OliwiaOliwia IP: 77.237.15.**

Mój brat nagle zachorował. Zaczęło się od drobnego przeziębienia, następnie przerodziło się to w co strasznego. Każdego wieczoru pojawia się gorączka, ma suchy męczący kaszel, podczas kasłania odczuwa ból od środka klatki piersiowej aż po samą brodę nie może długo mówić, bo zaczyna się dusić, musi brać głębokie wdechy, żeby coś powiedzieć. Zmęczenie, oslabienie, nie może chodzić, ale jak już wstaje odczuwa taki ból głowy i zmęczenia jakby dostał mlotkiem w głowę. Lekarz przepisał mu antybiotyk, który w ogóle nie pomaga! W szpitalu zrobili wielką łaskę, że go przyjęli, dali jakieś tabletki, które też nie pomagają. Co to może być, to naprawde jest straszne. Jestem przerażona, kiedy z nim rozmawiam, bo mam wrażenie, że zaraz się udusi, albo staci głos. Ma dopiero 24 lata, czy to nie przeniesie się jakoś na serce? jeja gdzie są porządni lekarze!!!!!!

billymarks

Zrobiliście rtg klatki piersiowej?

ania05 IP: 83.29.206.**

Trzeba iśc do innego lekarza !!!!! Zrobić podstawowe badania morfologię z rozmazem ,ob,crp ,rtg klatki .I wtedy leczyć ,i to szybko .Stawiam na zapalenie płuc i oby to tylko to było .Ale bez porządnych badań nic nie zrobicie .

444 IP: 80.54.173.**

A nie możecie internisty do domu wezwać?Albo zawieżć go do innego szpitala,albo wezwać karetkę mówiąc,że ma duszności.Wtedy przyjadą.

I niech nie leży płasko,tylko w pozycji prawie siedzącej.,klepać go po plecach często..Czy ma coś na rozrzedzenie zaflegmienia?Musi odksztuszać.

billymarks

Jeżeli antybiotyk nie pomaga to jak to ma być zapalenie płuc??????? Powiedział bym bardziej, że to gruźlica!

ania05 IP: 83.29.206.**

Antybiotyk może być żle dobrany bądz za słaba dawka może być podawana mądralo .

billymarks

Waszym mniemaniem każdy lekarz to imbecyl! Prędzej to gruźlica niż źle dobrany antybiotyk! Nie mam zamiaru się mądrzyć. Fakty wskazują na pewno nie na zapalenie płuc, na które leczą brata Oliwii! Po drugie nikt nie może wiedzieć co tak naprawdę dolega temu chłopakowi. Pozdrawiam!

zdrowa1

Oliwia , jak chcesz pomoc bratu to szukaj pomocy u lekarza ,a nie na forum bo widzisz tutaj możesz dostać propozycje leczenia ale bez wyników i badań nikt Ci sensownej diagnozy nie postawi bo na jakiej podstawie ma to zrobić albo jakieś dziwaczne hipotezy jak np. ,ze to jest grużlica.
Szkoda czasu , trzeba działać i szukać pomocy u medyków bo forum na pewno Twojego brata nie uzdrowi.

billymarks

Wiesz co ta wg. Ciebie dziwaczna hipoteza jest z życia wzięta! Tak samo było z bratem mojej dziewczyny więc no comment. Po drugie bardziej dziwaczne wydaje się zapalenie płuc, bo brak poprawy po antybiotykach mówi za siebie!

ania0102 IP: 78.8.146.**

Ktoś już powiedział - źle dobrany antybiotyk NIE DZIAŁA.
Miałam zapalenie płuc - lekarz rozpoznał zapalenie gardła, dostałam augumentin. Po tygodniu *leczenia* skończyłam z obustronnym zapaleniem płuc, zapaleniem oskrzeli i anginą ropną - wylądowałam w szpitalu na kroplówkach. Więc nie mów, że to nie zapalenie płuc.

p9lka IP: 5.184.188.**

Predzej chloniak

Twoja odpowiedź