monika IP: 62.252.192.**

czy to normalne? czuje jak bije mi serce.
mam zawsze raczej niskie cisnienie, czesto jakies 90 na 57, czy 100 na 60...mniej wiecej w tych granicach. gdy mam niskie cisnienie jestem oslabiona - robi mi sie slabo, bledne. mam wtedy puls ok 70. a cisnienie 90/50 (np).
co zrobic? czy to normalne? ostatnio wiecej pije wody min i ruszam sie wiecej - dla poprawy krazenia. co o tym myslicie?

Aga IP: 83.25.224.**

to nie jest odpowiedź na Twoje zagadnienie, ale chciałam napisać,że ja mam ten sam problem-niskie cisnienie(90/60,nawet 70/50).Ale dzis czuje sie fatalnie - jest mi słabo, nogi mam jak z waty i kreci mi sie w głowie więc zmierzyłam ciśnienie i miałam 110/69, puls 91.Nie wiem czy to normalne.Na internecie jest pełno artykułów na temat nadcisnienia.O niedocisnieniu nie ma nic.

Anonim IP: 82.177.103.**

Ja dziś miałem 106 na 90 i nie wiem czy to dobrze czy źle...

zopsia lat 65 IP: 79.186.209.**

Kochani! Nie wiem ile macie lat? Nie trzeba się martwić niskim ciśnieniem,bo w starszym wieku samo się podniesie na skutek miażdżycy.W USA nie ma niedociśnienia.,to nie jest choroba,chociaż samopoczucie okropne.W przypadku choroby serca ,to może być problem.Dużo ruchu, kofeiny,na basenik popływać.Przy bardzo złym samopoczuciu można poprosić lekarza,aby zapisał gutron,Miałam też ten problem,moje córki i znajome również .Zadna z nas nie umarła na serducho.Nie lękajcie się.

zosia 65 IP: 79.186.209.**

Najgorszą sprawą jest ciągłe mierzenie ciśnienia.Sama myśl o mierzeniu ciśnienia podbija ciśnienie.Szczególnie u tych osób przewrażliwionych na tym tle.Ciśnienie należy zmierzyć raz a po 20 minutach 2 raz i na tym koniec. Można się zapędzić w kozi róg.W ciągu kilku minut ciśnienie może mieć ekstremalne wartości. Ludzie z cukrzycą powinny się martwić ciśnieniem.Nadciśnienie trzeba leczyć ;ale nie wpadać w panikę,Niski puls to efekt zażywania betablokerów.Dopiero tętno poniżej 50 uderzeń jest zbyt niskie i wówczas trzeba zmniejszyć dawkę leku. Niekiedy aparaty do mierzenia ciśnienia nie są dokładne,a ponadto może być byc +lub- 10 mg* Nie lękajcie się!!!!!!!!!!

Marta IP: 195.189.142.**

Zeby podniesc cisnienie trzeba wiecej solic i pic duzo wody.pozdrawiam:-)

Twoja odpowiedź