chaluk

Witam, jestem 27 letnim mężczyzną, który choruje na nadciśnienie tętnicze. Ostatnie lata brałem pigułki na obniżenie ciśnienia (Amlopin, Tritace, Lokren), ale również pozwalałem sobie dosyć często na różne napoje wyskokowe (nie to żebym był alkoholikiem, ale wypić się zdarzało). Wówczas moje ciśnienie oscylowało w granicach od 140 do 160 na 70-80, tętno zaś 60,70 uderzeń na minutę. W maju 2012-go roku zemdlałem, nie wiadomo z jakich przyczyn. Od tamtej pory postanowiłem, że nie piję K-O-N-I-E-C. Po kilku dniach od zaprzestania picia odkryłem, że ciśnienie mam ok ale za to mam bardzo niskie tętno od 45 do 55. Lekarz rodzinny poradził mi, żebym zmniejszył dawkę Lokrenu a tętno wzrośnie.Tak też uczyniłem lecz mierząc w domu ciśnienie nie odnotowałem zmian. W kolejnych dniach wybrałem się do tego samego lekarza rodzinnego z tym samym problemem, czyli ciśnienie dobre ale niskie tętno. Lekarz powiedział mi, bym odstawił całkiem Lokren, będąc wzorcowym pacjentem tak też uczyniłem :) Automatycznie po odstawieniu leku Lokren, który brałem zawsze rano w przeciągu kilku dni odnotowywałem wzrost tętna 60-70 uderzeń, ale również i skoki ciśnienia max do 171 na 74. Zdarzyło się to co prawda z dwa razy ale się niepokoję. Jestem w rozterce nie wiem co mam zrobić, wizytę do kardiologa mam zaplanowaną na wrzesień. Ludzi znających się na temacie proszę o odpowiedź czy lepiej mieć niższe ciśnienie i niższy puls czy wyższe ciśnienie i wyższy puls? przy niskim ciśnieniu czuję gorzej jak przy wysokim. Przy niskim tętnie jestem senny zaś przy wysokim wali mi serce jak młot. Ajjj chyba pójdę prywatnie co wy na to? pozdrawiam Łukasz

444 IP: 212.96.228.**

Dobrze zrobiłeś z całkowitym odstawieniem alkoholu.Radzę ci przeczytać w internecie:,,niefarmakologiczne sposoby leczenia nadciśnienia**.No i dostosować sie do tego czyli-odpowiednie żywienie,jeśli nadwaga to schudnąć ,codzienne ćwiczenia[najlepiej rower,rowerek treningowy,pływanie,szybki marsz.Godzine dziennie.Mam w książce zielarskiej taką mieszankę ziołową na nadciśnienie,którą należy stosować przez długi czas.Zaparzać łyżeczkę ziół w szklance wrzątku pół godz. pod przykryciem.Przecedzić,pić 3 x dziennie po jedzeniu.Kup składniki w sklepie zielarskim i sobie zmieszaj.SKŁAD: 1].ziele jemioły 100g, 2].ziele serdecznika 50g, 3].liść ruty 50g, 4]. kwiatostan głogu 50g, 5]. koszyczek rumianku50g.Ta mieszanka zmniejsza cisnienie -działa w ten sposób,że rozkurcza ściany naczyń,zwiększa wydalanie moczu,a z nim wydala z organizmu nadmiar soli,która też powoduje zwiększenie ciśnienia.Pozdr.

No i nie stresuj się ,bo stres winduje ciśnienie w górę.Tylko spokój!

Mam nadzieję,że nie palisz,bo nikotyna obkurcza naczynia,a więc działa odwrotnie niż te zioła.

Przeczytaj też sąsiedni artykuł,,rola potasu...**

chaluk

Nie palę, nie piję od 2 miesięcy i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Jeżdżę rowerem codziennie około 30 km, zrzuciłem 5 kg. Podejrzewam, że pijąc alkohol wzrastało mi tętno a gdybym go w ogóle nie pił, to od momentu kiedy przepisano mi pigułki cały czas było by niskie. Może to wina tabletek? a może podnosi mi się ciśnienie tylko podczas pomiaru bojąc się o wynik? pozdrawiam

Jeżeli ostatnimi czasy schudłeś 5 kilo i intensywnie ćwiczysz jazde na rowerze,to pewnie to spowodowałao,że lekarz uznał,że należy zmniejszyć dawke leku.Uznał,że ci niepotrzebne aż tyle.

chaluk

Mówił mi żebym odstawił lek na nadciśnienie ten co biorę rano. Ale teraz przez to mam skoki ciśnienia, jak myślisz może lepiej brać 1/4 pigułki?

drdrdr IP: 93.182.129.**

Po pierwsze, lokren tak działa, czyli tętno obniża i jeśli masz je w granicach 50 kilku to jest świetnnie. Niskie tetno jest zdecydowanie lepsze.

Po drugie, sam dawki leku nie modyfikuj. Ja sam zaczynałem od jednej tabletki lokrenu. Teraz jestem na połówce. Następny krok to odstawienie, ale stopniowo.Przed redukcją lekarz robi mi test wysiłkowy na niższej dawce i jeśli jest OK to odstawiamy/redukujemy leki....teraz na połówce mam w spoczynku tętno 50-55

Po trzecie, tego omdlenia nie wiązałbym z alkoholem, no chyba ,ze codziennie pijesz kilka piw

chaluk

Wizytę do kardiologa mam umówioną na wrzesień. Trochę długo muszę czekać, nie biorąc Lokrenu czuję się jeszcze mniej komfortowo niż go brałem (ból głowy, kołatanie serca) dlatego pomyślałem, że 1/4 to będzie takim złotym środkiem i do września przeczekam. Dziękuję za poradę, pozdrawiam.

kajtutek IP: 37.30.26.**

Myślę że czas na zmienę leku, lokren oprócz obniżenia RR obniża też tętno, w twoim przypadku lepiej dobrać lek który tylko obniża RR. Jak widać lekarz rodzinny nie ma pomysłu na inny lek ;). Warto zrobić i holtera RR i holtera ekg, na lokrenie i bez leków - mam nadzieję że kardiolog dobrze dobierze ci leki :)

chaluk

Wielkie dzięki kajtutek, też mam taką nadzieję a czy ty chorujesz na nadciśnienie tętnicze? pozdrawiam

chaluk

Dzisiaj wziąłem ćwiartkę Lokrenu i jest o niebo lepiej, ciśnienie ok i puls w granica od 60 do 68. Pozdrawiam

Betabloker IP: 217.76.114.**

Witam serdecznie i mam pytanie zazwyczaj stosowana dawka Lokrenu to 20 mg raz dziennie .
Czy ktoś spotkał się z was z innym sposobem dawkowania np dwa razy dziennie Lokren po 10 mg rano i wieczorem ?
I jakie to może mieć znaczenie dla organizmu jeśli dawkę 20 mg rozłoży się na dwie po 10 mg Lokrenu co 12 godzin ?

Życzę wszystkim dużo zdrowia !

Twoja odpowiedź