Krzysiek216 IP: 83.7.18.**

Mam 16 lat i od kilku lat mam objawy, które według mnie wskazują na to, że mogę mieć nerwicę. Wcześniej nie myślałem nad tym, aby udać się do psychiatry, jednak chyba będę musiał to zrobić. Trzęsą mi się ręce i są bardzo zimne, miewam ataki paniki i przeżywam każdy szczegół (dla mnie te sprawy wydają się bardzo ważne, a dla innych w ogóle), mimo iż ręce są zimne bywa, że są przy tym bardzo spocone, do tego dochodzi pocenie się nóg, oraz podwyższone tętno i ciśnienie, na które leczę się od kilku miesięcy (gdy miałem ciśnienie powyżej 170 lekarz bardzo się przestraszył). Kilka razy budziłem się w nocy z bezdechem (uczucie duszenia przez zmorę), nie mogłem nic zrobić... Dodam, że miałem robione podstawowe badania takie jak morfologię, badania moczu itp., ale nic one nie wykazały. Oprócz wymienionych objawów mam też straszny lęk przed wf-em. Pewnego razu zrobiło mi się słabo na lekcji... Boję się odrzucenia, oraz wszelkich plotek. Czasami mam wrażenie, że moi przyjaciele się ode mnie odwrócili co nie jest prawdą. Często jestem też bardzo zasmucony i rozdrażniony (nie wiem dlaczego)... bywa też, że mam stan całkowitej euforii jednak po tym znów nadchodzi smutek... Mam także dziwne kłucia w żołądku - kilka razy miałem też uczucie kłucia w sercu. Z takimi objawami noszę się od kilku lat. Do tego dochodzi też ten głupi lęk przed wf-em. Może to głupie, ale zdarza mi się też wpaść w taki dołek, że płaczę jak głupi (zazwyczaj w nocy) - bardzo łatwo jest mnie także urazić...

Bardzo proszę o odpowiedź - jest to dla mnie bardzo ważne.

Zapomniałem dodać, że do tego dochodzi także straszny stres... Stresuję się wszystkim - szkołą, wf, ludźmi - po prostu wszystkim. Jest to chyba najbardziej uciążliwy objaw...

Pozdrawiam, Krzysiek

Goska1111 IP: 217.37.97.**

Krzysiek
Roznie to moze byc w twoim wieku z hormonami i ze stanami emocjonalnymi, ale na pewno warto sie temu na powaznie przyjrzec. To moze byc nerwica, moze depresja - tak czy owak trzeba sie zobaczyc z lekarzem i pozwolic mu zdiagnozowac. nie czekaj i nie mecz sie nie potzrebnie - porozmawiaj z rodzicami i popros, zeby zabrali cie do lekarza.

Trzymaj sie i powodzenia
Pozdrawiam

kika2412

Witam serdecznie.Miałam podobne dolegliwości,za długo by opisywać,ale naprawdę to było dla mnie straszne.Pomógł mi Kalms tabletki bez recepty i całkiem bezpieczne,z czasem z tego chyba wyrosłam,bo nie miewam takich dolegliwości.Trzymaj sie!

karolina 22 IP: 46.186.16.**

Witam. z tego co opowiadasz mam podobne dolegliwosci... do tego dochodzi czesty stres w miejscachpublicznych zwlaszcza tamgdzie jest duzo ludzi (przede wszystkim w kosciele) robi mi sie slabo duszno zaczynam sie denerwowac i trzaść, wydaje mi sie ze wszyscy na mnie patrza. to jest okropne i zastanawiam sie powaznie nad wizyta u lekarza...

MichalKielce23

Idźcie do psychiatry i opowidzcie mu o wszystkim co się dzieje itd :) Wy macie pikuś że tak powiem z porównaniem do tego co ja mam :) Byłem dziś u psychiatry - dla tych co myślą że psychiatra to jest coś strasznego itd. To normalny lekarz, powiedzcie mu wszystko i on to zdiagnozuje :)

Karolina22 nie panikuj :)

MichalKielce23

KRZYSIEK216 a co do Ciebie też się to kieruję, psychiatra - psycholog i diagnoza będzie :) Żyjesz i będziesz żył długo, myślcie pozytywnie :)

sensei IP: 80.123.60.**

Zapisz się poza powyższymi poradami na sztuki walki. dobrze hartują. powodzenia!

Twoja odpowiedź