Michał IP: 212.76.46.**

Witam, codziennie rano dręczy mnie ból głowy nad prawym okiem. Na wysokosci łuku brwiowego, nad okiem w oczodole i lekko na skroni. Boli mnie tak pół godziny i ustaje. Takie same bóle miałem rok temu w wakacje, ale na zime wszystko przeszło. Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Bambo IP: 81.190.4.**

Mam identycznie to samo co opisujesz taż nad prawym okiem ale boli tak z godzine dopuki nie wezme jakiejś tabletki przeciw bólowej. tyle że u mnie boli tak mocno żę łzami mi to ok strasznie i ból jest niesamowity

Słonko IP: 80.55.177.**

najczęściej tak opisywane bóle są związane ze stanem zapalnym w obrębie zatok- trzeba się udać do dobrego laryngologa i to wykluczyć, dobrze jeszcze sprawdzić ciśnienie wewnątrzgałkowe- jakiś miły okulista okaże się pomocny- no i jesli nic nie wyjdzie- ostatnim specjalistą do którego trzeba się zapisac będzie neurolog.
Pozdrawiam.
M.

Magda IP: 84.205.160.**

To są bóle migrenowe lub klastryczne bóle głowy.Pozdrawiam

sstefan IP: 83.11.204.**

Witam, tak jak opisuje *Bambo* , najczęściej ból łapie mnie rano pomiędzy 8.00 a 10.00,ból niesamowity, straszne łzawienie prawego oka, który wędruje - przemieszcza się prawą stroną twarzy od skroni poprzez górną szczękę do okolic nosa, przechodzi na dolną szczękę - żuchwę i wraca dolną szczęką w okolice ucha, cała ta wędrówka trwa około 2 godzin.Męczę się z tym bólem już ładnych parę lat , rozmawiałem z lekarzami ale mnie zbywają, jedynym lekarstwem które mi pomaga jest Etopiryna - Gożdzikowa, jak tylko poczuję zalążki bólu zażywam 1 tabletkę i ból mija do 10 minut.
Pozdrawiam.

BoomBell IP: 83.3.170.**

Witam, rowniez boli mnie lewy luk brwiowy. Powtarza sie to co roku.. Bol jest nie do wytrzymania... Rok temu bylem na badaniach, chodzilem od jednego lekarza do drugiego: rodziny, neurolog, hematologia, tomografia komputerowa itd... Nie nawidze lekarzy, nic nie pomogli i bol nadal sie powtarza... Tabletki nie pomagaja. Nie mam pojecia co to moze byc.. Pozdrawiam

A. IP: 213.76.227.**

Witam, Także mam codziennie rano silny ból nad lewmy okiem. Mija jeżeli ponownie (po min godzinie po porzebudzeniu) przysnę choćby na chwilę. Jeżeli nie przysnę bedzie trzymał do końca dnia. Paskudne uczucie, trudne do kontrolowania. Brak diagnozy. Ale myslę, ze jest to jeden z efektów moich migren.

EdenRaj IP: 77.113.82.**

witam, mam migreny oraz inne bóle głowy. Tabletki coraz żadziej pomagają, natomiast przy migrenie - tylko sen w zaciemnionym pokoju. Fakt - jeszcze etopiryny nie próbowałam. Mam dość tych bóli - zwalam wiele spraw przez to, zwalniam sie z pracy pod byle pretekstem. Ostatnio lekarz dałmi coś na uspokojenie (pamolan czy coś w tym stylu) i wyslał do neurologa. Jest jakiś inny cudowny sposób na te bóle??

Pitero IP: 87.205.194.**

Witam. Od paru lat mój tata ma to samo okropnu ból głowy. Najgorsza pora to jesień. Bóle łapią w nocy, rano a ostatnio to czasami i w dzień. Trwają tak około 30min. Chodził do rozmaitych specjalistów ale jakoś żaden skutecznie nie potrafił mu pomóc. Może na forum znajdzie się ktoś kto jak wie jak radzić sobie z tym bólem. Widzę że tata bardzo cierpi a ja nie potrafię mu pomóc.
Pozdrawaim

paweł liening IP: 89.76.220.**

Przepraszam, ze się powtarzam, ale może seria masaży leczniczych mogłaby pomóc?

EdenRaj IP: 85.255.240.**

~paweł liening,
tak, to dobry pomysł - ale nie na wszystko :(

dziecko IP: 83.2.127.**

witam jestem dzieckiem mam 13 lat i mam podobny problem z tym ,ze : mam bole w gornej czesci prawego oczodolu. Boli tylko wtedy, kiedy ruszam okiem w gore i w prawo. mowilem o tym mojej mamie. powiedziala ze to moze byc nerwobol. wiec nie poszedlem do lekarza , ale bol nie ustepuje i dzieje sie to tylko wtedy, kiedy ruszam okiem. prosze mi pomoc.zlapalem to kiedy dostalem goraczki. wlasciwie to byla grypa zazywalem 2 tabletki gripexu czasem nawet apap i nie pomaga czy to maga byc zatoki skoro mam zapchany nos. Blagam pomozcie mi jestem zrozpaczony niechcialbym ,aby wyniklo z tego cos niedobrego bol trzyma juz 2-3 dni nie wiem co robic. Błagam pomocy jestem bezradny.

bezradna 17 IP: 83.28.240.**

witam!od jakiegos czsu odczuwam bóle w placie potylicznym,nie jestem pewna czym to mozebyc spowodowane,gdy bylam mala spadlam ze schodów i mialam pękniecie czaszki,ale mysle,ze to nie od tego mam takie bóle...są one pulsujące i przemieeszczaja sie z jednej strony platu potylicznego na drugą stronę.oprócz tego występuje oslabinie i zawroty glowy...nie wiem czy to jest powazne i czy powninnam ta zbagatelizowac..prosze o odpowiedz...z góry dziekuje

merciless IP: 77.236.1.**

Boli mnie skron ogolnie i jak na nia naciskam palcem, czasami jak na cos patrze to mi jakias kropka jasna mignie albo plama.Boli mnie tez czasami oko.Jest to prawa skroń

Jo IP: 84.38.160.**

Każdy pisze o dolegliwościach a nie o sposobie leczenia. Bóle głowy nad oczami to nic innego tylko ZATOKI. Można złapać jak wychodi się na dwór przy silnym wietrze po umyciu głowy. Często dochodzi do tego katar( ale nie zawsze).Najlepiej zrobic prześwietlenie zatok i wziąć antybiotyki. Wtedy przez długi czas ma się spokój. Ale zatoki często wracają szczególnie jesienią, wiosną przy brzydkiej , wietrznej pogodzie. Takie częste bóle głowy to mogą być oczywiście migreny, ale ból nad okiem to typowy objaw zatok. Pozdrawiam