nina24 IP: 109.243.218.**

Od 1,5 roku mam stwierdzoną *dystonia sercowo-naczyniowa z tendencją do tachykardii*. biorę tabletki na obniżenie pulsu,bo ciśnienie mam niskie. nawet przy teście wysiłkowym zostało przerwane badanie z powodu zawrotu głowy,przy czym odnotowano: test przerwano w 7min.osiągając 70% Tmax=145/min.Wykonanomprace 5 Mets. Bez dolegliwości dławicowych.Spadek RR na szczycie wysiłku.Słaba tolerancja wysiłku. byłam teraz we wrześniu br.u kardiologa na wizycie i stwierdził dalsze leczenie tymi tabletkami,oraz pogrubione na brzegach płatki zastawki zwrotnej. od około tygodnia mam zawroty głowy i mroczki przed oczami.czy to może byćspowodowane tymi pogrubieniami?

NINA24 IP: 109.243.218.**

Proszę o odpowiedź bo trochę się niepokoję :(

NINA24 IP: 109.243.218.**

Chcę dodać że mam 166 cm,ważę 48kg,23lata,palę papierosy,alkoholu nie piję wcale, jestem trochę nerwowa.

kakulka21

Jeśli sie niepokoisz to udaj się do lekarza,tu nikt ci diagnozy nie postawi,pozdrawiam

henio IP: 46.186.60.**

Nina,myślę,że za mało wody pijesz..Po wadze sądząc,woda z Ciebie wyparowuje.A Ty jeszcze palisz papierosy.Na pewno się mylę,ale nie miewasz skroniowych bólów głowy?Napiętych mięśni karku i barków?Bolesne i obfite okresy,mogą się przedłużać?Kłopoty z zasypianiem?Nie pij kawy ani mocnej herbaty.

NINA24 IP: 164.126.108.**

Wody nie piję prawie wcale,jedyne co to kawa z rana i czasami herbatę do kolacji.Często mam tak,że mogę nie jeść nic przez cały dzień a na drugi dzień mam apetyt na wszystko co pod ręką. Mam ciągłą ochotę na coś słodkiego więc zjadam. Miesiączek nie mam bolesnych,bo biorę tabletki antykoncepcyjne.Owszem kiedyś miewałam straszne bóle ale odkąd urodziłam córeczkę i biorę tabletki to miesiączki nie są już bolesne. jedyne co miewam ostatnio to właśnie te zawroty głowy,mroczki przed oczami no i zauważyłam u siebie,że szybko drętwieją mi ręce i nogi. Kiedyś mogłam nosić zakupy bez przerwy a teraz przejdę kawałek z siatką troszkę ważącą i już mi cierpną ręce. no i bez przerwy zimne stopy i dłonie.

NINA24 IP: 164.126.108.**

-HENIO_ oczywiście,że mam kłopoty z zasypianiem,ale za to jak zasnę to nawet po 8 godzinach snu jest mnie ciężko obudzić.

Nina,zrób sobie dosłownie gar herbaty,niezbyt mocnej,posłodź,siądź i pij.Na pewno mniej wysikasz niż wypijesz.Jesteś sucha jak gąbka.Norma dzienna wody / płynów .to min,2 litry,a TY nie uzupełniasz wody.Brak dostatecznej ilości wody utrudnia produkcję krwi.Za mało krwi w ciele daje drętwienie rąk,zawroty głowy i zimno oddalonych części ciała.A jeszcze co miesiąc utrata krwi.Serce musi się śpieszyć aby mniejszą ilością krwi obdzielić wszystkich potrzebujących.

Podobno są ludzie,którzy śpią po 12 i więcej godzi.Jest im zimno,idą do łóżka z termoforem.Jeśli mają wybór-sen albo seks wybierają sen.Mogą mieć duszności.Dla nich kawa i papieros mogą być pomocne.

Twoja odpowiedź