Bartek25 IP: 83.20.65.**

Witam was serdecznie.Chciałbym aby ktoś mi pomógł bo odwiedziłem już paru lekarzy i nikt mi nie potrafi pomóc.Mianowicie od 5 lat mam zawroty głowy i problemy z równowagą.Tetniący ból głowy i karku po wysiłku i szybko męczą mi się nogi jak chodzę.Badania jakie robiłem to: USG jamy brzusznej, EKG, Tomografia głowy, Pełna morfologia krwi, badania ogólne moczu, badania kału, na grzybice itp, biochemia krwi, OB, CRP i wszystkie wyniki mam dobre.Cisnienie mam w normie. Tylko puls zawsze wysoki.Nie wiem jak mam sobie już pomóc bo ciężko mi jest.Szybko się męczę. Objawy moje zasilają się jak wstane z łózka i zaczynam chodzić.Gdy uprawiam intensywnie jakiś wysiłek to znikają ale gdy zatrzymam się w miejscu i odpoczywam to znowu ból głowy i zawroty głowy z bólem karku. Gdzie mam się udac? Do jakiego lekarza? Z początku podejrzewano nerwicę ale żadne leki na nerwy mi nie pomagały.Proszę was o pomoc.Pozdrawiam.

ania05 IP: 83.7.33.**

Kręgosłup był badany ?Szyjny ?

Bartek25 IP: 83.20.65.**

Nie, nie był.A myślisz, że to od tego? Po wysiłku?

ania05 IP: 83.30.201.**

Większośc objawów tzn.ból karku ,głowy ,zawroty ,zab.równowagi moga brac się od usicku na nerwy w kręgosłupie .Jesli miałeś już tyle badań i lekarze nie wiedza to ja bym sprawdziła jeszcze kręgosłup .Ale badanie dokładne tzn.rezonans bądz tomograf bo rtg nie wykaże zmian uciskowych .

Bartek25 IP: 83.11.39.**

Dobrze to wykonam to badanie.Ale lepiej tomograf czy rezonans? I z kontrastem czy bez?

Vitica IP: 37.30.70.**

Bardziej na coś innego

Zatem polecam holtera ekg, holtera RR, próbę wysiłkową oraz test pochyleniowy - na to da skierowanie da ci kardiolog, być może trzeba będzie wymusić te badania.

To wygląda na spadki ciśnienia po pionizacji (pytanie czy wzowagalne czy ortostatyczne) lub coś innego np zaburzenia rytmu serca.

Wykonaj też dopplera tt szyjnych, jeżeli to możliwe to w pionie

jeżeli te badania będą ok to może jednak cos neurologicznego a może nic ci nie jest, ale trzeba wykluczyć pewne rzeczy aby mówić jestem zdrowy ale tylko coś mi dokucza ;)

Bartek25 IP: 83.11.39.**

Lekarze odpowiadają mi tak: Skoro ma pan dobre cisnienie i dobry wynik EKG to nie ma podstaw aby diagnozowac krazenie w dalszym kierunku.I co teraz?

perezz22882 IP: 195.150.57.**

Ekg nie jest podstawa do wystawienia diagnozy holter echo serca próba pionizacyjna , usg serca trzeba zrobić. jesli wszystkie wyniki beda dobre to przyczyn trzeba szukac w innym miejscu nie koniecznie głowa - może gdzieś coś uciska na nerw błędny i powoduje takie objawy

PAN NIJAGI IP: 83.15.111.**

bartek 25
koniecznie zrób test na boreliozę. to może być to. koniecznie.
test pochyleniowy i zespół wazowagalny | ortostatyczny też.

perezz22882 IP: 195.150.57.**

Borelioza też takie objawy powoduje bo atakuje układ nerwowy!
trzeba zrobić badania czy nie masz tego paskuctwa - jesli jest leczenie jest długie ale wychodzi się z tego bez uszczerbku na zdrowiu

Bartek25 IP: 79.184.158.**

Alw jakby to była brolerioza to miałbym plamy na skórze chyba, co? A ja się tak czuję od 5 lat , także byłoby tylko coraz gorzej.Tak mi się wydaję.

pan nijagi IP: 83.15.111.**

Plamy znikają,rumień utrzymuje się tylkoparę dni - warto spróbować

Bartek25 IP: 83.20.55.**

Ale ja żadnych plam nie miałem nigdy.A kiedykolwiek mialem kleszcze to zostal wyciagniety gora 4 godz po tym jak go zalapalem.

nijaki IP: 83.15.111.**

Borelioza i jeszcze raz kał pasożyty...

agunia80

Witam!Nie wiem co mam robić,mam zawroty głowy,bóle, wszystko mnie boli,duszności,lęki, oraz brak apetytu. Borykam się już z tymi dolegliościami dwa miesiące,nie mogę normalnie funkcionować. Teraz jeszcze dołączyły problemy jelitowe.Chodzę od lekarza do lekarza i nic. Mówią,że to wszystko na tle nerwowym stany lekowe. miałam robioną morfologię jest ok, enzymy sercowe także w normie tarczyca i nadnercza także tomograf kom glowy i klatki piersiowej też ok. co mi jest? Nie mam już sił,wstaję rano i jestem nie do życia.