Bartek25 IP: 83.20.62.**

Witam was.Często mam zawroty głowy i uczucie , że mi słabo.Jakbym miał zaraz zasłabnąć. Neurologia ok, laryngolog ok, mofrologia, biochemia, OB, CRP, mocz, EKG serca i cienienie w normie.I juz nie wiem co mam robic.Jedyne co zauważyłem to to, że mam wysoki puls często.Od 80 do 100...i co tu robić?

ania05 IP: 83.29.205.**

Ile masz lat ?Czy kręgosłup szyjny jest ok ?Puls 80 w młodym wieku nie jest wysokim jest normą .Zmiany zwyrodnieniowe w szyjnym moga powodowac zawroty głowy i uczucie słbości .

Mam 25 lat.Nie badałem kręgosłupa szyjnego.A jakie badanie zrobic?

Hm najlepiej by było rezonans ale rtg może na pocżatek wystarczy ,tylko to musi zlecic lekarz .A i jeszcze hormony tarczycy .A może po prostu denerwujesz się czymś bądz miałąę sjakieś traumatyczne wydarzenia i teraz się to odbija zawrotami ?

Wszystkie hormony badałem.Tomografie głowy też miałem.Zrobie rezonans ale kręgów szyjnych czy tkanek miekkich szyji?

Na rezonansie wyjdzie wszystko ,bardziej chodzi tu o ewentualny ucisk nerwów bądz struktur międzykręgowych szyi .I tak jeszcze teraz pomyślałam żeby iśc do lekarza naczyniowego i poprosić o doplera tętnic szyjnych .Jakieś nieprawidłowości w ich zakresie tez moga powodowac zawroty .Szukaj moze znajdziesz przyczynę swoich dolegliwości jesli nie to znaczy że to na tle emocjonalnym .A jak z ciśnieniem krwi ?Zbadaj podczas zawrotów mozę coś z cisnieniem się dzieje ?Cukier był badany ?

Bartek25 IP: 79.186.100.**

Cisnienie dobre: 123/82. Cukier był badany.Lekarz mówi, że nie ma sensu robic doplera tetnic skoro cienienie i EKG są prawidłowe.

mhm IP: 82.210.189.**

A robiłeś holter EKG, czy tylko EKG w spoczynku? Warto zrobić holtera, sporo rzeczy nie wychodzi w zwykłym EKG.

Tylko EKG w spoczynku.

Ponawiam pytanie: .Zrobie rezonans ale kręgów szyjnych czy tkanek miekkich szyji? Bo to dwa oddziele badania.

ania05 IP: 83.30.6.**

Kręgów .

A na kręgach będzie widać tylko kręgi, a nie nerwy i tetnice.Tak mi się wydaję.

fdgtyryrey IP: 83.15.111.**

Rób jak mowei Ania do cholery,zna się dziewczyna nie mądrój

ania05 IP: 83.10.251.**

Rezonans uwidacznia wszystkie struktury które są dostępne .Kręgi ,przestrzenie między kręgowe ,ewentualne zwężenia ,ucisk na nerwy ,wypukliny ,przepukliny krążków międzykręgowych .Na tętnice robi się doplera szyi ,wtedy dopiero widać przepływy i ewnentualne zwężenia czy inne nieprawidłowości .Rezonans tkanek miękkich robi się przy podejrzeniu jakiś patologii w tkankach ,ewentualnych guzów ,rozrostowych zmian np.ślinianek itp.

kajtutek IP: 46.205.94.**

Idź do kardiologa i neurologa
kardiolog - próba wysiłkowa (być może coś sie dzieje z sercem lub ciśnieniem podczas chodzenia), holter ekg i holter ciśnieniowy (jednorazowe ekg czy mierzenie ciśnienia jest o kant tyłka, od tego są holtery by dobrze ocenić co sie dzieje), test pochyleniowy )być może spada ci cisnienie w pozycji stojącej), echo serca (być może jest coś z zastawkami lub inne zmiany)
neurolog - pełne nadanie neurologiczne (oceni czy coś nie tak), doppler tt szyjnych ew rezonans (tak jak pisze Ania), rtg kręgołupa szyjnego (mogą być zwyrodnienia), eeg (może sie przydać).

Przyczyn może być wiele, od błachych po poważne, cukrzyca (trzeba zrobić krzywą cukrową a nie sam pomiar glukozy), badania hormonów (wszystkich), hematologia (sama morfologia nie starczy), eletrolity itp, badania kardiologiczne co podałem wyżej (może to być arytmia, problemy z ciśnieniem, problemy ortostatyczne lub wazowagalne, a nawet zespół nadwrażliwości zatoki szyjnej) oraz neurologiczne (tu cała gama)

najważniejsze, przypomij sobie w jakich momentach masz te dolegliwości, czy podczas stania, chodzenia, wysiłku, emocji, obracaniu głowy, czy bluzki pod szyję, itd, na czczo itd, to pozwoli szybciej wyszukać przyczynę.