawało sie ze jest wszystko ok ;) az tu nagle po prawie dwoch latach okazuje sie ze mam przerost lewej komory serca :/ wyszło to na zwykłym badaniu ekg na które wysłał mnie lekarz pierwszego kontaktu, przez te dwa lata kiedy wydawało mi sie ze jest niby dobrze cały czas czułem jakies bóle w klatce piersiowej itp, ale starałem sie to bagatelizowac bo bylem pewny ze to nerwica :/ a tu taka niespodzianka i co teraz ??? mam 27 lat, od dwoch lat jestem zonaty a tu takie cos :/ co mam jeszcze zrobic zeby byc pewnym swojego stanu zdrowia ?? ozdrawiam Tomek

AdaAda

Witam mam 15 lat od dłuższego czasu miewam bóle serca, które przechodzą również na mój lewy bark jest to uczucie takiego ściskania. Objawy pojawiają sie kilka razy dziennie bez względu na to co robię. Oczywiście już wcześniej udałam sie do lekarza rodzinnego, który odradził mi wybrania sie do kardiologa gdyż sadził, że jest to spowodowane moim młodym wiekiem i tym że może serce może jeszcze rośnie lecz trwa to już za długo a objawy sie nasiliły. Spodziewam się jakiejś choroby np nerwicy serca. Proszę o odpowiedź jesli ktoś może mi coś doradzić lub ma podobną sytuację. Pozdrawiam

Agnieszka93 IP: 89.76.245.**

Witam :) Mam twoje objawy od 3 lat mialam robione badania co tydzien bralam leki wizyty pogotowia w domu i ja u nich w nocy mam w 1 paluszku .. mam powiekszona komore lewa delikatnie wiec w niczym to nie koliduje.. minely juz 3 lata.. nie pije bo czulam sie gorzej pale papierosy stwierdzilam ze z tego nie zrezygnuje.. ale po 3 latach przywyklam do tego.. zyje z tym bo leki pomagaly na chwile.. z czasem minie ci to wszystko tak jak mi.. bo zaczniesz z tym zyc i tego nie bedziesz zauważać .. wiec nie martw sie wrocisz do normalnosci :)

Twoja odpowiedź