Marcin2446 IP: 89.239.80.**

Witam.
Mam 36 lat i jestem 9 miesięcy po zawale(ściana przednia) założony stent DES jak na razie jest ok. Leki biorę, palenie rzuciłem od razu chociaż nie paliłem dużo 10-15szt , trochę biegam a raczej truchtam(6km/36min) 3-4 razy w tygodniu, staram się nie jeść tłusto, oczywiście w miarę możliwości.
Jestem ciekaw jak stosowaliście/stosujecie lek (typu plavix) rok czy dłużej, biorę plavix 75, polocard 75, metocard 95 ZK. Ja pytałem o to dwóch kardiologów i jeden mówi żeby stosować do 2 lat a drugi że rok, no i co ja teraz mam robić ?
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

zxcvb IP: 109.231.1.**

Rok

~zxcvb, a ty brałeś/bierzesz ?

ewa51w

Witam-gdy w marcu tego roku miałam zawał,w czerwcu Koronografie i założony stent-Kardiolog powiedział że Plavix (ja akurat biore Areplex)mam brać przez rok,a że teraz 15 listopada miałam ponowną koronografie i zakładany kolejny stent do innej żyły ten czas sie wydłuzył do czerwca,czyli ja mam brać Areplex(to samo działanie co Plavix)od marca 2011 do czerwca 2012.Moja sąsiadka tez brała tylko rok.

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.

zeus IP: 217.173.190.**

Jestem rok po zawale mam bypasa i wczoraj na kontroli kardiolog wykreslil mi areplex! (mialem tez plawix) wytllumaczyl mi dlaczego i wiecej takich siniakow nie chce:) ale generalnie nie od jednego lekarza wiem ze stosuje sie ten lek do roku

zeus IP: 217.173.190.**

Pisze do ewy 15w: jakie to dziwne ze poznajemy ludzi ktorzy w jednym dniu zawal mieli:-) ja mialem 15tego rano a 17tego na stole operacyjnym lezalem w bydgoszczy BALEM SIE ALE TERAZ NIE ZALUJE juz piec godzin przed operacja cieszylem sie ze bede ja mial!!!!

Krzysztof 53 IP: 83.6.18.**

Miałem założony stent (zwykły stalowy) w lipcu 2011, dziś (21 styczeń 2013) kardiolog zalecił odstawienie, bo to już nie ma sensu. Wyszło 1,5 roku, ale to pewnie wina tego, że nie mogłem po kwietniu 2012 dostać się do kardiologa i nie było komu zalecić odstawienie:-)
Pozdrawiam

PWP IP: 83.11.57.**

W szpitalu lekarz powiedział że mam brać cały czas, mam trzy stendy biorę Areplex od czterech lat, czuję się świetnie, moja lekarka mi go przepisuje na receptę z refundacją i też radzi abym go brał, natomiast kardiolog- wizyta raz do roku- żebym nie brał- więc biorę.

katebb IP: 193.200.118.**

Bardzo boli zawał? panicznie się go boje.mój ojciec zmarł na zawał....

Twoja odpowiedź