Kazik IP: 83.10.136.**

Jestem od niedawna chory na niewydolność nerek.Od pewnego czasu mam za wysoki poziom potasu we krwi.Nie wiem jak mam się odżywiać.Bardzo proszę o pomoc i radę!Co mogę jeść?Bardzo pomocne byłyby mi też propozycje jadłospisu.Bardzo proszę o radę osoby które borykają się z podobnymi problemami co ja, które już potrafią sobie z tym radzić.

Madzia IP: 80.55.177.**

Oj Kazik.
Chyba raczej czego masz nie jeść. nerki są tak zaprogramowane aby usuwać z organizmu potas a oszczędzać sód, kiedy są niewydolne- nie filtrują prawidłowo - stad rosnacy u Ciebie poziom Potasu. Jest go dużo w bananach, wszelkich owocach i jarzynach barwy pomarańczowej, żóltej, wiec nawet sok z marchwi, pomarańczowy, pietruszka itd- nie dla Ciebie. spróbuj - z dietą ubogą w potas- i może wtedy jego poziom się unormuje. pytanie- skąd niewydolnośc nerek- na jakim tle, bo to wiele zmienia.
pozdrawiam.

kasia IP: 83.11.84.**

radze jeszcze odstawic wszystkie produkty z czekolada bo ona tez ma duzo potasu. ja na problemy z potasem dostalam spoko lekow moczopednych

cinek IP: 83.20.94.**

Witaj. ja też mam niewydolnośc nerek. Dużo potasu zawierają również orzechy,rośliny strączkowe i pomidory oraz ich przetwory.

barbara IP: 80.48.225.**

a ja go mam ciagle za malo pomimo 6 tabletek potasu dziennie

jasio.w IP: 88.199.100.**

No tak. Wszyscy tu piszący mają podobne problemy, lecz za mało piszecie konkretów, jak sobie poradzić z tą przypadłością. Zastanawiam się, czy jedno-dwa piwa dziennie są w stanie *wypłukać* nadmiar potasu? Albo inaczej: łykam różne specyfiki, bowiem jestem przed przeszczepem serca, toteż mój organizm trochę się rozchwiał od verospironu, tritace, dilatrendu i innych badziewiatych medykamentów - najgorzej właśnie z potasem: mam go w górnej granicy dopuszczalnych stężeń i muszę się tego pozbyć, by móc stosować inne leki. To, co łykam do tej pory - ustabilizowało mi pracę pompki, ale są skutki uboczne, min. bolesne powiększenie gruczołów piersiowych, kłopoty ze snem, skurcze mięśni nóg, etc. - stąd konieczność zmiany leków, ale... wpierw ten potas w dół... Podzielcie się więc Waszymi doświadczeniami, jak z tym cholerstwem sobie poradzić *babcinymi* metodami. Jeśli można - proszę na maila: jasio.w@interia.eu Pozdrawiam serdecznie.

Tomaszek IP: 62.21.108.**

Kawa i alkohol wypłukuja potas wiec zacznij nad uzywac :]

abisynka IP: 81.190.111.**

pepsi,cola wypłukuja potas i wszystkie inne składniki. najlepiej potas usuwa furosemid - ale skoro masz kłopoty z nerkami to nefrolog na pewno powinien ci powiedzeć. ja od wielu lat mam 1 st przewlekłej choroby nerek i zawsze miałam za mało potasu ale od roku mam nagórnej granicy normy. z tym ze ja biore spironol i on teoretycznie zatrzymuje potas. pogadaj z nefrologiem - mają sposoby :) bo nerek trzeba pilnować by nie doszło do niewydolności
pozdrawiam

wiki IP: 78.8.103.**

Oj.... da się wyleczyć :D

IwaMaliszewska IP: 212.198.186.**

Glownie TIAZYDY: Retiazd, Chydrochlorotiazyd. We Francji (ok. 15 €) dostepny Tenstaten (ciclétanine). Jeszcze za dobrze nie znam, a lek ma juz ok 10 lat. Furosemid oszczedza potas, wyrzuca sod, wapn. Jest trucizna zbrodnicza: tak usilowano *uciszyc* Anne Walentynowicz.

ustyś IP: 77.253.193.**

Mi lekarz kazał jeść dużo pietruszki. i bardzo często robić siuku. potasu powinno być wtedy mniej

piotr wawa IP: 213.158.199.**

Maliszewska! Ty albo jestś taka wredna i specjalnie ludzi w błąd wprowadzasz próbując im zaszkodzić, albo sam już nie wiem co. FUROSEMID wypłukuje potas mogąc prowadzić do jego niedoboru, a nie go oszczędza. Staraj się nikomu nigdy niczego nie doradzać.

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

Radzę zbyt gorliwie sie nie starać bo dużo związków potasu w organiźmie podobno utrudnia powstawanie nowotworów i obniża ciśnienie.Ja to łykam i nie mam nowotworów i ciśnienie mam niskie a czasami za niskie.A ja bym radził po prostu łykać odżywki mineralne z innymi związkami np. wapnia i magnezu.

Beata IP: 91.89.142.**

Kiepska sprawa! A gdzie mozna cos wiecej na temat zwiazkow potasu a utrudnianiem powstania nowotworow poczytac? Z gory wielkie dzieki.

Kiepska sprawa IP: 89.228.244.**

*~Beata, 2009-11-22 10:33:35 (IP: 91.89.1***)
Kiepska sprawa! A gdzie mozna cos wiecej na temat zwiazkow potasu a utrudnianiem powstania nowotworow poczytac? Z gory wielkie dzieki.*
Tutaj można poczytać: http://www.noni.inter-tech.pl/article_info.php?articles_id=362
I tu gdzieś w filmie: http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263#