sheridan IP: 31.63.200.**

Proszę o interpretację wyników mojego męża.
Cholesterol 220 mg/dl
Cholesterol HDL 39 mg/dl
Trójglicerydy 180 mg/dl
Cholesterol ldl 153 mg/dl
Glukoza 94 mg/dl

Leukocyty 6,45 tys/ul
Erytrocyty 5,08 mln/ul
Hemoglobina 15,0 g/dl
Hematokryt 40,5 %
MCV 79,7 fl
MCH 29,5 pg
MCHC 37,0 g/dl
Płytki krwi 253 tys/ul
MPV 9,4 fl
PCT 0,24 %
PDW 10,8 10 (GSD)
RDW - CV 13,2 %
RDW - SD 37,2 fL
P - LCR 20,6 %

OB 8 mm/h

444 IP: 80.54.173.**

Ile ma lat ,waga i wzrost?

sheridan IP: 31.63.200.**

Ma 40 lat ,wzrost 170 ,waga 90 kg

444 IP: 80.54.173.**

Proszę przeczytać zrtykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy** autor: Sławomir Gromadzki.Za mały jest HDL.Można go łatwo podwyższyć ruszając się codziennie,np. trening na rowerze stacjonarnym,godzina szybkiego marszu[może być w twoim towarzystwie-też ci na dobre wyjdzie],albo pływanie,rower.W mojej rodzinie facet w podobnym wieku zwiększył HDL pływając przez całe lato kilka razy w tyg.Miał 26,a po 3 miesiacach 52 !Całkowity cholesterol na pewno obnizy odpowiednie odżywianie: tzn. duże zmniejszenie ilości tłudszczów zwierzęcych ,a zwiększenie tłuszczów roślinnych w pozywieniu.A więc: codziennie 2 łyżki oliwy z oliwek,do 2 łyżeczek otrąb owsianych na zmianę z pszennyml.Tylko nie jeść samych otrąb,a posypać na kanapke,do talerza zupy itp.Można używać ziołowe tabletki cynarex.Przykład kanapki.Jajko na twardo[samo białko-żółtko wyrzucić]na chleb i na to plasterki pomidora i szczypiorek.Można zjeść jedną kanapke z mięsem,np,mały kawałek piersi z kurczaka.Chudy twaróg= jogurt naturalny+ pokrojone trzy orzechy włoskie=kilka rodzynek.Bardzo dobrą i tanią potrawą dla cholesterolowców jest leczo[duszone warzywa na oleju,podlane wodą,pod przykryciem 20 minut.Skład: cukinia pokrojona w grubą kostkę[wydrążyć nasiona-najlepsza mała-duże są nie dobre],kilka cebul pokroić ,dusić razem z 15 minut.Potem dodać pokrojone ze 3 pomidory i jeszcze trochę poddusić.Posolić nieiwele.Przyprawić ziołami prowansalskimi doś obficie.Dodać do gotoqwego kilka b. drobno posiekanych ząbków czosnku[albo dwa świeże ząbki dodać na każdą porcję na talerz.Można zrobić większą ilość.Dobre jedzenie zarówno na ciepło jak i na zimno.Można brac w słoiku do pracy na drugie śniadanie i zjeść z chlebem.Inna potrawa godna polecenia to pasta z wędzonej makreli: makrele obrać.Ugotowac 2 jaja na twardo[zółtka wyrzucić] białka drobno pokroić.,2 ogórki kiszone zetrzeć na grubej tarce,2 cebule posiekane udusić na oleju kujawskim.Wszystko wymieszać-cebulę dodać bez oleju,na którym sie dusiła.Dodać oliwę z oliwek i pasta gotowa.Włożyć do lodówki.Cebulę i jajka zrobić najpierw i ostudzić.Pastę należy zjeść w ten sam dzień,najwyżej następnego dnia- potem robi się niedobra.Należy pamiętać ,aby nie jeść potraw zawierających w swym składzie jednocześnie cukier ,mleko i jaja-np.lody,ciasta,słodycze,naleśniki itp.To baaardzo podwyższa cholesterol.Podobnie z alkoholem,papierosami,kawą.Twój mąż MUSI [!!!]schudnąć! Jak schudnie z 8-10 kilo,będzie się ruszał codziennie i jadł ,co trzeba+ ziołowy cynarex,oliwa,otręby-będzie OK.Tylko niech nie bierze leków na cholesterol.Broń Boże! Nie jest żle.Najpierw trzeba w sposób naturalny poprawić wyniki.I na stałe[!] zmienić styl życia.

sheridan IP: 31.63.224.**

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Myślę , że nie będzie problemu z zastosowaniem diety.
Alkohol i papierosy mamy z głowy , bo mój mąż nie pije alkoholu i nie pali papierosów.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

sheridam IP: 31.63.224.**

Przeczytałam polecany przez Pana/Panią artykuł pt.,, Cholesterol i trójglicerydy **Sławomira Gromadzkiego .Jest tam polecany lek Cynarex (suchy wyciąg z karczochów w tabletkach).Z tego co wyczytałam w internecie jest to lek naturalny.Pisze Pan/Pani , żeby nie brać żadnych leków na cholesterol .Czy tego leku tego Pan/Pani nie poleca , czy te naturalne można stosować , oczywiście z dietą i ćwiczeniami ?

sheridan IP: 31.63.224.**

Przeczytałam jeszcze raz to co Pan/Pani mi poradził/a i przepraszam za moje poprzednie pytanie .
W odpowiedzi jest zawarta informacja o leku Cynarex.
Dziękuję i już nie zawracam Panu/Pani głowy.

Mariachi IP: 217.113.225.**

Też mam wyniki krwi - jakby można zinterpretować :) Jestem 31letnim facetem:
Leukocyty 4,3tys
Erytrocyty 4,83
Hemoglobina 13,5
Hematokryt 41,1%
MCV 85,1
MCH 28,0
MCHC 32,8
Płytki krwi 196tys
RDW-SD 37,5
Anizocytoza erytrocytów 13,4%