magdalena IP: 195.117.250.**

pani dr wŁodarska zadzwoń do anina

Colca IP: 83.24.13.**

a mozesz podac cos konretniej. tzn moze numer albo adres

magdalena IP: 195.117.250.**

wejdz na stronĘ klinika kardiologii w annie
i tak siĘ dowiesz jakie sĄ nr do kliniki
nie należy prywatnych numerów podawać na forum
tam zapytasz o kontakt z panią dr i jak ona zechce poda ci swój nr priv

Gosia IP: 83.22.213.**

Mam zdiagnozowaną nerwicę serca . Ostatnio zastanawia mnie fakt ,że w czasie lęku nie skacze mi tętno tylko ciśnienie . Czy to też jest nerwica czy nadciśnienie (gdy nie mam lęku to ciśnienie jest normalne) . Proszę o odpowiedź .

Miszka IP: 83.5.130.**

Gosia,

To normalny objaw Twojej reakcji na ból.
Nadciśnienie to choroba przewlekła trwająca cały czas a nie tylko chwilę.

Gonia IP: 67.20.0.**

Witam was wszystkich. Jestem osoba bardzo nerwowa i pracuje w bardzo nerwowej atmosferze i tak jak wiekszosc z was nagle zaczelam odczuwac bole. Pierw miesnie mnie zaczely bolec, szum w uchu, dretwienie rak, nog, zgada, i klujace bole pod lopatka. Nie wiedzialam rak , zawal. Poszlam do lekarza (mam fobie, boje sie ich strasznie)i regularnie mnie lekarz zbadal. Nic mi nie bylo. Zaczelam chodzic na masaz i na jakis czas zaczelam odczuwac ulge. Jednak bol wracal. Tak trwalo przez prawie 7 miesiecy. Zucialm stresujaca prace, postanowilam isc na silownie codzennie i wiecie co ta silownia mi pomogla. Bole przeszly. W tym samym czasie poszlam do chiropraktyka ktory nastawil mi kregoslup i to tez pomoglo. Oddychalo sie lepiej i wzrok mi sie wyostrzyl. Sprobojcie pocwiczyc powinno pomoc.

Miszka IP: 83.5.132.**

Ja z kolei jestem namawiany na akupunkture.
Nie wiem czy te wszystkie zabiegi para-medyczne to naprawde *cos* czy tylko placebo ale skoro pomaga to czemu nie ...

magda IP: 83.27.87.**

witajcie!
miałam wszystkie objawy podobne do waszych tzn. wysokie tętno,duszności, zimne stopy i dłonie itp.Wszystko zaczęło się od jakiejś nerwicowej akcji przed pracą.Zaczęło mi walić serce,uczucie gorąca.Poszłam do lekarza, kazał mi zrobić hormony tarczycy.Historia jest długa, w każdym razie leczyłam się 3 miesiące u endokrynologa, który widział tam jakiegoś guzka, brałam propranolol bez większego rezultatu.Przy kolejnej kontroli trafiłam do innego endokrynologa, który zrobił mi usg i stwierdził, że moja tarczyca jest idealna i nic tam nie ma, hormony miałam wszystkie w normie, doradził wizytę u kardiologa.Byłam, stwierdził nerwicę, ale kazał zrobić usg serca.Po tym jak usłyszałam, że to nerwica wyluzowałam się, bo od tego się ostatecznie nie umiera, ale zrobiłam to usg.Okazało sie, że nie domyka mi się zastawka mitralna pierwszy stopień.Kardiolog powiedział,że jest to szczegół, że z tym można robić wszystko-uprawiać sporty, iść do wojska, rodzić dzieci itp, ale po tej informacji, że naprawdę tam coś jest dopiero mnie wzięło, bałam się nawet gwałtowniej ruszyć, żeby przypadkiem nie dostać zawału, nie spałam po nocach. Prosze , jeżeli ktoś z Was to ma napiszcie, czy żeczywiście nie jest to groźne, żadne płatki mi nie wypadają.A przy okazji objawy, które często opisujecie mogą być przyczyną niedomykających się zastawek-duszności, kołatania serca, mrowienie w rękach, zawroty głowy, ale gdy chodzi już o poważną niedomykalność.Niestety trzeba zrobić usg serca, żeby to stwierdzić, ekg miałam robione kilka razy, nigdy nic nie wykazało.

BARBARA IP: 87.207.241.**

posluchaj mnie tez wmawiali nerwice nieprzecze ze jej nie mam ale po usg serca stwierzdono zwloknienie i pogrobnienie platka zastawki mitralnej oraz niedomykalnosc I stopnia w trzech zastawkach w tym tez w mitralnej ale lekarze twierza ze moja arytmia nie jest od serca :-) sama juz nie wiem co o tym myslec, pozdrowienia a mozesz mi napisac caly twoj wynik usg serca? to ja napisze Ci swoj i porownamy sobie

