jaaakinga IP: 77.116.247.**

Czy ktos testowal? pijecie sok z buraka? ja zaczynam od dzis kuracje buraczana! codziennie szklanka soku z buraka, podobno w miesiac potrafi wyregulowac cisnienie. Co o tym myslicie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

jaaakinga IP: 77.116.246.**

Czy ktos chce zaczac ze mna? co macie do stracenia? jesli jest nadzieja na naturalne metody to czemu by tego nie sprawdzic!

ferdek12345 IP: 176.115.3.**

Odradzam, jesli nagle przestaniemy go pić, to ciśnienie skoczy do oporu i mamy wylew, z tym ostrożnie jak z lekami

jaaakinga IP: 77.116.247.**

Skad o tym wiesz?

ania05 IP: 83.7.27.**

Co ty za głupoty wypisujesz ?Jaki wylew ?Po odstawieniu soku z buraka ?Nie strasz ludzi .

Piotrek71

Hahahahaha co za bzdura z tym wylewem . Nie słyszałem o takich właściwościach soku z buraków możliwe ze tak jest. Ja piję sok pomidorowy szklankę , dwie dziennie zawiera dużo potasu który obniża cisnienie. To teraz musze wykupić cały sok z Tesco bo jak mi zabraknie soku to wylew .

jaaakinga IP: 77.117.246.**

Minely juz 2 tygodnie codziennego picia soku z burakow i cisnienie spadlo!!! 2 tygodnie temu rano srednio 130-135/91-95, wieczorem 135-145/97-103 (przy braniu 1 tabletki beta blokera dziennie).
Srednie wyniki z ostatnich dni: rano 115-128/81-87, wieczorem 126-135/88-96!!!

Prawda jest ze od tego samego czasu zaczelam sie rowniez zdrowo odzywiac (dieta DASH dla wysokocisnieniowcow), chociaz slodycze i tluszcze ciagle pochlaniam, a wiec niewiem czy to zasluga buraka czy diety. W kazdym razie efekty mnie bardzo satysfakcjonuja:D

zastanawiam sie czy nie zmniejszyc sobie dawki leku...

Piotrek71

Raczej samodzielnie bez lekarza nie zmniejszaj dawek leku. Ja tam nawet jak czasem mam dosyć niskie cisnienie to borę takie same dawki leków jakie brałem mając bardzo wysokie .

www IP: 46.31.32.**

Ostatino tez o tym czytalem, od paru dni popijam ;p zobaczymy :D
pozdro!

Basia07 IP: 188.146.248.**

Ja piję od wczoraj i już spadek cisnienia ze 150/96 na 130/80. Oby tak dalej

Enka IP: 109.95.144.**

Muszę spróbować. Na ciśnienie polecam też aronię, bardzo dobrze działa a teraz jest sezon prawie. Zaczęłam pić ją zimą, koleżanka mi kupiła z Ekamedica i przyznam że sprawdzała się super. Teraz spróbuje buraka, bo ta aronia jednak cierpka :D.

michaldm IP: 46.170.30.**

A ja mam pytanie na opak ;) czy burak też wyrówna ciśnienie jeśli ktoś ma niskie i niski puls? czy tylko obniża?

klunia1

Teraz dowiedziałam się , że mam nadciśnienie .Czytam wasze wypowiedzi i dziękuję za podpowiedzi .Jeszcze nie mam ustalonej dawki leku .A interesuje mnie ta dieta DASH może ktoś by mi o niej powiedział coś więcej .Z góry dziękuję.

nimofo

Sok z buraka od czasu do czasu piję. Nie mam wyciskarki. Czasem robię u rodziców.

Asonek IP: 85.221.242.**

Ja jestem bardzo zadolwolon z wolnoobrotowej wyciskarki do soków Muke klasy premium. Klasa premium gwarantuje wydłużoną gwarancję (10 lat na silnik). Bardzo cenię w niej właśnie to, że poradzi sobie z twardym burakiem i różnego rodzaju warzywami oraz owocami. Warto pamiętąć też o tym, ze im wolniej pracuje wyciskarka tym mniej utlenia się witamin i enzymów. Wyciskarka Muke ma 30 na minutę, czyli najmniej obrotów na rynku.