Tomasz222 IP: 77.65.158.**

Tomasz Lat 32
Pierwszy atak duszności i strachu ze się udusze miał miejsce 5 lat temu podczas snu , od tej pory raz na czas pojawialy się duszności sporadycznie i szybko mijaly , ale od ponad roku sa bardzo często a od kilku miesięcy codziennie z mniejszym lub większym nasileniem ..

OBJAWY..- opisze wszystkie dolegliwości które sa czeste.
Zmeczenie , znuzenie , senność,( zawroty Glowy tez się pojawiaja) duszności , bardzo wyrazne uczucie zatkanego przelyku ( caly czas mam wyrazne wrazenie jakbym miał cos zaraz pod jabłkiem Adama), zreszta caly czas mam wrazenie napuchnietego przelyku i takie uczucie jakby tam cos bylo co blokuje oddech ,delikatne uczucie pelnej ( ciezkiej ) klatki piersiowej , uczucie braku powietrza i niemożności nabrania glebokiego wdechy , bardzo ale to bardzo czeste ziewanie ( co kilka sekund i wtedy nabieram pelny wdech) ale często jest tak ze proba ziewniecia jest przerwana i cos jakby mnie blokuje i nie mogę skonczyc ziewnąć .Od mlodosci borykalem się z nawykiem odchrzakiwania i pociagania nosem ...Czesto tez pojawia się zwykle bekanie i odbijanie, szczególnie gdy cos wypije lub zjem to kilka razy musze tak jakby się odgazowac .. .
Meczy mnie mowienie , ( gdy duzo mowie bez tchu )jedzenie, duszności nasilaja się przy chodzeniu, wysilku malym ,..
Dodam ze raz na zcas pojawia sie dretwienie konczyn, ogolny stan leku , pozycja ciala nie ma znaczenia, czy leze czy siedze lub stoje dusznosci sa tekie same

3 miesiace temu miałem straszny atak bolu , wstalem do pracy i zlapal mnie bol klatki piersiowej ( około 5 min miałem silny rozrywajacy bol klatki piersiowej)
2 tygodnie temu o 4 rano obudziłem się w panicznym strachu ze umieram , wstalem i zacząłem się ubierac żeby isc na pogotowie , momentalnie byłem caly mokry ( dosłownie zalal mnie zimny pot) , do tego mocne duszności i delikatny bol klatki piersiowej od przelyku do mostka ..
Za wyjatkiem tych dwoch atakow nie odczowam bolu przy moich ww dolegliwosciach

cisnienie srednio 130/87 serce srednio 75 ale ostatnio miałem 150/93 serce 95
3 -4 lata temu miałem robione prawie wszystkie badania
Podstawowe krew i mocz ( wszystko w normie)
Serce w normie
Testy alergiczne super, wysilkowe super
Spirometria dobra .
Laryngolog tez nic nie zauwazyl

Ale wtedy nie miałem az tak mocnych objawow jak teraz.. Zawsze byłem bardzo zywy i ruchliwy ( mam prace fizyczna ( ale bez tyranki i nie na polu ) ze za ruchem nie mogę tesknic.. Nie pale od ponad roku, nie pije ..Juz nie wiem co robic bo psychicznie mnie wykańczają te objawy , to zmecznie , zatkany przelyk, brak tchu;/

Tomasz2222 IP: 77.65.158.**

Mialem robione dokladne testy alergiczne na wszystko , spirometrie
EKG
Kregoslup rtg ( delikatna skolioza)
Glowa ( nakladali mi taka siatke z masa czujnikow :)
RTG pluc
Podstawowe badania
Laryngolog ( podstawowa wizyta )
ale dodam ze to bylo 3-4 lata temu jak mialem pierwsze bardzo slabe objawy
Wszystkie badania mialem zawsze w normie , mialem super kondycje, ( praca + silownia )
wzrost 163 waga 72 ( przybralem na wadze 12 kg przez ponmd rok jak przestalem palic)

Nie biore totalnie nic, czasem przeciw bolowe tylko , zadnych chorob przewleklych. Nie mam zadnego punktu zaczepienia czego szukac

444 IP: 80.54.173.**

Czy badałeś tarczycę-USG i bad.Poziomu hormonów tarczycy?

