bolsik IP: 178.218.232.**

Witajcie. zaczne od tego że mam 16 lat 179cm wzrostu ważę 62Kg

Zacząłem przygode z siłownią 2 miesiące temu planik wszystko załatwione, odpowiednie odrzywianko itd.. tydzień temu dokładnie w środę robiłem sobie 3 ćwiczonka na plecy (dokładnie to Podciąganie na drążku 3 serie do załamanie mięśniowego

Podciąganie ciężaru na maszynie 12,10,8

Ściąganie linki wyciągu w siadzie do brzucha 12,10,8)

Później podszedłem do bicepsa
Uginanie ramion ze sztangą podchwytem 12,10,8
Kolega miał nałożone jak się nie mylę 40kg zapytałem czy mogę zdjąć on z uśmiechem na twarzy powiedział żebym nie ściagał tylko tym poćqwiczył więć chwyciłem 12 powtórzeń odstawiłem chwilka odpoczynku rozmawiam z kolegą a tu w pewnym momencie uderzyło mnie nagłe zasłabnięcie (dodam że przed treningiem piłem kawe) usiadłem na ławeczce ciągle było mi słabo w pewnym momencie ległem sobie nogi mi dali do góry do tego niektórzy pocieszali że tak czasem bywa, ale mi ciągle było słabo gdy siadałem czułem dziwny nacisk na głowę, więc wolałem leżeć i czekałem aż mi przejdzie leżałem jakieś 15min mi nie przeszło więc zadzwonili po pogotowie, w szpitalu siedziałem tydzień miałem holter na ciśnienie oraz na prace serca 24/7 co to ich wyników to były dobre, ostatnie badanie u kardiologa a na następny dzień dowiedziałem się że mam przerośniętą lewą komore serca, spytałem jak dużo to pani doktor nie chciała powiedzieć powiedziała tylko że narazie nie mogę chodzić na siłownię (rower, biegi mam wskazane) mam przerośniętą komore lekko a tłumaczyła mi do tego tak że jednemu w trakcie rozowu urośnie pierwsze stopa później noga więc zrozumiałem że po czasie się to unormuje, dodam że gdy ćwiczyłem co weekend paliłem marihuane leżałem przed TV i dużo jadłem aby przybrać na masie i mały relax dla mięśni w trakcie treninku w tygodniu nic nie paliłem, teraz pytanie czy dalsze palenie marihuany może pogarszać mój stan sercowy?

Proszę o nie tylko negatywne posty ale i pozytywne bo lubie palic to druga rzecz jaka lubialem po silowni.

xyzq IP: 95.49.98.**

.... a nie chce mi się pisać. Po prostu zastanów się nad sobą.

ania05 IP: 83.30.202.**

Na pewno nie ma dobrego wpływu na serce chociaż są zwolennicy teorii że nie szkodzi ,ale to tak jak ze smalecm też nie szkodzi jak jesz tylko że za 20 lat ma się zawał z powodu odkładającego się cholesterolu ,Tak więc smalec nie szkodzi ale efekty jego jedzenia juz tak .I to samo z marysią .Powinieneś odpuścić sobie i siłownię i marychę .Ale to tylko moje zdanie .

zdrowa1

Tak jak palenie nie szkodzi , co niektórzy tak mówią a za 20 lat to rak płuc a i niedawno czytałam ,że praktycznie palenie przyczynia się w 70% do powstania każdego raka.

Siłownie sobie odstawiłem i uprawiam sport z wysiłkiem *umiarkowanym*
Co do maryhy to dosypuje *kłącza tataraku* można kupić w każdym sklepie zielarskim, to neutralizuje negatywne działanie marihuany oraz tytoniu, efekt jest taki że serce nie bije mocno z początku. A później zwalnia.

Gdy jeszcze nie dodawałem kłącza właśnie i sprawdzałem sobie cisnienie odrazu po zapeleniu marysi wynosiło ono jakies 140z czyms na 70zczyms a puls niewiem cos w okolicach 70-80

Gdy zapali ktoś i ma wyższe właśnie cisnienie jest to to samo gdy siedzi na siłowni i ćwiczy? serce ma takie samo obciążenie ?

444 IP: 212.96.228.**

A ja po ogórkach zawsze mam rozwolnienie.Co mam robić?,, Proszę nie tylko o negatywne posty**,bo lubię ogórki i będę je jeść ,choć mi szkodzą.Codziennie zjadam całego ogóra,dosypuje do niego koperku,aby złagodzić jego działanie.Ale ogórki dalej będę jeść ,bo ogórki to to,co lubie najbardziej oprócz seksu.hehe.

zdrowa1

Świetny tekst , brawo ! ! ! ! !

Bolsik nie możesz porównywać ćwiczeń na siłowni do zapalenia marychy ..Ćwiczenia to ćwiczenia a marycha to marycha .Jedno i drugie podnosi cisnienie .I jednym i drugim możesz sobie ku ku zrobić .Jeśli lekarz wykluczył siłownię to wie co mówi .Podejrzewam że o mańce nie wie więc się nie wypowiadał :)Tak więc wnioski musisz wyciągnąć sam .

444 zdecyduj się albo sex albo ogórki :) Wiem że takie posty podnoszą niektórym ciśnienie ale jeśli młody człowiek pyta i nie owija w bawełnę to można mu odpowiedzieć .Od potępiania mamy w kraju rzeszę księży .Zostawmy im to zadanie .Pozdrawiam .

gosc 3 IP: 213.108.81.**

.. od potępiania mamy księży -dobre!! .Oj ania ania i tak pisze pilegniarka???
Czyli idąc twoim tokiem myslenia tylko kosciół gani narkomanów a lekarze i cała słuzba zdrowia na czele z tobą nie widzi nic złego w używkach typu marycha/ itp .Ty to jesteś.. jak cos napiszesz to ..........:)))

A gdzie ja gościu numer 3 -kimkolwiek jesteś-napisałam że służba zdrowia jest za narkomanami bo nie przypominam sobie ???Podchodzę do tego bez emocji po prostu.Nie namawiam ,nie potępiam ,odpowiadam na zadane pytanie człowiekowi który pyta .Każdy ma wybór i może robić co chce w życiu .Jeden pali drugi pije a trzeci je golonkę .A że zdarzy mi się skomentować coś nie po niektórych myśli to już taka moja zodiakalna przypadłość .Pielęgniarką jestem w pracy ,tutaj jestem anią05 .Gdybym miała komentować wpisy które na tym forum wydają mi się niesłuszne musiałabym siedzieć tu z 10 godzin na dobę :)

gosc 3 IP: 213.108.81.**

Jako przedst. służby zdrowia /przyznałas sie do tego oficjalnie na forum/ należałoby wyjaśnic młodemu człowiekowi jakie ogromne spustoszenie robi palenie marihuany w organiżmie .Chyba kompetentna osoba w tym temacie nie ma problemów ze znalezieniem odp. art do przeczytania . :))

Jako 16 latek masz już problemy z sercem-- weź to pod uwagę---- sięgając po następna porcję marihuany.
A co twoi rodzice na to???

ania05 IP: 83.7.76.**

Ja myślę że 16 latek tez potrafi znalezc atrykuły na temat palenia i myśle że już dawno znalazł .Zadał pytanie ,odpowiedziałam . .A co do służby zdrowia ...strasznie nie lubię tego określenia .

Właśnie nie mogłem znaleść tematów, gdzie ktoś pali i ma lekko powiekszona lewa komore serca, nie chce siebie wprowadzac błąd ale serce bije mi wolniej a cisnienie mam niskie, a na silce mam 140-80, na siłke już nie chodze tak jak napisałem, pytam tylko czy stan będzie sie pogarszał... prosze o odpowiedzi tylko ludzi którzy palili... bo jak czytam te niektóre bełkoty to mi się rzygać chcę, bo ludzie co mało wiedzą pisza głupoty bo są na przekór paleniu, nie wiesz nie pisz, nie chce mi sie dalej ciągnąć odpowiedzi, więc czekam nadal.