magda IP: 83.27.96.**

kochanie arytmia wcale nie musi być od tego.Ja mam pogrubienie płatka tej zastawki mitralnej i tak jak napisałam pierwszy stopień,oprócz tego śladową niedomykalnośc zastawki trójdzielnej,ale to podobno jest w ogóle szczegół.Z tego co mi mówił lekarz przy pierwszym stopniu niedomykalności nie ma żadnych objawów i z tym bym się zgodziła.Nie wiadomo, czy mam to od urodzenia, czy po jakiejś tam anginie kiedyś tam. W każdym razie przez lata uprawiałam sporty walki, czułam się hiper zdrowa i nigdy nie miałam kłopotów z sercem.Ta akcja z tarczycą, która jest zdrowa wyprowadziła mnie z równowagi,a jeszcze teraz wyszła ta zastawka.Myślę, że po prostu zaczęłam dostawać świra, bo człowiek sam się nakręca.Opisywane tu historie o umieraniu i wołaniu pogotowia już przeszłam, a o tej holernej zastawce nie mogę przestać myśleć. Kardiolog powiedział mi, że ma to masę ludzi i w ogóle o tym nie wie bo to nie daje objawów, kazał mi zrobić kontrolne usg serca za pięc lat, a ja najchętniej latałabym tam co tydzień.A ty skąd się dowiedziałaś o tych zastawkach?Miałaś jakieś nerwicowe akcje i poszłaś zrobić usg, czy wiedziałaś już dawno, a ta arytmia wyszła ostatnio? I co o tych zastawkach powiedział Ci lekarz, czegoś Ci zabronił-sportu,picia, bierzesz jakieś leki? Z góry dziękuję za odpowiedz:)

BARBARA IP: 87.207.241.**

czesc
ja tez zawsze bylam bardzo aktywna uwielbialam sport, gralam w tenisa, dziennie biegalam po pare kilometrow do czasu..........kiedy zaszlam w ciaze i w piatym miesiacu dostalam strasznego cyrku z sercem mialam tak ochydne dodatkowe skurcze ( wtedy jeszcze nie wiedzialam co to jest) i bardzo sie tego balam myslama ze nie dozyje do porodu, ze moje dziecko bedzie chore z niedotlenienia przez ta arytmie. Lekarze nic nie stwierdzili oprocz ciagle za niskiego potasu i magnezu, uzupelnialam go tabletkami niestety na prozno. Myslalam ze po ciazy ten poziom sie wyrowna i serce zacznie bic normalnie-niesety nie!! Mateuszek ma juz 1,5 roczku a ja mam nadal ta arytmie. Teraz mam 27 lat i znalazlam swoje wyniki stare kiedys jak mialam lat 16 i okazalo sie ze poats rowniez byla tam ponizej normy. Dostalam skierowanie do szpitala. Okazalo sie ze mam kwasice cewkowa od nerek i to przez nia klopoty z elektrolitami i innymi pierwiastkami. Biore duze dawki tego potasu ale pmimo ze mam go powiedzmy na dolenej granicy normy serce nadal kolacze. Wlasnie w tym szpitalu wykonano mi szereg badan w tym ukg serca na ktorym wyszlo zwloknienie i pogrubienie platka zastawki mitralnej oraz niedomykalnosc w zastawce mitralnej fala zwrona slad/I stopien, zastawka trojdzilna fala zwrotna I stopnia, oraz zastawka tetnicy plucnej fala zwrotna slad. Gorzej ze o tym wiem bo jak mi bije szybko serce to to myslw o tych niedomykajacych sie zastawkach i jest jeszcze gorzej. Generalnie mam jesc duzo potraw bogatych w potas, diete mam bezsolna, po alkoholu czuje sie bardzo zle na drugi dzien nawet po niewielkich ilosciach. A u Ciebie jak z tymi sprawami? jak myslisz czy ta arytmia jest u mnie od serca czy od nerwicy. aaaa 3 lata temu mialam wyciete migdalay ze wzgledu na czeste bardzo czeste anginy.Jestem z Katowic a TY?pozdrowienia

magda IP: 83.27.90.**

to niesamowite, ale ja też mam 27 lat.Jestem z Legnicy.Basiu nie mam pojęcia czy ta arytmia to z nerwicy, czy nie, ale na tyle, co o tym czytałam, to chyba nie od zastawek.Powiem Ci tylko tyle, że moja babcia ma 75 lat i te wszystkie zastawki, które wymieniłaś nie domykają się jej w pierwszym stopniu, a żadnej arytmi nie ma.Dodam jeszcze, że całe życie paliła papierosy i nadal pali prawie paczkę dziennie, ale ona nic sobie nie z tego nie robi,po prostu nie przejmuje się i ją serce nie boli.Jej sytuacja jest jeszcze cieższa, bo w wieku 50 lat miała zawał i oprócz tych zastawek ma jeszcze jakieś poważniejsze zmiany w sercu.Ja też niestety palę, wiem, że muszę rzucić, ale jak dopada mnie histeria z tą zastawką to paradoksalnie chce mi się palić jeszcze bardziej.Wiem, że sama świadomość, że w tym sercu się coś nie domyka, a powinno jest paraliżująca,ale musimy jakoś normalnie żyć.Basiu bardzo chętnie spotkałabym się z Toba na czacie kardiologi i pogadała *na żywo* proszę odpisz czy będzie to możliwe i kiedy?

dana IP: 83.15.118.**

przestancie sie wsluchiwac w swoje serce a wyjdzie to wam na zdrowie

magda IP: 83.27.80.**

łatwo Ci mówić, trochę gorzej zrobić

dana IP: 83.15.118.**

cos na ten rozdzial tematu wiem bo to przechodzilam trzeba trafic do dobrego lekarza psychiatry jezeli to nerwica a nie wmawiac ze sie ma serce chore bo z taka wada ludzie zyja i nie wiedza ze ja mieli