Badalem cos takiego jak tsh ale 4 lata temu i bylo w normie,,, Mama i tata maja tarczyce

ania05 IP: 83.30.204.**

Jeśli badania 3 lata temu wyszły dobrze to nie wiem czego jeszcze się trzeba przyczepić .Kleszcza nie miałeś ?Objawy mogą świadczyć o nerwicy ale najpierw trzeba wykluczyć inne choróbska .Pewnie masz już dosc chodzenia po lekarzach ......Spróbuj pobrać tabletki na uspokojenie ziołowe ,najlepiej firmy Labofarm one działają bardzo szybko ,nie usypiają i są w dobrej cenie ,ale trzeba je brać regularnie a nie jak się przypomni .Zobacz jeśki dolegliwości sie zmniejszą to to nerwica .Jeśli nie to szukaj dalej .

Dziekuje za odpowiedz... Kleszcza chyba nie mialem nigdy ( bo nigdy go nie znalazlem na sobie) ,Tak mam dosc chodzenia po lekarzach i mam juz dosc gdybania i odsylania ;/

myszka mala IP: 89.25.235.**

Ja mialam podobne objawy do twoich , poszlam do psychiatry ktory przepisal mi tabletki. Po 3 dniach od zazywania mialam taki atak leku ze powiedzialam z enigdy juz tego nie wezmę. To bylo dwa lata temu i od tamtej pory co dnia umeiralam z atakami leku , balam sie saam w domu zostac. W koncu postanowilam zaczac pic melisse. Pije ja regulafrnie od stycznia tego roku i wuierz mi ze jest duzo lepiej. W domu nie boje sie juz sama zostac. Nie mam atakow paniki jak kiedys, owszem zdarzy sie jakis niepokoj ale to nic w porownaniu z tym co przezywalam kiedys. No ale neistety nastepstwem mej (jak mysle) nerwicy lekowej jest depresja!

Dodam jeszcze ze od okolo 2 lat przespalem normalnie moze kilka nocy , strasznie zle spie , budze sie przy byle dotknieciu przez zone , przy bele chalasie ( nawet jak lodowka sie wlaczy ) ;/

ania05 IP: 83.30.198.**

No to prawdopodobnie nerwica jeśli śpisz jak zając pod miedzą .Pobierz ten Labofarm ,systematycznie ,tak jak pisze na pudełku.

Moze to nerwica bo mam takei swoje male zboczenie - Mam fiola na punkcie planowania , i kalkulowania , czasem zaraz po przebudzeniu o4 rano ja juz kalkuluje jak rozporzadzac finansami zeby w danym miesiacu odlozyc wiecej niz w poprzednim itp itd. kalkuluje wszystko, dodaje , odejmuje, licze ..I tylko planuje .. Juz teraz planuje jak bedziemy rozkladac wydatki z zona za ponad rok gdy skonczy sie jej maciezynski bo jest teraz w drugim miesiacu ..Mam fiola na punkcie planowania - co i tak zazwyczaj nie wychodzi.A przeciez powinienem sie super cieszyc bo bede ojcem, bo mam prace, bo zona skonczyla studia miesiac temu :) a jakos nie potrafie, ale potrafie za to kalkulowac,liczyc ,planowac,przewidywac i insynuowac... No i wszedzie zawsze czuje podstep i oszustwo ...

Aniu jak dlugo nalezy brac tabletki labofarm zeby mozna bylo cos stwierdzic ze np dzialaja i objawy jakie mam sa przez nerwy.. Biore tak jak pisze na opakowaniu 3 x 2 tabletki... prosze o odpowiedz czy to moze byc tydzien czy kilka miesiecy musze je jesc...i czy ewentualnie moge brac tabletki i jednoczesnie pic melise (kupilem tez CHELA MAG B6 i Vigor)

myszka mala IP: 89.25.235.**

Ja labofarmu nie polecam, bo to straszne swinstwo i nic nie daje, melissa jest naprawde dobra

Kurcze, ile ludzi tyle opini , tak samo jest z lekarzami , kazdy inaczej radzi a chory to przeciez nie krulik doswiadczalny ;(

Krolik mialo byc.przepraszam

MJ27

Witam Tomku, trafiłem na Twojego posta, bo mam podobne objawy. Miałem wszystkie badania i oprócz lekkiej astmy i refluksu nie stwierdzono nic. Powiedz mi czy wyszedłeś z tego? Masz już diagnozę?
Jak możesz to napisz nawet na gg: