Mirela IP: 83.242.95.**

Czy cisnieniomierz nadgarstkowy to dobre rozwiązanie dla osób z nadcisnieniem?
Mam 27 lat i od 16 lat wiem ze takowe nadcisnienie u mnie występuje. Męczą mnie codzienne pomiary na zwykłym aparacie , o wiele wygodniejszy byłby ciśnieniomierz nadgarstkowy, ale słyszałam rózne opinie na jego temat i stąd to pytanie.
Za odpowiedź z góry dziękuję.

Mirela

ania.gondek

ja mam nadgarstkowy jest beznadziejny jeden pomiar od drugiego bardzo się różni

EWKA IP: 83.6.186.**

Do Mireli ! - witam w/g opinii mego lekarza kardiologa najlepszy jest tzw. rtęciowy , ale niestety już wycofywany z obiegu . Sama mam półautomatyczny ,
i jestem zadowolona -zrersztą nadgarstkowy nie nadaje się dla osób które maja arytmię a ja do takich należę !
pozdr :)

Ola IP: 83.30.235.**

Zgadzam siez Ewą. To samo usłyszeliśmy od lekarza. Dziecku mąz mierzy takim prostym, nie automatycznym, ale to trzeba umieć. Ja sama nie majac pojęcia dokonałam zakupu nadgarstkowego. Wydawało mi sie, że jest świetny no i prosty w obsłudze. Okazuje sie, zę najmniejszy ruch dłoni fałszuje wynik.

AdamS IP: 212.182.86.**

Miałem to samo ostatnio z nadgarstkowym, bo taki ma moja babcia. Mierzę i wyskakuje jakaś w ogóle szalona wartość, mija kilka minut i mierzę znowu i różnica jest wielka. Więc poleciałem do przychodni i tam na rtęciowym wyszło mi w miarę normalnie (jak na podejrzewane nadciśnienie). Pielęgniarka powiedziała, że te nadgarstkowe cyt. *to taki gadżet dla ludzi zdrowych* i żeby nie ufać tym wynikom. Czyli rada: olejcie nadgarstkowe - szkoda kasy i nerwów niepotrzebnych.

s.ewa

moj lekarz mowi ze wyłącznie ten z rekawem na ramie. nadgarstkowe sa b niedokładne

manio IP: 79.186.107.**

Mam cisinieniomierz nadgarstkowy firmy Sanitas i wyniki nie różnią sie od tych mierzonych ciśnieniomierzem tradycyjnym, a pomiary ciśnieniomierzem nagarstkowym w odstępie powiedzmy 3,4 min są porównywalne i dokładne - więc bardziej zależy jaki się kupi.

guest IP: 195.245.68.**

Pozycja i warunki pomiaru muszą być stałe. Najlepiej nadgarstek przysunąć centralnie tuż powyżej najniższego żebra. Wtedy wyniki są powtarzalne i porównywalne do półautomatu

Julita IP: 83.24.144.**

z tego co mówią lekarze, nadgarstek jest dobry tylko dla młodych ludzi. U starszych osób już są inne naczynia i często nie potrafią go prawidłowo zakładać, stąd są błędne pomiary. Mama ma cisnieniomierz nadgarstkowy AC 229 firmy Mescomp(taki z kolorowym wyświetlaczem i który jeszcze mierzy przy arytmii) i ma pomiary ok. Natomiast u babci jest jak na rosyjskiej ruletce :))) dla starszych osób jednak są lepsze pełne automaty naramienne.

Salamandra

Jeżeli już mówimy o dokładności, to najlepsze są ciśnieniomierze naramienne mechaniczne, np. aneroidowe (zegarowe) lub rtęciowe. Trzeba jednak umieć wykrywać tony korotkowa stetoskopem, a każdy może sie tego nauczyć.

Ciśnieniomierze rtęciowe można jeszcze spokojnie kupić, są rzeczywiście bardzo dokładne przez długie lata, chociaż mało wygodne.

kuszeka IP: 89.76.248.**

Ciśnieniomierze nadgarstkowe rzeczywiście są niewiele warte, lepiej zainwestować w porządny sprzęt. Fajne są te urządzonka które lekarze mają u siebie w gabinetach, ale to niestety sporo kosztuje. Ja ostatnio zakupiłam sobie fajny ciśnieniomierz ( soho 360 ). Wiadomo, najwyższa półka to nie jest i na pewno wyniki nie będą tak dokładnego jak w przypadku analogowych, lekarskich ciśnieniomierzy, ale poczytałam trochę i ten ma raczej dobre opinie. Cenowo również nie zabija, ja zapłaciłam coś ok. 140 zł kilka dni temu ( apteka za grosze, łódzka manufaktura )

jack IP: 83.143.43.**

A co myslicie o automatycznych cisnieniomierzach np firmy Omron? czy ktoś miał z nimi doczynienia? jak sie sprawdzają?

eReS IP: 82.177.224.**

Przeczytałem negatywne opinie o ciśnieniomierzach elektronicznych...
Opowiem swoje doświadczenie: mierzyłem swoje ciśnienie aparatem elektronicznym - wyniki były różne, ale ostatnio powyżej normy, a dodatkowo bolała mnie trochę głowa. Poszedłem do przychodni. Zalecane jest mierzenie ciśnienia przez pielęgniarkę przed pójściem do gabinetu lekarskiego. Poszedłem, wynik 120/65 (!) Lekarka już w gabinecie nie mierzy. Przez tydzień mierzyłem 2 razy dziennie - podobnie jak poprzednio - za wysokie. Przychodnia. Pomiar pielęgniarki: 120/70. Rozmowa w gabinecie - *powinien pan sprawdzić swój ciśnieniomierz* - usłyszałem radę. *Pani Doktor, może jednak by mi Pani zmierzyła ciśnienie teraz w gabinecie..* Mierzy mi ciśnienie: wynik 167/98.
Czy ktoś potrafi to wyjaśnić??? W odstępie 15 minut różnica: 120/70 i 167/98

ania0102 IP: 78.8.146.**

To się nazywa syndrom białego fartucha :)

Dominika67

Ja jestem zadowolona, tylko, że słyszałam, że nie jest bardzo dokładny.