mmm3 IP: 178.252.28.**

Witam.. w związku z tym że mam arytmie komorowa kardiolog przepisal mi concor cor 1.25 ..lek z tego co czuje wyciszył arytmie ale czuje się nieciekawie.. słabo,ospale ..ciśnienie spada mi do 90/50 a puls do 50 czy to normalne przy braniu tego leku? mam sie przyzwyczaić do takiego samopoczucia czy odwiedzić lekarza? bardzo prosze o odpowiedź. pozdrawiam

robuch

Concor to beta-bloker, który obniża cisnienie i zwalnia tempo pracy serca. Dawka 1,25 mg to najmniejsza chyba z mozliwych tego leku. Na wszelki wypadek mozesz to skonsultować z lekarzem. Jak długo zażywasz ten lek?

Dzisiaj juz 7 dzień biorę... Do kardiologa jak naradzie dostać sie niestety nie mogę.. zostaje tylko lekarz pierwszego kontaktu.. zależy mi na tym aby sie upewnić czy nic mi nie grozi z takim plusem i ciśnieniem bo niedługo wyjeżdżam za granicę .

ela123 IP: 83.30.193.**

Też zmagam się z artmią i mi mój kardiolog powiedział, że lepiej się z tym nauczyć żyć, też się zastanawiał nad tymi lekami, nawet mi je przepisał, ale powiedział, że mam wziąć jak na prawdę będę miała rozszalałe serce. Choć słyszałam opinie że tego typu leki bierze się regularnie wtedy dopiero skutkują. Ponieważ mam niskie ciśnienie z pulsem też różnie bywa więc określił, że lepiej zniosę arytmię niż lek, który może mnie nie obudzić, bo tak obniży pracę serca i ciśnienie. Ale to tylko zdanie mojego kardiologa w stosunku to mojej pracy serca, musisz to ustalić ze swoim lekarzem, to sa leki i wiadomo jednemu pomogą drugiemu zaszkodzą i tylko on musi zdecydować. Ja w każdym razie nie biorę tych leków póki jeszcze jako tako funkcjonuję a arytmia niezle mi daje w kość.

Też miałam dylemat czy zacząć brać ten concor bo z reguły mam niskie ciśnienie ale kardiolog mi powiedział że to jest bardzo mała dawka i nie będzie wpływała na moje samopoczucie... Jednak zdecydowałam sie go brać bo ostatnio moje serducho zaczęło szaleć że nie dawalam już rady.. teraz po concorze nie funkcjonuje normalnie tylko bym spała, na nic nie mam siły ale za to serducho spokojniejsze.. nie wiem co mam robić ,nie wiem jak wygląda odstawienie tego leku bo jakoś nie wyobrażam sobie tego że będę uwiazana od tego leku do końca zycia .

Rozumiem, moje serce tez szaleje i też jest mi bardzo trudno to zaakceptować, ale nie wiem już co lepsze, jak nie mam arytmii to moje ciśnienie jest niskie i puls bardzo niski więc jakbym brała leki to nie wiem jak by to ze mną było tak potwierdza mój kardiolog, z arytmią tez trudno żyć, musisz uzgodnic to z lekarzem, bo tych leków nie można tak sobie samemu odstawiać, musi to być w porozumieniu z lekarzem, nie znam się aż tak dokładnie na tym bo to moje początki walki z arytmią i początki wizyt u kardiologa, sama się oswajam z tym tematem. Jak na razie nie biorę tego leku ale jak długo nie wiem, bo serce świruje mi często a leki leżą jak na razie w pogotowiu

A nie mozesz prywatnie iść do tego kardiologa, zęby tak dłgo nie czekać

Chodzę prywatnie ale aktualnie mój kardiolog jest na wyjeździe anie chce latać po wszystkich lekarzach i tłumaczyć każdemu od początku co i jak bo to już jest męczące.... Zależy mi na czasie bo we wrześniu wyjeżdżam za granicę .. chyba jak będę u lekarza pierwszego kontaktu to zapytam czy z takim plusem i ciśnieniem mogę funkcjonować .

robuch

Odpowiedz sobie jeszcze na jedno pytanie: badasz tętno i ciśnienie bo się źle czujesz po concorze, czy mierzysz jedno i drugie i wynik sprawia, że się martwisz i źle czujesz?

martak IP: 31.175.102.**

Mozna funkcjonować przy takim pulsie i cisnieniu.
Są ludzie, którzy mają jeszcze niższe.
Nie ma sensu pytać lekarza bo to Ty wiesz jak się czujesz a nie lekarz.
1,25 to jest malutka dawka, jeżeli tak Ci obniża puls i ciśnienie to bierz może połówkę i zobaczysz jak wtedy będzie.

Wiem jak sie czuje bo bardzo ospale , nie mam na nic siły,kręci mi sie w głowie i mam duszności ..wiem że to bardzo mała dawka więc może spróbuje sie do tego przyzwyczaić ,być może źle samopoczucie minie jeśli będę brała przeZ dłuższy czas ten lek.

ewcia01 IP: 87.206.148.**

Witam:),ja tez biore concor 1,25 ale dziele na pół,łatwo sie je dzieli,i biore w południe a w razie to tak po uzgodnieniu z lekarzem moge brac pół rano a pół wieczorem,zaznacze ze raz mam niskie a raz podwyzszone cisnienie

EWKA

Ja biorę concor cor już parę lat różne dawki w zależności od potrzeb ,ostatnio tę najmniejszą 1, 25 i zastanawiam się jak też dzielicie tę *ociupinę* jeszcze na pół, przecież te najmniejsze nie są w kształcie *serca* i trudno je równo podzielić , ponadto moja kardiolog z Anina ,powiedziała że nie ma mowy o mniejszej dawce niż 1, 25 - jeśli coś nie tak kiedy bierzecie tę 1,25 trzeba myśleć o zmianie leku

malgosia goja IP: 89.78.146.**

Mialam ostatnio wysokie cisnienie 175/106 ale puls w normie60 do 70 natomiast po concor cor obnizylo sie cisnienie do120/75 ale puls tez sie obnizyl na 53 nie wiem czy tak moze byc

rico IP: 78.30.116.**

Tak może być

Twoja odpowiedź