rad IP: 89.239.105.**

Czesc, zdiagnozowano u mnie przerost lewej komory (jest w gornej normie wielkosci, chyba 1,13? na 1,20 max?) chodze na silownie od 2 lat, to prawdopodobnie spowodowalo moj przerost. moje pytanie jest nastepujace: co bedzie jak moje serce tak przeorsnie ze bedzie powyzej granicy? co wtedy? bedzie tak roslo w nieskonczonosc az wybuchnie?:p
i jeszcze jedno, czy ten przerost moze byc od arytmii?

martak IP: 164.126.69.**

Gdzie Ty masz to serce przerośnięte?! Jest w normie....
I tak będzie rosło, rosło aż eksploduje...
Skąd wy sie ludzie bierzecie....? :|

No, to pomoglas ;]
kobieto, napisalem to z ironią..

ania05 IP: 83.30.149.**

Myślę -bez ironii-że mięśniówka serca nie może być rozciągana w nieskończonośc ...po prostu kiedyś przerośnięty mięsień przestanie się prawidłowo kurczyć a można się domyślić z czym to się wiążę w przypadku serca .

I wątpię żeby 2 lata ćwiczeń spowodowały przerost LK .Nie brałes czegoś na przyrost mięśni ?Gdyby 2 lata ćwiczeń powodowały przerost to półowa sportowców leżała by w grobach .Myslę ze dobry kardiolog odpowie na twoje pytanie i zadecyduej czy mozesz dalej ćwiczyć .

Ania, na przyrost miesni bralem tylko bulka (bialko, weglowodany, proporcja 50/50), przedtreningowke (duzo skladnikow, sporo kreatyny), i bcaa. lekarz powiedzial ze przerost LK jest robi sie od adaptacji serca na powiekszony wysilek, i cos tez czytalem, ze jak jest to od wysilku to ok, ale trzeba kontrolowac,zeby nie przeszlo w jakis *stan patologiczny*? co o tym sadzisz?

Ale musisz liczyć się z tym że preparaty na przyrost mięsni działają również na ....mięsień sercowy .Lekarz ma rację ze musisz się oszczędzac zeby nie przesadzić .

W jakim tempie ta lewa komora rosnie? czy jest to jakos szybko? myslisz, ze w ile moge przekroczyc ta granice 1,20? da sie to w ogole ocenic?
dzieki, Ania :)

Twoja odpowiedź