Bobik123 IP: 83.142.182.**

Witajcie serdecznie
Mam 28 lat i zawsze byłem aktywny sportowo (koszykówka etc), nie jestem osobą siedzącą na tyłku cały dzień, chociaż teraz w zimę jest ciężko się ruszać tak dużo Od czasów liceum mniej więcej odczuwałem kołatanie serca / dodatkowy skurcz. Czasami było ich kilka i trwało to powiedzmy kilkanaście sekund. Działo się to dość często, czasami codziennie a czasami był spokój przez tydzień. Działo się to głownie jak leżałem na plecach, albo na boku. Niezbyt się tym interesowałem, nie przeszkadzało mi to jakoś wyraźnie. Byłem jednak kiedyś u lekarza, który zalecił mi magnez / witaminy, co brałem do niedawna. Lata mijały i jakoś to było... 28 listopada ubiegłego roku, czyli 1,5 miesiąca temu, po dość ciężkim dniu w pracy (dość stresująca praca umysłowa przed kompem) wróciłem do domu. Dostałem kołatania serca, które nie chciało się uspokoić. Położyłem się na kanapie i po jakimś czasie zakręciło mi się w głowie i oprócz kołatania dostałem ekstra szybkiego bicia serca. Zadzwoniłem na pogotowie, przyjechali i zabrali do szpitala. Przez 2 godziny nie mogli opanować migotania przedsionków, myślałem, że mi serce wyskoczy przez gardło. Wyszło że mam niski potas (3,08). Dostałem magnez / potas i metocard. Rano byłem w domu. Zapisałem się do kardiologa, który przepisał mi metocard (miałem brać w momencie kiedy będę czuł że coś się zaczyna brać) + kupiłem sobie ciśnieniomierz, którym mierzę ciśnienie 2 razy dziennie (średnio mam 140 / 80, czyli w sumie wysoko ale w normie). Zaczełem jeść dużo owoców suszonych pić sok z pomidorów etc. Do świąt było ok, nie odczuwałem kołatania żadnego, czasami w ciągu dnia dosłownie 2,3 razy *puknęło* + odczuwałem nagłe przypływu ciepła i szybciej biło mi serce, wtedy łykałem metocard. Po świętach znowu dostałem ataku, znów szpital (godzinę waliło) no i kroplówki etc. Potas był lekko powyżej dolnej granicy (3,65). Znowu trafiłem do kardiologa i miałem brać BETALOC (50mg) codziennie. I tak też zrobiłem. Trafiłem też do drugiego kardiologa, który kazał mi brać dawkę 100mg, ponieważ jestem wysoki i dość duży (192cm / 105kg). Mam brać dawke 100 przez miesiąc, a później przez pół roku 50mg. od 2 tygodni biorę dawkę 100mg. Od 2 pobytu w szpilatu (28grudzień) przez tydzień w sumie znowu wszystko ok. Poźniej czasami znowu odczuwałem puknięcie w ciągu dnia. Od 4 dni,, wieczorami zazwyczaj jak się położę znowu czuje kołatanie a od 2 dni w nocy miałem znowu ataki migotania (trwało to około 15 sekund). Potas mam ok (poziom 4,38, robiłem badanie 3 dni temu) Kardiolog powiedział wcześniej że jak będzie mi się to powtarzało (niestety tak się dzieje) to skierują mnie na ablację. Zrobiłem też badania RTG płuc (wszystko ok) oraz spirometrię (tu wyszło że mam płuca 47 latka i mam lekką ondurację czy cos w tm stylu). Mam od młodych lat duszności astmatyczne i dość często kaszlę, jakoś się przyzwyczaiłem. Kardiolog mówi, że te kołatania mogą być związane z płucami. W przyszłym tygodniu znów szykuję się na wizytę u kardiologa.

Także podsumowując:
- potas w normie
- codziennie chetat magnezu biore (niby najlepiej się wchłania) + BETALOC (100mg)
- odczuwam zmęczenie i wolniejsze bicie serca w trakcie dnia (działanie betaloc*u?)
- odczuwam duszności i czasami ucisk w klatce
- odczuwał dodatkowe pobudzenia, puknięcia i mam od 2 dni ataki napadowego migotania (trwające 15 sek około). Przede wszystkim wieczorem / w ncy

no i ciągle coś jest nie tak.... Ablacja, leki na nerwicę (przyznam się że jestem nerwowy), jakieś inne leki?

Ktoś ma jakiś pomysł?
dziękuję

biugerss IP: 37.31.238.**

Ablacja. Niema migotania niema nerwicy bo niema powodu.

Eveline IP: 213.199.197.**

Niestety ablacja pomaga tylko w ok 40%tak powiedział mi kardiochirurg przed operacją.

jaaakinga IP: 178.115.251.**

Hej Bobik, ja ci raczej nie pomoge, ale mam pytanie, jak odczuwasz te migotania przedsionkow i jak odrozniasz je od *zwyklego* kolatania (czy wtedy masz na mysli dodatkowe skurcze)? pytam, bo podejrzewam u siebie migotanie, a lekarz olewa sprawe, bo nic nie wyszlo takiego w Holterze:(

Twoja odpowiedź